iPhone’unuzda Engellenen Mesajları Görebiliyor musunuz?

Hiç kısa mesaj göndermeyi denediniz ve alıcınızın mesajı alamadığını gördünüz mü? Çünkü farklı bir hücre taşıyıcısında olabilirler. Farklı bir operatör kullanan birine mesaj göndermek için numarasını kişi olarak eklemeniz gerekir. Buna Apple’ın mesajlaşma sistemine takma ad ekleme denir. Biri sizi takma ad ekleyerek engellediyse, sizden herhangi bir mesaj almaz.
Bu yazıda, birinin takma ad ekleyip eklemediğini nasıl belirleyeceğimizi ve bunu yaptıysa neler yapabileceğimizi öğreneceğiz.

iPhone’unuzda Engellenen Mesajları Görebiliyor musunuz?

iPhone’unuzdaki engellenen mesajlar, Gmail veya Facebook’taki engellenen mesajlara benzemez. Birine takma ad eklediğinizde, o kişi yine de mesajlarınızı alır. Ancak, size cevap veremeyecekler.

İnsanlar Neden Takma Adlar Ekler?

1. Bazı insanlar, yanlış kişiye mesaj göndermek gibi çok kötü bir alışkanlığa sahip olabilir. Yanlış kişiye yanlışlıkla bir e-posta veya kısa mesaj gönderebilir ve bunu iPhone’larından kaldırabilmeyi isteyebilirler.
2. Bazı insanlar mesaj yazarken anonim olmak isteyebilir. Patronlarının, ebeveynlerinin veya eşlerinin, arkadaşlarına ne sıklıkta mesaj attıklarını veya metinlerinde ne söylediklerini bilmelerini istemeyebilirler.
3. Bazı insanlar sadece kabadır ve mesaj göndermeden önce düşünmezler. Daha önce kızgın bir metin mesajı veya e-posta gönderdiyseniz, bir mesaj gönderdikten sonra birinden yanıt alamamanın ne kadar sinir bozucu olabileceğini bilirsiniz. Birisi iPhone’unuza bir takma ad eklediyse, başka bir kızgın metin mesajı veya e-posta göndererek (mesaj almaya devam etseniz bile) onları tekrar yanınıza alamazsınız.

Birinin Takma Ad Eklediğini Nasıl Anlayabilirsiniz?

1. Bir kişiye mesaj gönderemiyorsanız ve bu kişi kişi olarak listelenmemişse, bir takma ad eklediğini varsayabilirsiniz.

2. Birinden mesaj alamıyorsanız ve bu kişi kişi olarak listelenmemişse, bir takma ad eklediğini varsayabilirsiniz.

3. Birine takma ad ekleyemiyorsanız ve kişi bir kişi olarak listeleniyorsa, bu kişi büyük olasılıkla gizlilik nedeniyle veya kendi rahatlığı için takma ad eklemiştir.

4. Bu ipucunu, arkadaşınızın Facebook’ta arkadaşlıktan çıkarılıp çıkarılmadığını veya eski erkek arkadaşınızın/kız arkadaşınızın (eğer birlikteyseniz) iPhone’unda numaranızı bloke edip etmediğini öğrenmek için de kullanabilirsiniz.

Takma Adlar ve Engellenen Mesajlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler?

1. Birine yanlışlıkla bir takma ad eklediyseniz veya o kişi yanlışlıkla size bir takma ad eklediyse, onlarla iletişime geçmeniz ve takma adı kaldırmasını istemeniz gerekir.

2. Biri sizi takma ad olarak listelediyse, bu ipucunu iPhone’unda numarasını kimin engellediğini öğrenmek için kullanabilirsiniz.

3. Biri sizi takma ad olarak listelediyse ve sizden yanıt alamıyorsa, numaranızı iPhone’larındaki engellenenler listesine eklemeden önce izninizi istemeleri iyi bir fikirdir.

4. Bir kişinin telefon numarası takma ad olarak listeleniyorsa, bu, o kişi ayarlardan takma adı telefon numarasından kaldırıp eklemedikçe kimseden mesaj alamayacakları ve kimseden de mesaj alamayacakları anlamına gelir. tekrar geri dönün (ayarlarda da gösterilecektir).

5. Kişi listenize takma ad eklemek isteyip istemediklerini sorarken her zaman kibar olmalısınız, çünkü bazı kişiler, gizlilik nedeniyle veya başka nedenlerle (kaba olmak gibi) diğerlerinin takma ad kullandıklarını bilmesini istemeyebilir. Kişi listenize bir tane ekleyerek (gerçekten istiyorlarsa) izin vermeye zorlamak yerine bu insanlara kibarca sormanızı öneririm.

6. Arada bir tüm takma adlarınızı silmelisiniz çünkü bu kişilerden bazıları daha önce kimseye söylemeden kendi adlarını silmiş olabilir (takma adları kendilerinden başka kimsenin öğrenmesini beklemiyor olabilirler).

7. Sizi takma ad olarak kimin eklediğinden emin değilseniz, onları web sitenizdeki engelleme listenize ekleyebilirsiniz. iPhone. Bunu, sizi takma ad olarak ekleyen herkes için yapmalısınız, çünkü biri sizi takma ad olarak ekleyecek kadar kabaysa, o da sizi engelleyecek/engelinizi kaldıracak kadar kaba olabilir.

8. Bir kişiyle iletişime geçilirse ve bu kişi önce o kişiye söylemeden başka bir kişiyi kişi olarak listelemişse, o zaman diğer kişiye bunu bildirmenizi öneririm, böylece ilk kişiden herhangi bir ekleme yapmadan önce adını kişi listesinden çıkarmasını isteyebilirler. ikinci kişinin kişi listesine daha fazla takma ad (gerçekten istiyorlarsa).

9. Birisi, ona söylemeden başka bir kişiyi takma ad olarak eklerse, buna kızmamanızı öneririm, çünkü bu, ilgili herkes için işleri daha da kötüleştirir (örneğin, diğer kişi “bunu neden yaptın?” gibi bir şey söylemek gibi). ne olduğunun farkında bile değil).

10. Kişi listenize takma ad eklemek isteyip istemediklerini sorarken her zaman kibar olmalısınız, çünkü bazı kişiler, gizlilik nedenleriyle veya başka nedenlerle (kaba olmak gibi) diğerlerinin takma ad kullandıklarını bilmesini istemeyebilir. Kişi listenize bir tane ekleyerek (gerçekten istiyorlarsa) izin vermeye zorlamak yerine bu insanlara kibarca sormanızı öneririm.

Sizi Engelleyen Bir Kişinin Engelini Nasıl Kaldırırsınız

Sizi engelleyen bir kişinin engellemesini kaldırmak için şu adımları izleyin:

1. iPhone’unuzda Mesajlar’ı açın ve engellemesini kaldırmak istediğiniz kişiyle yaptığınız konuşmaya dokunun.

2. Ekranın sağ üst köşesindeki “Diğer”e dokunun.

3. ardından “Engellendi”ye dokunun. Sizi engelleyen kişilerden gelen tüm kişilerin bir listesini göreceksiniz.

4. Sizi engelleyen takma adı seçin ve ardından “Engellemeyi Kaldır”a dokunun. Bu adım atıldıktan sonra mesajların geçmesi mümkün olmalıdır.

5. Biri sizi engellediğinde, kendisi engelini kaldırsa bile sizden bir daha mesaj almayacaklarını unutmayın.
Eğer muhatabınız 24 saat içinde hala cevap vermediyse, o zaman ona mesaj göndermek mümkün olmayabilir.

Çözüm

Sizi engelleyen kişiler, kendileri engellemeyi kaldırsalar bile size mesaj gönderemez veya sizden mesaj alamazlar. Kişiniz sizi engellediyse, sizden tekrar mesaj gönderip alabilmeleri için kendilerinin engelini kaldırmaları en iyisidir.

SSS

S: Kişim beni engelledikten sonra neden iPhone’umda hala aynı takma ada sahip?
C: Takma adlarını kişi listelerinden yanlışlıkla silmemiş olmaları muhtemeldir. Bu durumda, takma adlarını silmelerini veya kendilerinin engellemesini kaldırmalarını istemek için onlara bir mesaj gönderebilirsiniz.

S: Kendi engelimi nasıl kaldırırım?
C: Engelinizi kaldırmak için yukarıdaki 1-3. Adımları izleyin.

S: Bir takma ad aracılığıyla mesaj gönderip alabilir miyim?
C: Evet, yapabilirsiniz. Bu, takma ad kullanan ancak sizi de engelleyen (sizi engelledilerse) kişilerle sohbet edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, profil resimlerini Mesajlar’da göremezsiniz.

S: Başkalarının benim hakkımda ne söylediğini bilmek istiyorsam takma ad kullanmamda bir sakınca var mı?
C: Hayır, bunu yapman doğru değil çünkü gizlilik nedeniyle veya başka nedenlerle (kaba olmak gibi) gerçek kimliklerini herkesten gizlemek isteyebilecek diğer kişilere karşı dürüst olmayan ve saygısız bir davranıştır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir