iPhone’unuzda Alarmı Nasıl Daha Yüksek Seslendirebilirsiniz?

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey yeni bir alarm oluşturmaktır. Bu, alarm uygulamanızın ana işlevi olacaktır. Beğendiğiniz bir alarm seçin ve varsayılan alarm olarak ayarlayın. Şimdi uygulamanızı açın ve “ayarlar” simgesini arayın. Bu, dişli çarka benzeyen simgedir. Tekerleğin sol tarafında bir seçenekler listesi göreceksiniz. Buna “alarm türü”, “alarm saati” ve “hedef oda” gibi şeyler dahildir. Hedef oda genellikle alarmınızın çalmasını istediğiniz odadır. Alarmınızın sesini yükseltmek için bu değerleri daha yüksek bir sayıya değiştirin. Örneğin, evinizdeki her odada alarmınızın çalmasını istiyorsanız değeri 10 olarak değiştirin.

iPhone’unuzda Alarmı Nasıl Daha Yüksek Seslendirebilirsiniz?

1. İlk olarak, yeni bir alarm oluşturmak isteyeceksiniz. Bu, alarm uygulamanızın ana işlevi olacaktır. Beğendiğiniz bir alarm seçin ve varsayılan alarm olarak ayarlayın.

2. Şimdi uygulamanızı açın ve “ayarlar” simgesini arayın. Bu, dişli çarka benzeyen simgedir. Tekerleğin sol tarafında bir seçenekler listesi göreceksiniz. Buna “alarm türü”, “alarm saati” ve “hedef oda” gibi şeyler dahildir. Hedef oda genellikle alarmınızın çalmasını istediğiniz odadır. Alarmınızın sesini yükseltmek için bu değerleri daha yüksek bir sayıya değiştirin. Örneğin, evinizdeki her odada alarmınızın çalmasını istiyorsanız değeri 10 olarak değiştirin.

3. Yeni yüksek sesli alarmlarınızı test edin!

4. Alarmlarınızdaki birkaç ayarı daha test ettikten sonra, ayarlara geri dönün ve 0’dan 100’e kadar olan bir “alarm ses seviyesi” kaydırıcısını bulun. Şimdi eskisinden çok daha yüksek sesle yapın!

5. Çaldığında (veya hiç uyandırmadığında) insanları çok fazla uyandırmayan (veya rahatsız etmeyen) bir alarm bulana kadar çeşitli alarmlarda daha fazla ayarı test edin.

Alarmınızı Nasıl Ayarlayabilirsiniz?

1. Uygulamanızı açın.

2. “Ayarlar”ı seçin

3. “Alarm Ayarları”nı seçin

4. Ayarlamak istediğiniz alarm türünü seçin (“Günlük, Haftalık veya Aylık” gibi).

5. Alarmın çalması gereken bir zaman girin (örneğin her gün sabah 6’da) ve alarmın çalacağı bir oda seçin (yatak odanız gibi).

6. “Bitti”yi seçin.

Alarm Sesi Nasıl Değiştirilir

1. Uygulamanızı açın.

2. “Ayarlar”ı seçin

3. “Alarm Ayarları”nı seçin

4. Ayarlamak istediğiniz alarm türünü seçin (“Günlük, Haftalık veya Aylık” gibi).

5. Alarmın çalması gereken bir zaman girin (örneğin her gün sabah 6’da) ve alarmın çalacağı bir oda seçin (yatak odanız gibi).

6. Mevcut sesler listesinden istediğiniz sesi seçin ve “Bitti”yi seçin.

iPhone için En İyi Alarm Uygulaması

1. Uyku döngüsü

Alarmla uyanmadan uyuyamayan tiplerdenseniz bu uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Sleep Cycle, iPhone için en iyi alarm uygulamalarından biridir. Herhangi bir erteleme veya erteleme süresi olmadan uykuya dalmanıza ve zamanında uyanmanıza yardımcı olacaktır. Uyku Döngüsü ile, alarm veya rahatsızlık olmadan uykuya dalmanın ve doğal olarak uyanmanın tam olarak ne kadar sürdüğünü bileceksiniz. Uygulama aynı zamanda uyku düzeninizi zaman içinde takip etmenize olanak tanıyan bir “uyku günlüğü” özelliği de içerir, böylece sorunlarınızın nerede olduğunu görebilir ve bunları düzeltmeye çalışabilirsiniz. Arayüz basit ve kullanımı kolaydır, ancak aynı zamanda özel alarmlar, zamanlı alarmlar, uyku çizelgesi ve hatta uyku sırasında nefesinizi düzenlemeye yardımcı olan bir nefes alma programı gibi birçok özelliğe sahip olduğu için çok güçlüdür.

2. Çalar Saat X

Alarm Clock X, çalar saat özelliğine sahip iPhone için başka bir harika uygulamadır. Ayrıca hava durumu tahminleri, arka plan müzik çalar (müzik için) ve kronometre (zamanlama turları için) gibi başka kullanışlı özelliklere de sahiptir. Uygulamanın arayüzü çok basittir, bu da daha önce hiç çalar saat kullanmamış olsalar bile herkesin uygulamayı kullanmasını kolaylaştırır. Alarm Clock X ayrıca, alarm kapandıktan sonra sesin ne kadar süre çalması gerektiğini ayarlamanıza ve otomatik olarak kapanmadan önce veya istendiğinde manuel olarak kapatmanıza izin veren bir “uyku zamanlayıcısı” işlevine sahiptir.

3. Çalar Saat Pro

Alarm Clock Pro, iPhone için birden fazla alarm ayarlamanıza izin veren bir çalar saat uygulamasıdır. ses alarmınız olarak kaydedin ve hatta bir düğmeye dokunarak saati ayarlayın. Uygulama ayrıca kilit ekranındaki alarmlar, karartma ve titreşim kontrolü ve daha fazlası gibi başka kullanışlı özelliklere de sahiptir. Arayüz çok basittir, bu da daha önce hiç çalar saat kullanmamış olsalar bile herkesin onu kullanmasını kolaylaştırır. Alarm Clock Pro ayrıca, alarm kapandıktan sonra sesin ne kadar süre çalması gerektiğini ayarlamanıza ve alarmı otomatik olarak kapatmanıza veya istendiğinde manuel olarak kapatmanıza izin veren bir “uyku zamanlayıcısı” işlevine sahiptir.

4. Uyku döngüsü

Uyku döngüsü, erteleme veya erteleme zamanı özelliği nedeniyle aşırı uyuma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan doğal olarak uyanmanızı sağlayan iPhone için bir çalar saat uygulamasıdır. Uygulama, gerektiğinde yataktan kalkabilmeniz için uyku moduna geçmeden önce size bir uyarı verecektir. Buna ek olarak, Uyku döngüsünde, zaman içinde uyku düzeninizi takip etmenize ve böylece sorunlarınızın nerede olduğunu görmenize ve bunları düzeltmeye çalışmanıza olanak tanıyan bir “uyku günlüğü” özelliği de vardır. Bu, benim gibi geceleri uyumakta güçlük çeken biriyse çok yardımcı olabilir – sorunlu alanlarımın ne olduğunu görebilir ve geceleri daha iyi dinlenmek için bunlar üzerinde çalışabilirim!

5. Çalar Saat X Lite

Alarm Clock X Lite, çalar saat özelliğine sahip iPhone için başka bir harika uygulamadır. Ayrıca hava durumu tahminleri, arka plan müzik çalar (müzik için) ve kronometre (zamanlama turları için) gibi başka kullanışlı özelliklere de sahiptir. Uygulamanın arayüzü çok basittir, bu da daha önce hiç çalar saat kullanmamış olsalar bile herkesin uygulamayı kullanmasını kolaylaştırır. Alarm Clock X ayrıca, alarm kapandıktan sonra sesin ne kadar süre çalması gerektiğini ayarlamanıza ve otomatik olarak kapanmadan önce veya istendiğinde manuel olarak kapatmanıza izin veren bir “uyku zamanlayıcısı” işlevine sahiptir.

6. Uyku, Bisiklete binme Lite

Sleep Cycle Lite, erteleme veya erteleme zamanı özelliği nedeniyle aşırı uyuma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan doğal bir şekilde uyanmanızı sağlayan iPhone için bir çalar saat uygulamasıdır. Uygulama, gerektiğinde yataktan kalkabilmeniz için uyku moduna geçmeden önce size bir uyarı verecektir. Buna ek olarak, Uyku Döngüsü’nde uyku düzeninizi zaman içinde takip etmenize ve böylece sorunlarınızın nerede olduğunu görebilmenize ve bunları düzeltmeye çalışmanıza olanak tanıyan bir “uyku günlüğü” özelliği de vardır. Bu, benim gibi geceleri uyumakta zorluk çeken biriyse çok yardımcı olabilir – sorunlu alanlarımın ne olduğunu görebilir ve geceleri daha iyi dinlenmek için bunlar üzerinde çalışabilirim!

SSS:

S: Bir pil ne kadar sürer?

C: Telefona göre değişir. iPhone 4’ümü bir yıldan biraz daha uzun süredir kullanıyorum ve hala %90 pil ömrüne sahip. S: iPhone’umda çalar saat uygulaması kullanmanın eksileri nelerdir? C: Çalar saat kullanmanın hiçbir sakıncası yoktur! Bir iPhone’unuz varsa, muhtemelen bir veya ikisini zaten kullanıyorsunuzdur.

S: Araba sürerken veya sürerken çalışıyor mu?

C: Evet, öyle!

S: Diğer uygulamaları kullanırken arka planda çalışabilir mi?

C: Evet, siz diğer uygulamaları kullanırken arka planda çalışır.

S: “Komodin olarak kullan” özelliğiyle çalışır mı?

C: Evet, öyle!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir