iPhone’umu Bul nedir?

iPhone’umu Bul, herhangi bir akıllı telefon kullanıcısı için hayati bir işlevdir. Cihazınızı bulmanızı, telefonunuzu bulmanızı ve kilitlemenizi ve güvenlik ayarlarını yapmanızı sağlar. Ancak, parmaklarınızın ucunda doğru bilgilere sahip değilseniz cihazınızı bulmak zor olabilir. İşte burada iPhone’umu bulma devreye giriyor. Bu uygulamayla, cihazınızın konumunu kolayca bulabilir ve güvenli kalması için güvenlik ayarlarını yapabilirsiniz.

iPhone’umu Bulmak Ne Kadar Doğru?

Uygulama size cihazınızın konumunu bir harita üzerinde gösterecek ve ayrıca konumun ne kadar doğru olduğunu size söyleyecektir. Ayrıca cihazınızda ne kadar pil ömrü kaldığını da görebileceksiniz. Cihazınız çalındıysa veya kaybolduysa, onu güvende tutmaya yardımcı olabilecek ve izniniz olmadan kimsenin cihazı kullanmamasını sağlayacak bazı güvenlik özellikleri vardır.

iPhone’umu Bul nedir?

Find my iPhone, cihazınızın yerini belirlemenize ve güvenli kalması için güvenlik ayarlarını yapmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Herhangi bir akıllı telefon kullanıcısı için hayati bir işlevdir ve iPhone’umu bulmak mevcut en doğru seçenektir.

iPhone’umu Bulmak Size Nasıl Yardımcı Oluyor?

1. Cihazınızı bulun

Cihazınızı kaybederseniz, uygulama telefonunuzun konumunu bir harita üzerinde gösterecektir.

2. Güvende tutmanıza yardımcı olun

iPhone’umu bulmayla ilgili güvenlik özellikleri, bir başkasının telefonunuzu izinsiz kullanmasını önlemeye yardımcı olabilir ve ayrıca çalınması veya kaybolması durumunda telefonunuzu bulmanıza yardımcı olabilir.

3. Çevrimdışı olsa bile cihazınızı bulun

İnternet bağlantısı olmadan cihazınızı kaybederseniz, uygulama tekrar kullanılabilir bir İnternet bağlantısı olduğunda cihazınızın yerini tespit edebilir. Uygulama kullanır Küresel Konumlama Sistemi ve Wi-Fi veya hücresel ağa bağlı olmadığında bile cihazınızın konumunu belirlemek için hücresel teknoloji. Bu, yurt dışına seyahat ederken veya Wi-Fi’nin bulunmadığı bölgelerde olduğu gibi o sırada İnternet bağlantınız olmasa bile cihazınızın nerede olduğu hakkında bilgi alabileceğiniz anlamına gelir. OS X Lion (10.7) veya sonraki bir sürümünün yüklü olduğu bir Mac bilgisayarınız varsa, Mac bilgisayarınızı bulmak için uygulamayı da kullanabilirsiniz.

4. Konum geçmişi ile cihazınızı gerçek zamanlı olarak takip edin

Uygulama ayrıca daha sonra görebilmeniz için cihazınızın konumunun geçmişini de saklar. Cihazınızın konumunu bir gün, hafta veya ay boyunca görüntüleyebilir ve herhangi bir günde nerede olduğunuzu görmek için kullanabilirsiniz. Örneğin, telefonunuzu evde unuttuysanız ancak işlerinizi hallederken nerede olduğunuzu hatırlamak istiyorsanız, siz dışarıdayken telefonunuzun nerede olduğunu görmek için geçmişi kontrol edebilir ve adımlarınızı takip edebilirsiniz.

5. Birden fazla Apple ürününü bulun

iPhone ve iPad gibi birden fazla iOS aygıtınız veya OS X Lion (10.7) veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir iPhone ve Mac bilgisayarınız varsa, tek bir Apple Kimliği, My Find’ı kullanarak hepsini tek bir aygıttan bulmanızı sağlar. iPhone. Biri hepsini çalarsa veya aynı anda kaybolursa, hepsini bulmak ve doğru yetkililerle iletişime geçmek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

6. Apple’dan veya yerel polisten yardım alın

Cihazınız kayıpsa, Apple veya yerel polisinizle iletişime geçmek için iPhone’umu bul’u kullanabilirsiniz. Apple veya yerel polisle iletişime geçmeden önce geçerli bir iCloud hesabınızın olması ve cihazınızda Kayıp Modu özelliğini etkinleştirmiş olmanız gerekir. Birisi cihazınızı çalarsa, cihazdaki verilerinize erişememeleri için Kayıp Modu’nu mümkün olan en kısa sürede etkinleştirmek isteyeceksiniz. Ayrıca, cihazınızı kaybederseniz ve sonra tekrar bulursanız Kayıp Modu’nu etkinleştirmelisiniz, çünkü bu, başka birinin cihaz kayıpken onu izinsiz kullanmasını engellemeye yardımcı olur.

7. iPhone’umu Bul’u diğer uygulamalarla birlikte kullanın

Find My iPhone’u, Find My Friends gibi özelliklerini destekleyen diğer uygulamalarla da kullanabilirsiniz. Bu, bir gruptaki herkesin konumlarını paylaşmasını ve herkesin konumundan haberdar olmasını kolaylaştırır. Örneğin, siz ve arkadaşlarınız birlikte yürüyüşe çıkarsanız ve biriniz kaybolursa, kayıp kişiyi bulmak için herkes iPhone’umu Bul’u kullanabilir.

8. iCloud hesap bilgilerinizi güncelleyin

E-posta adresiniz veya şifreniz gibi iCloud hesap bilgilerinizi değiştirirseniz, aynı iCloud hesabını kullanan tüm cihazlarınızda güncellemek isteyeceksiniz. Yeni bilgileri hatırlayamıyorsanız, bu bilgileri sizin yerinize almak için iPhone’umu Bul’u kullanabilirsiniz. Bu özelliğin doğru çalışması için kaybolmadan veya çalınmadan önce cihazda iPhone’umu Bul’u etkinleştirmiş olmanız gerekir. Bir aygıt zaten Kayıp Modundaysa, iCloud hesap bilgilerinin güncellenmesi aynı zamanda Kayıp Modu bilgilerini de günceller, böylece aygıtı bulan herkes, sahibinin mevcut iletişim bilgilerini ve Kayıp Modunda eklenen notları görebilir.

9. Kayıp modunu uzaktan devre dışı bırakın

Bir cihaz zaten Kayıp Modundaysa, başka biri onu izinsiz kullanıyor olabilir. Bunun olabileceğini düşünüyorsanız, Kayıp Modu’nu uzaktan devre dışı bırakmak için iPhone’umu Bul’u kullanabilirsiniz. Bu, bulunana ve cihaz sahibi Kayıp Modu’nu devre dışı bırakmak için iCloud şifresini girene kadar herhangi birinin cihazınıza erişmesini önleyecektir.

10. Çalınan bir cihazı bildirin

Bir cihaz zaten Kayıp Modundaysa, başka biri onu çalmış olabilir. Durumun böyle olduğunu düşünüyorsanız, aygıtın çalındığını bildirmek ve ayrıca uzaktan kilitlemek için iPhone’umu Bul’u kullanabilirsiniz. Bu, kolluk kuvvetleri tarafından kurtarılana kadar kimsenin cihazınızdaki verilere izniniz olmadan erişemeyeceğini garanti eder.

Çözüm

iPhone’umu Bul, iPhone, iPad ve iPod touch’ınız için en iyi güvenliği sağlayan en kullanışlı iCloud hizmetlerinden biridir. Find My iPhone çok kullanışlı bir araçtır ve birçok farklı şekilde kullanılabilir. Bu yazımda, daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak bazı noktalardan bahsettim.

SSS:

Kayıp iPhone’umu nasıl bulabilirim?

Kayıp iPhone ve iPad’inizi bulmak için iPhone’umu Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Çok yardımcı oluyor. Aygıtınızı bir harita üzerinde bulmak için iCloud.com’u da kullanabilir ve aygıtınızı daha kolay bulmak için aygıtta bir ses çalabilirsiniz.

Cihazımı çalınmaktan nasıl koruyabilirim?

Cihazınızı güvende tutmak için bir şifre belirleyebilirsiniz. Cihazınızı kaybederseniz, iPhone’umu Bul uygulamasını kullanarak bulabilir ve şifreyi bilmeden kimsenin kullanmaması için uzaktan kilitleyebilirsiniz.

iPad’imi bulmak için iCloud’u kullanabilir miyim?

Evet yapabilirsin. iPad’inizi bulmak için iPhone’umu Bul uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bu, iPhone’unuzu bulmakla aynı şekilde.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir