iPhone’da Ters Kamera Nasıl Kapatılır

iPhone son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir üründür. Birçok kişi bunları çeşitli nedenlerle kullanıyor ve birçoğu telefonlarının görünümünden memnun değil. Ters kamera, birçok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan biridir. Peki, iPhone’unuzdaki ters kamerayı nasıl kapatabilirsiniz?

iPhone’da Ters Kamera Nasıl Kapatılır

1. Ayarlar >> Kamera’ya gidin

2. Ters çevrilmiş kamerayı kapatmak için geçiş düğmesine dokunun.

3. Artık iPhone’unuzun normal kamerasını görebileceksiniz.

4. Ayrıca, sağ üst köşedeki ayar simgesine dokunarak ve ‘Renkleri Ters Çevir’i seçerek ters çevrilmiş kamera için manuel bir kontrol yapmak isteyebilirsiniz.

5. Artık iPhone’unuzun normal şekilde çalıştığını görebilirsiniz!

iPhone’unuzun Fotoğraf Kalitesini Nasıl Artırırsınız?

1. Fotoğraflar uygulamasını açın ve Ayarlar’a erişmek için 3D Touch simgesine dokunun.

2. Aşağı kaydırın ve Kamera seçeneğine dokunun.

3. iPhone fotoğraf kalitesini iyileştirmek için bir düğme göreceksiniz. Açmak veya kapatmak için dokunun.

4. Artık iPhone fotoğraflarınızın daha iyi hale geldiğini görebilirsiniz!

iPhone İçin En İyi 10 Kamera Uygulaması:

1. Kamera

Camera+, Snapseed adlı küçük bir şirket tarafından geliştirilen harika bir kamera uygulamasıdır.

2. EOS Yardımcı Programı

Bu, Canon Inc tarafından geliştirilen iPhone için en iyi kamera uygulamalarından biridir. Uygulama, EOS kameranızın vizörüne ve kontrollerine doğrudan iPhone’unuzdan erişmenizi sağlar. Ayrıca kameranızdaki işlevleri ve ayarları değiştirmek için çok etkileyici seçeneklere sahiptir.

3. Instagram Kamerası

Bu, kolaylıkla harika fotoğraflar çekebileceğiniz ve çeşitli filtreler ve efektlerle harika görünmelerini sağlayan iPhone için başka bir harika uygulama! Bunları Instagram’da yayınlamadan önce de düzenleyebilirsiniz!

4. Kamera360

Camera360, çok çeşitli araçlar kullanarak fotoğraflarınıza efektler, kenarlıklar, çıkartmalar, çerçeveler, metin vb. eklemenize olanak tanıyan harika bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır! Ayrıca siyah beyaz mod, sepya tonlu mod vb. gibi düzenleme modları gibi birçok başka özelliğe de sahiptir. Bu uygulama Apple Inc tarafından geliştirilmiştir, bu nedenle güvenilecek kadar iyidir!

5. Fotoğraf Editörü Pro HD

Photo Editor Pro HD, fotoğraflarınıza harika efektler eklemenize ve harika görünmelerine yardımcı olan başka bir harika fotoğraf editörüdür! Telefonunuza yüklediyseniz, bunları Facebook, Twitter vb. gibi çeşitli sosyal medya sitelerinde de kolayca paylaşabilirsiniz! Bu uygulama, fotoğraflarınıza metin, çıkartma, çerçeve vb. ekleme yeteneği gibi birçok başka özellik sunar.

6. Kamera FV-5

Bu, kolayca harika fotoğraflar çekmenize ve onları Instagram’da yayınlamadan önce harika görünmelerine olanak tanıyan iPhone için en iyi kamera uygulamalarından biridir! Bunları Instagram’da yayınlamadan önce de düzenleyebilirsiniz! Bu uygulama, fotoğraflarınıza metin, çıkartma, çerçeve vb. ekleme yeteneği gibi birçok başka özellik sunar.

İPhone’dan Ters Kamera Nasıl Kaldırılır?

1. Ayarlar menüsüne dokunun

2. Aşağı kaydırın ve Genel seçeneğine dokunun

3. Burada “Renkleri Ters Çevir” adlı bir seçenek bulacaksınız. Kapatmak için üzerine dokunun!

4. İşiniz bitti! Şimdi senin kamera yine normal!

5. Şimdi devam edin ve iPhone’unuzla tekrar fotoğraf çekmeyi deneyin!

iPhone ile İyi Fotoğraflar Nasıl Çekilir?

1. iPhone’unuzun temiz olduğundan emin olun. Kirliyse, temizlemek için kaliteli bir kamera merceği temizleyicisi kullanın!

2. Kaliteli bir lens kullanın ve konuya odaklandığınızdan emin olun! Bu, daha fazla ayrıntı ve daha iyi fotoğraflar elde etmenize yardımcı olur.

3. Doğru ışıkla ateş edin! Karanlıkta çekim yapıyorsanız, düşük kaliteli görüntüler elde edersiniz. Bu yüzden doğal ışıkla veya el feneri veya lamba gibi yapay ışıkla fotoğraf çekmeyi deneyin!

4. Düşük açıdan ateş etmeyin! Bunu yaparsanız bulanık görüntüler elde edersiniz. Bu yüzden çekim yaparken telefonunuzun göz hizasında olduğundan emin olun!

5. Fotoğrafı çekerken kamera merceğinizin önünde herhangi bir nesne olmadığından emin olun, çünkü bunlar fotoğraflarınızda bulanık olarak çıkacaktır!

6. Yakınlaştırma lensleri veya dijital yakınlaştırma kullanmaktan kaçının, çünkü bunlar fotoğraflarınızı bulanıklaştırabilir ve çekildikten sonra fotoğrafın netliğini etkilemez!

7. iPhone kameranızın maksimum çözünürlüğe ayarlanmadığından emin olun, çünkü bu düşük kaliteli fotoğraflara neden olur!

8. Gece çekim yapmayı deneyin ve doğal ışıkla çekim yapıyorsanız gün doğumunda veya gün batımında çekim yapmayı deneyin!

9. Araba gibi hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekiyorsanız, net bir görüntü elde etmek için mümkün olduğunca yakınlaştırın! Bir dizi çekim yapmanız ve en iyisini seçmeniz gerekiyor!

10. iPhone kameranızın pili zayıfsa, herhangi bir fotoğraf çekmeden önce sabitlemek için bir tripod kullanmayı deneyin ve kamerada çok fazla flaş kullanmaktan kaçının çünkü bir süre için çok parlak olabilir!

Çözüm

Bu nedenle, iPhone kameranızla fotoğraf çekerken aklınızda bulundurmanız gereken şeylerden bazıları bunlar. Bu ipuçlarını izlerseniz ve iPhone’unuzu şarj olurken kullanmaktan kaçınırsanız daha kaliteli görüntüler elde edersiniz. Daha kaliteli fotoğraflar çekmek istiyorsanız, o zaman bir tripod veya kaliteli bir kamera merceği kullanmalı ve konuya odaklanmalısınız!

SSS:

S: En iyi iPhone kamera lensleri nelerdir?

C: Piyasada çok sayıda kaliteli iPhone kamera lensi bulunmaktadır. Bunları Amazon, eBay ve diğer çevrimiçi mağazalar gibi farklı web sitelerinde bulabilirsiniz.

S: iPhone’umla nasıl fotoğraf çekerim?

C: Telefonunuzun ekranındaki fotoğraf düğmesine basarak iPhone’unuzla fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzla fotoğraf çekmenize izin verecek olan Camera adlı bir uygulamayı da indirebilirsiniz.

S: iPhone’umla nasıl fotoğraf çekerim?

C: Telefonunuzun ekranındaki fotoğraf düğmesine basarak iPhone’unuzla fotoğraf çekebilirsiniz. Ayrıca, iPhone’unuzla fotoğraf çekmenize izin verecek olan Camera adlı bir uygulamayı da indirebilirsiniz.

S: Hareket eden nesnelerin fotoğraflarını nasıl çekerim?

C: Arabalar gibi hareketli nesnelerin fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, mümkün olduğunca yakınlaştırın ve bir dizi çekim yapın! En iyisini seçmelisin!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir