iPhone’un Kilidinin Açık olup olmadığı nasıl anlaşılır

Kilidi açık olup olmadığını kontrol etmeden önce ikinci bir kullanıcı iPhone satın almayın! Aldığınız iPhone kilitlenirse, istemediğiniz bir telefon şirketi sağlayıcısı ile lanetlenirsiniz. Bu nedenle, iPhone’un kilidinin açık olup olmadığını nasıl anlayacağınızı bilmelisiniz. İşte bir iPhone’un IMEI’sini ve seri numarasını bulmanın yolu, ardından iPhone’un kilidinin açık olup olmadığını kontrol edin

İkinci bir kullanıcı iPhone satın almadan önce, iPhone’unuzun kilidinin açık mı yoksa kilitli mi olduğunu anlamak için bu 3 yoldan birini kullanın. iPhone’un kilidinin açık olup olmadığını Ayarlar’dan, SIM kartla veya herhangi bir internet kaynağı kullanarak kontrol edebileceksiniz. Her yöntemi düşüneceğiz, böylece iPhone’unuzun kilidinin açık olup olmadığını kontrol edebileceksiniz. Ancak, “kilidi açık telefon” ne anlama geliyor? Kilidi açılmış bir iPhone, belirli bir hücresel servis sağlayıcıyla ilgili değildir. bu nedenle herhangi bir taşıyıcı ile bağlantı kurun. Kilidi açılmış iPhone’lar satıldığında daha değerlidir. Bir iPhone’un kilidi açıldığında bunun ne anlama geldiğini ele aldıktan sonra, iPhone’unuzun kilidinin açık mı yoksa kilitli mi olduğunu anlamanın bir yolunu tekrar düşüneceğiz.

iPhone’unuzun Kilidinin Açık Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

iPhone’unuzun Kilidinin Açık Olup Olmadığını Test Etmek İçin 3 Teknik

Çevrimiçi olarak birçok iPhone IMEI denetleyicisi vardır ve bunlardan birkaçı size iPhone’unuzun kilidinin açık olup olmadığını gösterir. iPhone’unuzun kilidinin açık olup olmadığını test etmek için çalışan bir kaynak önereceğim. Ancak bazı iPhone’lar, kilidin açık olup olmadığını ayarlardan test etmenize izin verir. Kilidinin açık olup olmadığını test etmek için iPhone’daki SIM kartı da kullanacaksınız. Ancak kilidi açılmış bir iPhone’un ne anlama geldiğiyle ilgili sorularınız varsa, daha sonra bunu ele alacağız.

“Kilidi Açılmış Telefon” ve “Kilitli Telefon” Ne Demektir?

Kilidi açılmış bir iPhone, tamamen satın alınan ve doğrudan Apple’dan alınan herhangi bir taşıyıcı iPhone’a bağlanabilir. Ancak iPhone’u sözleşmeli bir taşıyıcı aracılığıyla alırsanız, sözleşme bitene ve ödemenin tamamı ödenene kadar telefon kilitlenir. İkinci bir kullanıcı için alışveriş yapmak da mümkündür, önceki sahibi sözleşmesini bitirdikten kısa bir süre sonra kilidi açılan kilitli bir iPhone. Bu yüzden satın aldığınız iPhone’un kilidinin açık olup olmadığını anlamak önemlidir. Özetlemek gerekirse:

 • Kilitli iPhone’lar bir taşıyıcıdır; Kilidi açılmış iPhone’lar, herhangi bir taşıyıcı ile kullanmak için mutlaktır.
 • Doğrudan Apple’dan ücretli iPhone’ların kilidi genellikle açılır.
 • Bir taşıyıcıdan kiralanan iPhone’lar, kiralama süresi boyunca kilitlenir.
 • Kilidi açılmış iPhone’lar satıldığında ekstra para getirecek.

Öncelikle, sonraki adımlardan herhangi birini yapmanız gerekmediğini belirtmek isterim. mevcut operatörünüzü arayacak ve onlara iPhone’unuzun kilidinin açık olup olmadığını soracaksınız. İkinci bir kullanıcı telefonu almayı düşünüyorsanız ve ayrıca telefonun mevcut operatörü size telefon üzerinden veri sağlamıyorsa, tek seçeneğiniz (satıcıya güvenmek dışında) bu adımları yapmaktır. taşıyıcıyı aramak, iPhone’un kilidinin açık olup olmadığını size söylemek için kesinlikle ziyaret ediyor. Bu yöntemin dezavantajı, alacağı zamandır (kimse müşteri hizmetleriyle telefonda bir saat geçirmekten hoşlanmaz, biliyorum), ancak doğru olması zorunludur. İlgilenmiyorum? Pekala o zaman, iPhone’unuzun kilidinin açık olup olmadığını öğrenmenin bir yolunu bulalım.

Ayarlar yardımıyla iPhone’unuzun Kilidi Açılıp Açılmadığı Nasıl Anlaşılır

Bunun için, söz konusu iPhone’un açık ve kilidi açılmış olması gerekir. cihazınızın kilit açma durumunu test etmek için:

 • iPhone’da Ayarlar uygulamasını açın.
 • Genel’i seçin.
 • Hakkında’ya dokunun.
 • Alt tarafa kaydırın ve Taşıyıcı Kilidi için görünün. SIM kısıtlaması yok yazıyorsa, iPhone’unuzun kilidi açıktır ve herhangi bir operatör veya hücre servisini kullanmanıza izin verilir. Gerisi yazıyorsa, muhtemelen kilitlidir.

Ancak, bazı kullanıcılar bu bilgilerin Ayarlar’daki Hakkında sayfalarında görüntülenmediğini bildirdiği için, bu hikayenin en üst noktası değil. Sizin için durum buysa, aşağıda ayrıntıları verilen karşıt yöntemlerin her birine bir göz atın.

iPhone’unuzun SIM Kartla Kilidinin Açılıp Açılmadığını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Bu yöntem, farklı operatörlerden iki SIM karta sahip olmanızı gerektirir. İki SIM kartınız yoksa, bir arkadaşınızın telefonundan ödünç alarak bunu test edeceksiniz.

 • iPhone’unuzu kapatın.
 • SIM kart tepsisini açmak için düzleştirilmiş bir ataş kullanın ve ardından bu SIM kartı çıkarın.
 • Özel bir taşıyıcının SIM kartını (aynı boyutta olmalıdır) iPhone’un SIM kart tepsisine yerleştirin. Tepsiyi yerine itin.
 • iPhone’u açın.
 • Şimdi, çalışan herhangi bir numarayı aramayı deneyin.
 • Kararın tamamlanamayacağına dair bir slip mesajı alırsanız, iPhone’unuz kilitlenir. Bağlanıp karar verebiliyorsanız, iPhone’unuzun kilidi kesinlikle açıktır.

Ücretsiz Çevrimiçi Aracın yardımıyla iPhone’unuzun Kilidinin Açılıp Açılmadığını Kontrol Etme

Telecel akıllı telefonunuzun kilidinin açık olması durumunda, IMEI’nin geniş çeşitliliğinin kullanımına göz atmanıza yardımcı olabilecek güzel çevrimiçi donanımlar var; ancak, büyük çoğunluğun bilgiyi almak için yaklaşık 3 dolar ödemeniz gerekiyor. Yine de gevşek bir alet gözlemledim. İlk olarak, iPhone’unuzdaki IMEI ve seri numaralarınızı keşfedin. Bunu yapmak için:

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Genel’i seçin.
 • ap Hakkında, ardından IMEI’nin geniş çeşitliliğini keşfedene kadar aşağı kaydırın.
 • Bir iPhone X veya daha yenisine sahipseniz, 2d IMEI listesini not edebilirsiniz, bunu da isteyeceksiniz.
 • Son olarak, iPhone’unuzun Seri çeşitliliğini gözlemleyin.
 • Şimdi bu internet sitesine gidin: https://imeicheck.com/simlock-iphone, ideal olarak bir bilgisayarda.
 • Basitçe gözlemlediğiniz IMEI çeşitliliğini boşluk bırakmadan girin.
 • iPhone’unuzun Seri Numarasını girin, ardından Kontrol Et’e tıklayın.
 • Artık bir robot olmadığınızı göstermek için captcha’yı düzeltmek isteyeceksiniz.
 • Ardından internet sitesi size bir bilgi kartı verecektir. Kilit Durumu’nu arayın. Resmin içinde görebileceğiniz gibi, iPhone’umun Kilidi Açık olduğunu gösterir.

Kilitlenmemiş iPhone SSS’leri

1. Fabrikada Kilidi Açılmış Bir iPhone’un Yazılım Güncellemeleriyle Güncellenmesi Mümkün mü?

Evet! Techwalla, Apple’ın yardımıyla veya bir telecel akıllı telefon sağlayıcı hizmeti kullanılarak bir iPhone’un resmi olarak kilidi açıldıysa, Techwalla Apple’ın yine de onu yakalayacağını ve telecel akıllı telefonunun güncellenebileceğini söylüyor. Kilidi açılmış bir iPhone’un artık resmi olarak kilidi açılmazsa, “hapis cezasına çarptırılmış” olarak kabul edilir ve güncellenemez… artık en azından artık telecel akıllı telefonun ciddi şekilde zarar görme tehlikesi olmadan.

2. Bir iPhone’un Kilidini Açma ve Hapsedilme Arasındaki Temel Fark Nedir?

Bir hücre sağlayıcı şirketle bağlantısı olmadan Apple kullanılarak satın alınan bir telecel akıllı telefon, artık bir hizmete bağlı olmadığı, ancak resmi olarak desteklendiği ve güncellenebileceği için genellikle üretim biriminin kilidi açık olarak gelir. Resmi olarak kilidi açılmış bir iPhone, bir hizmet kullanılarak kilidi açılmış ve Apple’ın yine de güncellemeler için araca yardımcı olacağını garanti edecek şekilde tamamlanan iPhone’dur.

Bir sağlayıcı şirketten iPhone’u çözmek için bir kişinin yardımıyla manuel olarak kilidi açılmış bir iPhone, jailbreak yapılmış olarak kabul edilir ve iOS güncellemeleri ve farklı yardımlar için uygun değildir.

3. Fabrikada Açılan iPhone’lar Sahte mi, Güvensiz mi?

Apple’dan bir iPhone için alışveriş yapıyorsanız, bunun kilidi açıktır, güvenlidir! Apple, ajansın iPhone’ları doğrudan tanıtmasına izin verdiği için bu iPhone’ları bir sağlayıcı şirkete kilitlemeden satıyor ve müşteriler yine de bunları hücre sağlayıcıları ile kullanabiliyor.

Öte yandan, telecel akıllı telefonun “üretim biriminin kilidi açık” olduğunu söyleyen yetkisiz bir satıcıdan iPhone satın almak, aletin tehlikeli olabileceği veya artık yasal olarak kilidinin açılmadığı tehlikesini beraberinde getirir.

4. iPhone’umun Kilidini Kendim Açmak Gerçekten Yasal mı?

Sözleşmenizi ödemeyi tamamlamanız veya doğrudan sübvansiyonsuz edinmeniz durumunda iPhone’unuzu serbest bırakmak kesinlikle bir suçtur. Yine de telecel akıllı telefonunuzu ödeme şekliniz içindeyseniz veya hizmete borçlu olmak için farklı nedenleriniz varsa, iPhone’unuzun kilidini açmak için önceki hizmetinizle birlikte test etmek aslında harika bir konsept.

5. Bir iPhone’un Kilidini Açmanın Dezavantajı Ne Olabilir?

İlk bölge içinde kilidi açılmış bir telecel akıllı telefon satın almanın başlıca dezavantajı, kilidi açılmış iPhone’ların fiyatının kilitli olanlardan daha yüksek olmasıdır. Zaten engellemeniz gereken bir iPhone’unuz varsa, telecel akıllı telefonunuzun kilidini kendiniz açmanın birincil tehlikeleri, kapasite ve sağlayıcı şirketinizden ve Apple’dan yazılım programı güncellemeleri gibi yardım eksikliğidir. Bununla birlikte, hizmetinizi kullanarak iPhone’unuzun kilidini açmanız durumunda, tehlikeler düşüktür. Lifewire ayrıca, bir telecel akıllı telefonun kilidini kendiniz açmanın da garantiyi geçersiz kılabileceğini, bu nedenle, bunu yapmadan önce bu sorunları hatırlamanın hayati önem taşıdığını not eder.

6. Apple Zaten Sahip Olduğum Bir iPhone’un Kilidini Açabilir mi?

Ne yazık ki hayır. Apple, hücre sağlayıcılarının bunu yapmasına izin veriyor, böylece sizin için engelleyeceklerse, hizmetinizle birlikte akranlarınıza bir göz atabilirsiniz!

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir