iPhone’unuzdaki uyarı sesleri nasıl değiştirilir?

Özel zil seslerinin ihtişamlı günlerini yeniden yaşayın

Apple’ın ekosistemi, kişiselleştirme için çok fazla alan olmadan biraz “herkese uyan” olabilir (ancak bu iOS 16’da değişiyor ). iPhone’unuzun uyarı seslerini özelleştirmek, cihazınızı biraz daha kişisel ve eğlenceli hissettirebilir. Ve belki – burada sadece tükürüyorum – bu süreçte Bill Murray’in oynadığı 90’ların komedisine bile komik bir gönderme yapabilirsiniz. Sadece bir fikir.

Her durumda, zil sesi, posta, metin ve takvim uyarılarınızın seslerini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Başvuru için, bunu iOS 15.5 çalıştıran bir iPhone 11’de test ettim:

  • Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar’a gidin .
Değiştirmek istediğiniz uyarı tonuyla göreve dokunun.
Zil sesleri listesinden (daha uzun ses klipleri) veya başka bir uyarı tonu arasından seçim yapmak için aşağı kaydırın.
Her listenin altında bir Klasik alt menüsü bulunur. Unutulmaz zil sesi gibi muhtemelen uzun süredir duymadığınız bazı eski sesleri bulmak için üzerine dokunun.
Bu menüden erişemediğiniz tek uyarı sesi bir alarmdır. Bunun için birkaç farklı adımı izlemeniz gerekir:

Saat uygulamasını açın.

Değiştirmek istediğiniz alarma dokunun ve Ses’i seçin.
Yukarıdaki adımlardan aynı zil sesi listesini (Klasik zil sesleri dahil) ve Apple Music aracılığıyla bir şarkı seçme seçeneğini göreceksiniz. Alarmınız için uyarı tonları kullanılamaz, ki bu muhtemelen en iyisidir.

ÖZEL ZİL SESLERİ EKLEYİN

Oyun oynuyorsanız, işlerin daha eğlenceli hale geldiği yer burası: özel zil sesleri. Bunları hatırlıyor musun? Hala varlar. Alarmlarınız ve uyarılarınız için zil sesi olarak kullanmak üzere iTunes mağazasından kendi seslerinizi ve şarkı kliplerinizi indirebilirsiniz.

Bir alarmı değiştiriyorsanız Saat uygulamasının Ses seçeneklerine gidin. Diğer her şey için Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar’a gidin ve değiştirmek istediğiniz uyarıyı seçin.
Sayfanın üst kısmında Tone Store etiketli bir kısayol arayın . iTunes Store’u getirmek için buna dokunun.
Tonlar’ı seçin .

Pek çok seçenek var ve uyarılırsınız: ücretsiz değiller. Kontrol ettiğimde, şarkı kliplerinin hepsi 1,29 dolar, ses klipleri 99 sent olarak fiyatlandırıldı. Bir zil sesi için ödeme yapmaya ahlaki olarak karşıysanız, şimdi geri dönmeniz ve Apple tarafından sağlanan seçeneklere bağlı kalmanız gerekir. “Şişedeki Cin”i zil sesiniz yaparak lisedeki benliğinizle yeniden bağlantı kurmak için 1,29$’ın ödenmesi gereken küçük bir bedel olduğunu doğru bir şekilde kabul ediyorsanız, doğru yerdesiniz.

İlk göreceğiniz olan Apple tarafından hazırlanan “özellikli” sayfada birçok eğlenceli seçenek var. Muhtemelen şu anda TikTok’ta hangi şarkı büyükse onu bulacağınız yer burasıdır. Ama farz edelim ki, 1993 yapımı klasik Groundhog Day filmini anmak için alarmınızı Sonny ve Cher’in “I Got You Babe” filminden bir klibi çalmak üzere kurmak istediniz . Ya da her sabah partnerinizi rahatsız etmek için. Nedeni önemli değil. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Alt menü çubuğundaki arama simgesine dokunun.

Arama teriminizi yazın – bu durumda, “Seni Yakaladım Babe.”
Sonuçları en üstteki Şarkılar ve Albümler kategorileri altında göreceksiniz , ancak Zil Sesleri etiketinin altındaki seçenekleri arayın .
Bir önizlemeyi oynatmak için küçük resme dokunun ve duyduklarınızı beğenirseniz, Apple hesabınızla ödemek için fiyata dokunun.
Bu işlem sırasında, yeni tonu varsayılan zil sesiniz, metin sesiniz olarak ayarlamanız veya bir kişiye atamanız istenecektir. Henüz bunların hiçbirini yapmayın – sadece Bitti’ye dokunun ve 1,29$’ınızı ödeyin.
Satın alma işleminizi yaptıktan sonra değiştirmek istediğiniz alarmın ses ayarlarını bulmak için yukarıdaki adımları izleyin. Satın aldığınız zil sesine erişmek için Satın Alınan Tüm Tonları İndir’i seçin – indirildikten sonra zil sesleri listesinin en üstünde görünecektir. Yeni alarm sesinizi ayarlamak için buna dokunun.

Tebrikler! İkiniz de bıkıncaya kadar her sabah 90’ların komedisinden bir şakayla eşinizi sinirlendirme yolundasınız. Bu, kitabımda iyi harcanmış 1,29 dolar.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir