İPhone’da Süresi Dolmuş Abonelikler Nasıl Kaldırılır

iPhone’unuzdaki bir uygulamaya veya hizmete aboneyseniz ve süresi dolmuşsa, App Store’a gidip “Abonelikleri Yönet” düğmesini tıklayarak aboneliğinizi kaldırabilirsiniz. Uygulama Netflix veya Hulu gibi çevrimiçi bir hizmetse aboneliğinizi kaldırmak için adınızı ve Apple Kimliğinizi sağlamanız gerekir. Hizmet bir uygulamaysa, şifrenizi girmeniz ve ardından “Aboneliği Kaldır” düğmesini tıklamanız gerekir.

Bir iPhone’da Süresi Dolmuş Abonelikler Nasıl Kaldırılır?

1. Cihazı kapatın.

2. Ayarlar > iTunes ve App Stores > Hesabımı Görüntüle’ye gidin.

3. Apple Kimliğinizi seçin ve Apple Kimliği hesabınızın parolasını girin.

4. “Aboneliklerinizi Yönetin”e dokunun.

5. Bir sonraki ekranda, uygulamalar ve çevrimiçi hizmetler (Netflix, Hulu Plus, vb.) dahil olmak üzere tüm aboneliklerinizin yanı sıra App Store veya iTunes aracılığıyla yaptığınız tüm uygulama içi satın alımların bir listesini göreceksiniz. Mağaza (bir uygulamanın ek seviyeleri gibi).

6. Kaldırılması gereken abonelikleri seçin ve “Kapalı” veya “Kaldır”a dokunun. İPhone veya iPad’inizden kaldırılmadan önce aboneliği kaldırmak istediğinizi onaylamanız istenecektir.

7. Abonelik cihazınızdan hemen kaldırılacaktır, ancak aynı Apple Kimliği hesabıyla giriş yapılmış diğer cihazlarda (diğer iPhone’lar veya iPad’ler gibi) otomatik olarak süresinin dolması birkaç saat sürebilir.

8. Aboneliklerinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa Apple Destek ile iletişime geçin.

Bir Uygulamada Süresi Dolmuş Abonelikler Nasıl Kaldırılır?

1. Ayarlar > iTunes ve App Store’a gidin ve ardından Apple Kimliğinize dokunun.

2. Uygulamaları Yönet’e ve ardından kaldırmak istediğiniz uygulamaya dokunun.

3. “Kaldır”a dokunun.

4. Bir onay ekranıyla karşılaşacaksınız, uygulamayı kaldırmak istediğinizi onaylamak için Kaldır’a dokunun.

5. Uygulama, cihazınızdan hemen kaldırılacaktır, ancak aynı Apple Kimliği hesabıyla giriş yapılmış diğer cihazlarda (diğer iPhone’lar veya iPad’ler gibi) otomatik olarak süresinin dolması birkaç saat sürebilir.

6. Aboneliklerinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa Apple Destek ile iletişime geçin.

Apple Tv’de Süresi Dolmuş Abonelikler Nasıl Kaldırılır?

1. Ayarlar > iTunes ve App Stores > Hesabımı Görüntüle’ye gidin.

2. Kaldırmak istediğiniz hizmet için “Abonelikleri Yönet”e dokunun.

3. Kaldırmak istediğiniz aboneliği seçin ve “Kapalı” veya “Kaldır” üzerine dokunun. Bir onay ekranı istenir, Apple TV’nizden kaldırılmadan önce aboneliği kaldırmak istediğinizi onaylamak için Kaldır’a dokunun.

4. Abonelik cihazınızdan hemen kaldırılacaktır, ancak aynı Apple Kimliği hesabıyla giriş yapılmış diğer cihazlarda (diğer iPhone’lar veya iPad’ler gibi) otomatik olarak süresinin dolması birkaç saat sürebilir.

5. Aboneliklerinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa Apple Destek ile iletişime geçin.

Uygulama Mağazanızdaki Uygulamaların Bakımı Nasıl Yapılır?

1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda App Store’a gidin.

2. Ekranın altındaki Güncellemeler sekmesine dokunun.

3. Cihazınıza yüklediğiniz tüm uygulamalar için bir güncelleme listesi göreceksiniz, yüklemek istediğiniz herhangi bir güncellemeye dokunun ve ardından “Yükle” veya “Güncelle” seçeneğine dokunun. Kullanılabilir yeni güncelleme yoksa, şunları yapabilirsiniz:

a) Ekranın altındaki “Tümünü Görüntüle”ye dokunun veya b) Cihazınızda yüklü olan tüm uygulamaları görmek için “UYGULAMA MAĞAZAMIZ” üzerine dokunun ve ardından oradan yüklemek için herhangi bir uygulamaya dokunun.

Bazı Abonelik Uygulamaları

1. Netflix:

Netflix, dünyanın önde gelen video akışı sağlayıcısıdır. Çok sayıda sunar televizyon diziler ve filmler, her zaman birçok yeni içerik ekleniyor. Netflix’i iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler, PC’ler ve Apple TV’ler dahil tüm cihazlarınızda izleyebilirsiniz.

2. ESPN:

ESPN+, ESPN’den canlı sporlara ve orijinal şovlara erişmenizi sağlayan abonelik tabanlı bir hizmettir. NASCAR, MLB, NBA, NFL ve daha pek çok popüler spora sahiptir!

3. Hulu:

Hulu, ABC, NBC ve CBS gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

4. Amazon Prime Videosu:

Amazon Prime Video, ABC, NBC ve CBS gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

5. CBS Tam Erişim:

CBS All Access, CBS gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

6. HBO Şimdi:

HBO Now, HBO, Cinemax ve Showtime gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

7. Gösteri zamanı:

Showtime, HBO, Cinemax ve Showtime gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

8. Yıldız:

Starz, Starz ve Encore gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

9. Tubi TV:

Tubi TV, EPIX ve EPIX2 gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

10. Plüton TV:

PlutoTV, EPIX ve EPIX2 gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

11. Vudu:

Vudu, HBO, Cinemax ve Showtime gibi birçok farklı ağdan çok çeşitli şovlar sunan bir çevrimiçi akışlı TV hizmetidir. Ayrıca ücretsiz veya ücretli aboneliklerle izlenebilen filmler sunar.

Çözüm:

Özetlemek gerekirse, yukarıdaki bilgilerin kapsamlı bir rehber olması amaçlanmamıştır, bunun yerine hangi hizmete kaydolacağınıza karar vermenize yardımcı olacak bir dizi fikir olması amaçlanmıştır. Bu kılavuzu, akış hizmetlerine aşina olmayan kişilerin bilinçli bir karar verebilmeleri için hazırladım. Bu, bugün TV’deki en iyi TV kanallarının veya şovlarının bir listesi değildir. Bu yalnızca, akış hizmetlerinden ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını öğrenebilmeleri için insanları doğru yönde yönlendirme girişimidir.

Bu makalenin yardımcı olduğunu umuyoruz ve herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, lütfen aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

SSS:

Pek çok farklı akış hizmeti olduğunu duydum ve hangisini seçeceğimi bilmiyorum?

Birçok farklı akış hizmeti vardır. En popüler olanları Netflix, Hulu, Crackle, HBO Now, Showtime ve Starz’dır. Mevcut diğer akış hizmetleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, en iyi akış web sitelerinde bu makaleyi ziyaret edin.

İzlenecek en iyi dizi veya kanal hangisi?

Bu, TV şovları veya filmlerdeki zevkinize bağlıdır. Bazıları aksiyon filmlerini severken bazıları komedileri tercih eder. Bazı insanlar dramayı tercih ederken, diğerleri gizemi tercih eder. Dolayısıyla her şey tercihlerinize ve bir dizi veya filmde ne aradığınıza bağlıdır.

Bilgisayarımdan TV şovlarını ve/veya filmleri izleyebilir miyim?

Hayır, mevcut akış sitelerinin çoğunda henüz bilgisayarlar için bir uygulama bulunmadığından (TubiTV hariç) bilgisayarınızdan TV şovları ve/veya filmler izleyemezsiniz. Ancak yine de bilgisayarınızdaki Chrome tarayıcıyı kullanarak bilgisayarınızda dizi ve/veya film izleyebilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir