iPhone’dan sim kart nasıl çıkarılır?

iPhone’unuzdaki SIM kart, arama yapmanız için çok önemlidir, ancak aynı zamanda kaybolmak için yeterince küçük ve yanlış şekilde yerleştirmek için yeterince basittir. İşte sim kartı iphone’dan çıkarmanın yolu

ve bir tanesini geri koyun.

Abone kimlik modülü daha yaygın hale geldi ve telefonların içinde paketlenmiş daha fazla bileşene sahip olması gerektiğinden, devre parçası kabaca eşdeğer kaldı, ancak çevreleyen plastik neredeyse hiç küçülmedi.

Artık elinizde bir SIM kartınız olduğunda, o kadar küçüktür ki, gerçekten parmak ucunuza koyabilirsiniz. Bu, onu iPhone’unuzdan çıkarmanın veya başka bir tane takmanın oldukça yeterli olduğu anlamına gelir.

Ama aynı zamanda bu SIM kartların doğru yoldan ve dolayısıyla doğru yüksekten girmesi gerektiği gerçeği de var. Belki bu kadarını denemek zorunda kalsaydın, hangi yolun hangisi olduğunu öğrenirdin, ama çoğu insan onları nadiren değiştirir.

Bir istisna dışında, SIM kartlar iPhone’unuzun içine ve dışına kayan bir tepsi sırasında takılır. Bu tepsilerin nerede olduğu konusunda farklılıklar var. ve bu nedenle istisna, artık takma gerektirmeyen sanal kartlar olan eSIM kartlarının olmasıdır.

SIM kartınızı ne zaman çıkarmanız gerekiyor?

Bazı insanlar, SIM kartınızı çıkarmanızın telefonunuzu izlenemez hale getireceğini düşünüyor. Gerçekte, telefonunuz genellikle yerinde bir SIM kart olmadan da izlenebilir. bu yüzden iphone’dan sim karttan kurtulmak için becerilere sahip olmalısınız

Yeni bir telefona yönlendirmek veya servis sağlayıcınıza iade etmek istiyorsanız, SIM kartınızı çıkarmalısınız. Size yeni bir SIM kart verildiyse, eskisini de çıkarmanız ve değiştirmeniz gerekir.

Ek olarak, telefonunuzu tamire gönderecekseniz, SIM kartınızdan kurtulmak için 30 saniye ayırın. SIM kartlar pahalı değildir, ancak kartonu kaybederseniz veya bir dolandırıcının eline geçerse maliyetli sorunlara neden olabilecek kişisel veriler içerirler.

Yeni bir SIM kart ve bir yedek telefon aldıysanız, yine de eski SIM kartınızı çıkarmanız gerekir. Ekte tutmak, eski numaranızı arayan herkesin eski telefonunuzun çalmasını sağlayacağı anlamına gelir.

SIM kartın çıkarılması, arama yapma, mobil interneti kullanma ve SMS metin mesajı gönderip alma yeteneğinizi devre dışı bırakır. Bir iPhone’da bu her zaman bir sürükleme değildir, çünkü yine de Wi-Fi ile bağlantı kuracak ve onu iMessage göndermek için kullanacaksınız – ancak o zaman bir iPod Touch da satın alacaksınız.

Sim kartı iPhone’dan nasıl çıkarabilir ve sim kart tepsisini nasıl bulabilirim?

SIM tepsisini açmak için tepsinin yanındaki açıklığa bir tutturucu veya SIM çıkarma aracı yerleştirin. iPhone’a doğru itin, ancak zorlamaya çalışmayın. SIM tepsisini çıkarmada herhangi bir zorlukla karşılaştığınızı düşünüyorsanız, yardım için cihazınızı operatörünüze veya bir Apple Store’a götürün.

SIM kartınızı tepsiden çıkarmayı bitirdikten sonra, yeni SIM kartın bir köşesindeki çentiği de fark edeceksiniz. Yeni SIM kartı tepsiye yerleştirin; çentik nedeniyle yalnızca tek yöne sığacaktır. Ardından tepsiyi tamamen ve basitçe çıkardığınız yönde cihaza yerleştirin. Tepsi ayrıca tek yöne de sığar.

SIM kart tepsinizi nasıl bulabilirsiniz?

Bu modellerden herhangi birine sahipseniz, ekrana bakarken SIM tepsisi iPhone’unuzun sol tarafındadır.

 1. iPhone 12
 2. iPhone 12 mini
 3. iPhone 12 Pro
 4. iPhone 12 Pro Maks

Bir sonraki iPhone’un da solda olması muhtemeldir, ancak bu henüz bilinmiyor olabilir.

İPhone 4’ten iPhone 11 Pro Max’e kadar çoğu eski iPhone’da SIM tepsisi uygun . Oysa ilk iPhone, iPhone 3G ve iPhone 3GS’nin hepsinde tepsi en yüksekte .

Konumu ne olursa olsun, SIM kartı çıkarma şekliniz tüm iPhone’larda kesinlikle eşdeğerdir. sonra onu çıkardığınızda hangi yöne baktığını hatırlamaları gerekiyor.

SIM kartların tepsiye hangi yöne sığacağını anlamanız için bir köşe durağı vardır. Ancak, yanlış tarafı yukarı bakacak şekilde yerleştirmek yine de mümkündür.

Sol taraftaki SIM tepsisini bulun:

Sol taraftaki SIM tepsisini bulun:
 1. iPhone 12
 2. iPhone 12 mini
 3. iPhone 12 Pro
 4. iPhone 12 Pro Maks

Çin’de iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’teki SIM tepsisi iki nano-SIM kartı tutabilir.

Uygun taraftaki SIM tepsisini bulun:

 1. iPhone 11 Pro
 2. iPhone 11 Pro Maks
 3. iPhone 11
 4. iPhone XS
 5. iPhone XS Maks
 6. iPhone XR
 7. iPhone X

Çin’de iPhone 11, iPhone XR, iPhone XS Max, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’teki SIM tepsisinde iki nano-SIM kartı bulunabilir.

Üstteki SIM tepsisini bulun:

 1. Iphone 3gs
 2. iPhone 3G
 3. Orijinal iPhone

Adım adım kılavuz, iphone’dan sim kart nasıl çıkarılır.

 1. iPhone’u kapatın
 2. SIM tepsisini bulun
 3. Yanındaki küçük deliği arayın
 4. Açıklığa bir SIM çıkarma aracı veya bir tutturucunun üstünü yerleştirin
 5. Tepsi kısmen dışarı çıkana kadar sıkıca bastırın
 6. Tamamen kurtulmak için tepsiyi çekin
 7. Yeni bir SIM satın aldıysanız, bir SIM çıkarma aracınız olabilir.

Telefonu kapatmadan SIM karttan kurtulmak mümkündür. Ancak Apple dahil üreticiler, elektriğin kartona veya cihazın kendisine zarar verebileceği konusunda uyarıyor.

SIM kartı bir iPhone’a nasıl yeniden takabilirsiniz?

Teoride, yalnızca SIM kartı çıkarma adımlarını tersine çevirirsiniz. Pratikte, mukavva çok küçük olduğu ve basitçe kaybolduğu için bir dokunuş bakımına ihtiyaç duyarsınız.

Yeni SIM kartı tepsiye yerleştirin, aynı yüksekliğe sahip olmaya dikkat edin ve bu nedenle çıkarmış olduğunuzla aynı şekilde. Ardından tepsiyi telefona doğru iterek devam edin.

Sadece sıkıca bastırdığınızdan emin olun. Tepsi doğru şekilde takılmamıştır ve bu nedenle tepsinin yüzeyi iPhone’un gövdesiyle aynı hizada olmadıkça SIM kart çalışmayacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir