iphone’dan nasıl yazdırılır: Tam Kılavuz

iphone’dan nasıl yazdırılır? Apple’ın akıllı telefonu, kablosuz ağınızdaki her tür Wi-Fi ve etkinleştirilmiş yazıcıyı kullanarak kablosuz olarak yazdırmanıza olanak tanır.

Ayrıca “Yazıcı Seçenekleri” menüsü yardımıyla cihaza yazıcılar eklendi. Aygıtın ayar menülerinin çoğuyla karşılaştırıldığında, “Yazıcı Seçenekleri” menüsüne “Ayarlar” uygulamasıyla tam olarak erişilemez. Bunun yerine, yazdırmak istediğiniz resimler veya web sayfaları ekrandayken Yazdır seçeneğini seçebilirsiniz. Yazıcıyı oradan ekleyebilirsiniz.

iPhone’dan yazdırma prosedürü.

 1. iPhone’un ana ekranında bulunan Fotoğraflar, Posta veya Safari uygulaması simgesine tıklayın.
 2. Yazdırmak istediğiniz resme tıklayın ve yazdırmak istediğiniz Web sayfasına gidin veya yazdırmak istediğiniz e-postayı da açabilirsiniz.
 3. Yazdırmak istediğiniz e-postayı, Web Sayfasını veya resmi görüntülerken Paylaş simgesine tıklayın. Paylaş simgesi, içinden ok çıkan bir dikdörtgene benzer.
 4. Yazıcı Seçenekleri menüsünü açmak için görüntülenen menü ekranında bulunan Yazdır seçeneğini seçin.
 5. İPhone’a eklemek istediğiniz yazıcının adının ardından gelen Yazıcı seçeneğine tıklayın.
 6. Yazıcı şimdi cihazınıza eklenecektir.

AirPrint.

İPad’inizden veya iPhone’unuzdan yazdırmak isteseniz de, prosedür neredeyse aynıdır. Tek fark, paylaş düğmesini bulabileceğiniz yerdir. Bu düğme aynı zamanda hareket edebilir ve yatay mı yoksa portre modunu mu kullandığınıza bağlıdır.

 1. iPad veya iPhone’unuzda yazdırmak istediğiniz resmi, belgeyi veya diğer dosyayı bulun.
 2. Paylaş düğmesine dokunun. Düğme, yukarı oklu bir kare içerecektir. Hemen hemen tüm uygulamalarda mevcuttur.
 3. Paylaş düğmesini göremiyorsanız, görünüp görünmediğini görmek için ekranınıza dokunabilir veya ekran görüntüsü alabilirsiniz. Ekran görüntüsü için, modern iPhone’larda yan düğmeye basmanız ve sesi açmanız gerekir. Bundan sonra, Fotoğraflar uygulamasından yazdırabilirsiniz.
 4. Paylaş düğmesine dokunduktan sonra aşağı kaydırmanız gerekir.
 5. Yazdır’a dokunun.
 6. Şimdi, seçili bir yazıcınız yoksa bir yazıcı seçin.
 7. Sağ üst köşedeki Mevcut Yazdır’ı seçin.

AirPrint uyumlu bir yazıcınız varsa, bunun iOS genelinde otomatik olarak göründüğünü göreceksiniz.

İşlem iPhone’daki Dosyalar uygulamasında şöyle görünür: iPad Dosyaları uygulamasında sağ üstte bulunan paylaş düğmesine basın.

Baktığınız içerik veya dosyada bulunan paylaş düğmesini görebildiğiniz sürece, doğrudan cihazınızdan yazdırabilirsiniz.

Safari’den iPhone’dan nasıl yazdırılır.

Safari’nin yardımıyla web’den yazdırmanın nasıl göründüğü aşağıda açıklanmıştır:

Yukarıdaki resimlerde gösterildiği gibi, Safari ve birkaç farklı uygulama için, içeriği kaydırırken, uygulamayı kullanırken vb. paylaş düğmesi gizlenebilir. Bu nedenle, ekranı tıkladığınızdan veya üst kısmına tıkladığınızdan emin olmalısınız. düğmelerin yeniden göründüğünü görmek için ekranınızı

Bu E-postayı Yazdırmayın.

Gruplar ve bireyler, elektronik olarak mesaj göndermek ve almak için e-posta iletişimini kullanır. İnsanlar genellikle arkadaşlarına basit iletişimler, toplantı notları, gizli bilgiler ve raporlar göndermek için e-posta kullanır. Bir alıcıya e-posta göndermek istediğinizde, ancak o e-postayı yazdırmasını istemiyorsanız, bunu e-posta imzanızda ifade etmenin birkaç yolu vardır.

Kesin bilgi.

Herhangi birine gizli bir e-posta gönderdiğinizde, e-postanın yanlış ellere geçmesi olasılığını azaltmak için alıcıdan e-postayı yazdırmamasını isteyebilirsiniz. Yani, e-postanın sonunda, imza alanına metni yazabilirsiniz,

Bu e-posta gizlidir, lütfen yazdırmaktan kaçının.

E-postayı Kaydet

e-posta

E-posta alıcıları genellikle gelecekte kullanmak üzere ihtiyaç duyabilecekleri bilgileri içerebilecek önemli e-posta iletileri alabilirler. Alıcılar e-postaları yazdırmak yerine e-posta programlarında arşivleyebilir.

Ayrıca alıcıya, Bu e-postayı arşivlemeyi unutmayın veya Bu e-postayı yazdırmanız gerekmese de e-posta arşivlerinize veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz gibi bir metin sağlayarak e-postayı arşivleyebileceğini hatırlatabilirsiniz. sabit disk, e-postanızın imza alanında. Çalıştığınız şirkette çalışan bir kişiye e-posta gönderiyorsanız, muhtemelen o kişiyle aynı e-posta programına sahipsinizdir, böylece e-postaları arşivlemek için hızlı talimatlar da sağlayabilirsiniz.

Intranet’i kontrol edin

İş arkadaşlarınıza bir e-posta gönderiyorsanız ve e-postada yeni bir şirket prosedürü, sosyal medya profilleri, şirketin bloguna veya çalışan el kitabına giriş talimatları, sigorta ve sosyal haklar bilgileri veya bir çalışan değerlendirmesine ilişkin ayrıntılar gibi bilgiler varsa, ayrıca şunları da yapabilirsiniz: mesajın içeriğini şirket intranetine kaydedin.

E-postanın imza alanında, alıcının bilgileri daha sonraki bir tarihte görüntülemesi gerekirse, şirketin intranetini veya dosya aktarım protokolünü ziyaret edebileceğini belirtir.

Yazabilirsiniz, Bir ağaç kaydedin. Bu belgeyi doğrudan yazdırmak yerine, ileride başvurmak için ihtiyaç duyarsanız, ona intranetten erişebilirsiniz.

Çevreyi Koru

Çevre dostu uygulamaları benimseyen birçok işyerinde, çalışanların e-posta imzalarına alıcıları iletişimleri yazdırmaktan kaçınmaya teşvik etmek için mesajlar koyduğunu görmek pek yaygın değildir. Metniniz, Lütfen yazdırmadan önce çevreyi düşünün veya Bir Ağacı Kurtarın diyebilir. Yazdır’a basmayın.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Yorumlarınızı bekliyorum. Makalelerimize göz atın; iPhone 11 nasıl kapatılır/yeniden başlatılır, iPhone 11’de ekran görüntüsü nasıl alınır, iPhone 11’de ekran kaydı nasıl yapılır, apple pay nasıl kullanılır, iCloud’a nasıl erişilir, ekranınızı nasıl kaydedersiniz, Scribd nasıl indirilir, kişileri aktarma iPhone’dan iPhone’a, iPhone 11’deki uygulamalar nasıl kapatılır, iPhone’daki tüm fotoğraflar nasıl silinir, uygulama simgeleri nasıl değiştirilir, ios 14 nasıl kullanılır, iPhone 11’de sesli mesaj nasıl kurulur, iPhone’a nasıl müzik eklenir, nasıl iPhone’dan kalıcı olarak silinen fotoğrafları kurtarmak için, iPhone’da zil sesi nasıl değiştirilir, iPhone’a müzik nasıl eklenir, iPhone’da telefon görüşmesi nasıl kaydedilir, Xbox denetleyicisi iPhone’a nasıl bağlanır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir