iPhone’unuzda Gizli Bir Uygulamayı Silme

iOS karmaşık bir işletim sistemidir. En deneyimli kullanıcılardan bazıları bile nasıl kullanılacağı konusunda kafa karıştırıyor. iPhone’unuzu nasıl kullanacağınızı öğrenmenin bir yolu, uygulama mağazasından uygulamalar indirmektir. İndirilebilecek birçok uygulama olduğunu ve bunların çoğunun ücretsiz olduğunu unutmamak önemlidir. Ancak bazen uygulama mağazasında olmayan bir uygulamayı bulup telefonunuzdan tamamen silmek isteyebilirsiniz. İstediğin buysa, işte bunu nasıl yapacaksın!

İPhone’unuzda Gizli Bir Uygulama Nasıl Silinir?

1. iPhone’unuzu açın.

2. Ayarlar’a gidin.

3. Genel’e dokunun, ardından “Depolama ve iCloud Kullanımı” bölümüne gidin.

4. “Depolama ve iCloud Kullanımı” bölümünün altındaki “Depolamayı Yönet” düğmesine dokunun.

5. Bunu yaptıktan sonra aşağı kaydırın ve ekranın sol alt köşesindeki “Uygulamaları Yönet” düğmesine dokunun.

6. iPhone’unuzda, telefonunuzdan silmek istediğiniz uygulamaya uzun dokunun ve ardından “Sil”e dokunun.

7. iPhone’unuzun uygulamayı telefonunuzdan veya tabletinizden tamamen silmesini bekleyin (genellikle birkaç saniye). Ayrıca, Ayarlar –> Genel –> Depolama ve iCloud Kullanımı –> Depolamayı Yönet –> Uygulama Depolaması –> Tüm Uygulamalar –> bölümüne geri dönerek silinip silinmediğini kontrol edebilirsiniz.

8. Artık gizli bir uygulamayı sildiğinize göre, Ayarlar’ı tekrar açın ve tekrar Genel -> Depolama ve iCloud Kullanımı’na gidin ve ayarların bu depolama bölümünde hangi uygulamaların hala indirilebileceğini öğrenin! Herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen bunları yorum bölümümüzde aşağıda bırakın!

İTunes’unuzdan Bir Uygulama Nasıl Silinir

1. iPhone’unuzda “Ayarlar” simgesine dokunun, ardından “Genel”e dokunun ve son olarak “Depolama ve iCloud Kullanımı” etiketli bölüme gidin.

2. Ekranın sol alt köşesindeki “Depolamayı Yönet”e dokunun.

3. Görüntülenen listede, iPhone veya iPad’inizden kaldırmak istediğiniz bir uygulama bulana kadar aşağı kaydırın. Seçmek için bir kez dokunun ve ardından sağ tarafındaki kırmızı eksi düğmesine dokunun. Uygulamayı silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir açılır pencere belirecektir. Sil’e dokunun ve cihazınızdan kaldırmayı bitirmesini bekleyin.

Telefonunuzdan Uygulamaları Silme ile iTunes’dan Silme Arasındaki Fark Nedir?

1. Telefonunuzdan uygulamaları silmek kalıcıdır – bir kez bir uygulamayı sildikten sonra tamamen ortadan kalkar. Tekrar indiremez veya geri yükleyemezsiniz.

2. Uygulamaları iTunes’dan silmek kalıcı değildir; uygulamayı her zaman iTunes hesabınızdan tekrar alabilir ve iPhone’unuza yeniden yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, iPhone veya iPad’inizde zaten yüklü olan uygulamanın bir kopyası olmadığından emin olmak.

3. Uygulamaları iTunes’dan silmek de bunları bilgisayarınızdan kaldırmaz – yine de uygulamaya iTunes’dan erişebilir ve isterseniz onu telefonunuza geri yükleyebilirsiniz (ancak bu uzun zaman alacaktır).

Uygulama Nasıl Gizli Yapılır

1. Ayarlar’a dokunun

2. Aşağı kaydırın ve Genel’e dokunun

3. Aşağı kaydırın ve Kısıtlamalar’a dokunun.

4. Aşağı kaydırın ve Kısıtlamaları etkinleştirmek için seçeneğe dokunun.

5. Telefon görüşmesi yapabilen Uygulamalar için Kısıtlamaları etkinleştirmek için aşağı kaydırın ve seçeneğe dokunun.

6. Yeşile dönmesi için Bildirimler üzerine dokunun (yeşil, etkin demektir)

7. Silmek istediğiniz uygulamayı bulun ve “Düzenle”ye tıklayın.

8. “Durum”da olmak için tamamen aşağı kaydırın

9. Durum alanına “Gizli” yazın

10. “Bitti”ye basın

iPhone’da Bir Uygulamayı Gizlemenin Faydaları

1. Kullanmadığınız uygulamaları gizleyebilirsiniz. Örneğin, iPhone’unuzda hiç kullanmadığınız bir uygulamayı, veri tükettiği ve telefonunuza herhangi bir fayda sağlamadığı için gizleyebilirsiniz.

2. iPhone’unuzdan kaldırmak istediğiniz uygulamaları gizleyebilirsiniz, ancak yine de onları iTunes’da tutun. Örneğin, iTunes’da bir uygulama satın aldıysanız ancak onu artık kullanmak istemiyorsanız, gelecekte uygulamayı iPhone veya iPad’inize yeniden yüklemek istediğinizde, uygulamayı burada kullanmaya devam etmek için burada gizleyebilirsiniz. iTunes.

3. iPhone’larda uygulamaları gizlemek, yetişkinlere yönelik bazı uygulamaları kolayca bulamayacakları için çocukların korunmasına da yardımcı olacaktır. App Store’da veya Kısıtlamalar altında gizlendikleri için onları hiç bulamayabilirler.

4. Uygulamaları gizlemek, iPhone’unuzda telefonunuzun performansını yavaşlatabilecek ve çok fazla bellek alanı tüketebilecek çok fazla gereksiz uygulama bulunmasını önlemeye de yardımcı olur; bu özellikle cihazınızda sınırlı miktarda dahili depolama alanınız varsa (16 GB gibi) önemlidir.

iPhone İçin En İyi Uygulamalar

1. Kamera

Bu, iPhone için en iyi kamera uygulamalarından biridir. Daha iyi fotoğraflar çekmenize yardımcı olacak birçok özelliğe sahiptir. Filtreleri ve efektleri kullanabilir, zamanlayıcıları ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

2. Uçuş radarı24

Uçakları gerçek zamanlı olarak takip etmek ve nereye uçtuklarını öğrenmek için harika bir uygulama.

3. SwiftKey Klavye

Bu, iPhone için çok özelleştirilebilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tema içeren harika bir klavye uygulamasıdır.

4. Waze

Arabaya binmeden önce rotasını önceden planlamak isteyen sürücüler için olmazsa olmaz bir uygulama; ayrıca herhangi bir anda yolda bir kaza veya tıkanıklık olduğunda (ve araba kullanıyorsanız) sizi uyaracağı için trafik sıkışıklığı veya kazalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

5. 7 Dakika Antrenman

Bu, günde sadece 7 dakikada yağ yakmanıza ve kaslarınızı güçlendirmenize yardımcı olan harika bir egzersiz uygulaması!

6. DropBox

Dosyaları telefonunuzda yedeklemeniz gerekiyorsa, bunun için en iyi uygulama bu! Dosyaları arkadaşlarınızla e-posta yoluyla bir bağlantı göndererek veya Dropbox çevrimiçi depolama alanına kaydederek paylaşabilirsiniz (sadece bir hesabınızın olması yeterlidir). Dropbox ile, telefonunuz Wi-Fi’ye bağlı olmadığında bile dosyalarınıza erişebilirsiniz (yalnızca bilgisayarınıza Dropbox’ı yüklemeniz yeterlidir). Google Drive, SkyDrive, Microsoft SkyDrive, Box, Yandex Disk ve diğerleri gibi başka bulut depolama uygulamaları da vardır.

7. Über

İşe veya okula gidip gelenler için harika bir uygulama. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızla veya bilgisayarınızdaki web üzerinden (Uber uygulamasını indirmenize gerek kalmadan) bir yolculuk rezervasyonu yapmanızı sağlayan bir araç paylaşım uygulamasıdır. Nakit ve kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz!

8. Birinci Gün

Bu, iPhone, iPad ve için en iyi günlük tutma uygulamalarından biridir. Mac bilgisayarlar. Hayatta önemli olan hiçbir şeyi unutmamanız için günlük aktivitelerinizi takip etmenize yardımcı olan birçok özelliğe sahiptir; aynı zamanda, zaman içinde işlerin nasıl değiştiğini görebilmeniz için herhangi bir zamanda günlük aktivitelerinize bakmanıza da yardımcı olur.

9. Uçuş İzleyici

Özellikle benim gibi havacılıkla ilgileniyorsanız, dünyadaki uçakları takip etmek için harika bir uygulama!

10. Özetle

Summly, dünyanın dört bir yanından tüm haber makalelerini tonlarca makale arasında gezinmek zorunda kalmadan tek bir sayfada almanıza yardımcı olan harika bir haber toplama uygulamasıdır! Size ne tür haberlerin gösterileceğini özelleştirebilir ve tonlarca web sitesi ve blogda gezinmek zorunda kalmadan hepsini tek bir yerde okuyabilirsiniz – bu harika! Ünlüler veya ünlülerin biyografileri hakkında yeni haberler ararken Summly’yi sıklıkla kullanırım; dünyada olup bitenlerden haberdar olmak için gerçekten harika bir yol!

Çözüm

Bu nedenle, bu makalenin iTunes hesabınızdan uygulamaları nasıl sileceğinizi öğrenmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bu, iPhone veya iPad’inizden uygulamaları kaldırma sürecinde çok önemli bir adımdır. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen aşağıya bir yorum bırakın; onlara cevap vermek için elimizden geleni yapacağız.

SSS:

S: iPhone’umda ücretli bir uygulamam varsa onu silebilir miyim?
C: Evet, uygulamayı iTunes hesabınızdan silebilir ve ardından iPhone’unuza yeniden indirebilirsiniz. Tekrar ücretlendirilmeyeceksiniz.

S: Uygulamaları bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden kaldırabilir miyim?
C: iTunes veya iCloud’dan satın aldığınız uygulamalar iCloud veya iTunes tarafından yedeklenmez. Uygulamaları yalnızca iPhone’unuzdan kaldırabilirsiniz.

S: Uygulamaları iPod touch’ımdan silebilir miyim?
C: Hayır, uygulamaları yalnızca iPhone’unuzdan silebilirsiniz. iPod touch’ınızdan uygulamaları silemezsiniz.

S: iPad’imden uygulamaları silebilir miyim?
C: Evet, iPad dahil herhangi bir iOS cihazından uygulamaları silebilirsiniz. Öte yandan, iPad’inizde ücretli bir uygulamanız varsa, önce yukarıda belirtilen adımları kullanarak onu silmeniz ve ardından iTunes’u kullanarak iPad’inize yeniden indirmeniz gerekir. Ancak, ücretli uygulamayı artık istemiyorsanız ve herhangi bir nedenle kaldırmak istiyorsanız, uygulamayı iPad’inizden silmek de mümkündür.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir