İTunes olmadan devre dışı bırakılmış bir iPhone’un kilidi nasıl açılır?

İTunes olmadan devre dışı bırakılmış bir iPhone’un kilidi nasıl açılır? iPhone veya iPad’inizle birlikte sahip olabileceğiniz en rahatsız edici senaryo, aracınızın benzersiz bir neden olmadan devre dışı bırakılması veya kilitlenmesi ve tüm istatistiklerinizin üzerinde oturmasıdır. Araç orada elleriniz için uygun olsa da, önce aracınıza izin vermeden istatistiklerinizin bir parçasına giriş yapamayacağınız için çaresizsiniz. Ancak, aracınıza izin vermeden yapabileceğiniz bir faktör vardır, bu, aracınızı sıfırlamaktır.

İnternetteki çoğu yayın, aracınızı sıfırlamak için iTunes uygulamasını uygulamanız konusunda sizi bilgilendirir. Ancak, devre dışı bırakılmış iPhone iPad’inizi iTunes olmadan sıfırlamak için daha büyük seçimler yaparsınız. Bu kılavuzda, devre dışı bırakılmış veya kilitli iPhone iPad’i iTunes olmadan sıfırlamanın hemen hemen bir yolunu inceleyeceksiniz. iPhone 11(Pro)/XS/XR/X/8/7/6/beş/4, iPad Air/Pro/mini ile birlikte maksimum iPhone ve iPad modellerinde aşağıdaki şekilde boyanmalıdır.

İTunes olmadan Engelli veya Kilitli iPhone iPad’in kilidini açma

Burada, iTunes olmadan kilitli bir iPhone veya iPad’in birim sıfırlamasını üretmek için en güvenli beş stratejiyi sizinle paylaşabiliriz. İlk olarak bu kılavuzu gözden geçirebilir, ardından senaryonuzla adım adım mücadeleyi tamamlamak için 4 stratejiden birini seçebilirsiniz.

Yöntem 1. iTunes veya iCloud olmadan Engelli iPhone/iPad’in kilidi nasıl açılır

iCloud yedeklemesinden geri yükleme, aracınızdaki tüm istatistikleri ve ayarları (ekran şifresiyle birlikte) siler. Bu nedenle, parolanızı gözden kaçırırsanız veya kısıtlı bir yanlış parola örneğinden sonra, aracınızı sıfırlamak için iCloud’u deneyin. Ancak, aracınızdaki önceki istatistiklerin her birinin iCloud yedekleme belgeleriyle silinebileceğini ve değiştirilebileceğini gerçekten hatırlatmaya değer. Artık iCloud kadar sübvanse edilmeyen birkaç hayati belgeyi kaydettiyseniz, farklı stratejiler deneseniz iyi olur.

 1. PC’nizde iCloud.com’u ziyaret edin
 2. devre dışı bırakılmış iPhone aracında kullanılan eşit Apple kimliğiyle oturum açın.
 3. Ayarlara git
 4. Geri Yükle’yi seçin ve araçtaki tüm istatistiklerinizi içeren yedeği seçin
 5. Geri Yükle’ye tıklayın.

Teknik tamamlandıktan sonra, modern bir araç elde edebilirsiniz, ancak tüm istatistikleriniz iCloud yedekleme belgeleri aracılığıyla dahil edilebilir.

Yöntem 2. Kilitli iPhone veya iPad’i iTunes Olmadan Fabrika Ayarlarına Sıfırlama veya iPhone’umu Bul:

iCloud’daki iPhone’umu Bul işlevi, iDevice cihazınızı uzaktan bulmak, kilitlemek veya sıfırlamak için kullanılabilir. Devre dışı bırakılmış iPhone iPad’inizi onunla sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Bir bilgisayarda veya başka bir araçta iCloud.com’a gidin
 2. iCloud hesabınıza giriş yapın
 3. “iPhone Bul” u tıklayın
 4. “Tüm Cihazlar” seçeneğine tıklayın
 5. Devre dışı bırakılan aracı seçin
 6. “iPhone’u Sil” i tıklayın.

Ardından, aletiniz üretim birimi ayarlarına sıfırlanacak ve tüm istatistikler kaldırılabilir.

Yöntem 3. iTunes VEYA AnyFix Olmadan Devre Dışı Bırakılan iPhone/iPad Nasıl Sıfırlanır

En iyi iOS cihaz iyileştirme yazılım programlarından biri olan AnyFix, ekran şifrenizi veya yüz kimliği bildiriminizi unutmamanız durumunda, kilitli veya devre dışı bırakılmış iPhone’unuzu birkaç kolay tıklamayla üretim birimine sıfırlayabilir veya kişi kimliği bildirimi artık çalışmıyor. Ayrıca AnyFix, 200’den fazla iOS cihaz sorununu ve 130’dan fazla iTunes sorununu da geri yükleyebilir. Yani Apple aracınızı kullanırken farklı sıkıntılar yaşarsanız AnyFix size çok yardımcı olacaktır. Şimdi bu uygulamanın kullanımı için aracınızı sıfırlamaya başlayalım.

 1. AnyFix’i bilgisayarınıza indirin ve dağıtın, bu uygulama her PC ve Mac’te düzgün çalışır.
 2. Aracınızı bilgisayara bağlayın, AnyFix’i çalıştırın ve Cihazı Sıfırla aracını ziyaret edin.
 3. Kilitli veya devre dışı bırakılmış cihazınızı sıfırlamak için Sert Sıfırlama modunu seçin.
 4. Bu mod, ekran şifresini unutan kişiler için uygundur.

Bu modun biraz daha uzun süreceğini ve tüm istatistikleri ve ayarları silebileceğini unutmayın.

 1. Aracınızı Kurtarma Moduna yerleştirmek için ekrandaki komutları izleyin, ardından üretici yazılımını öncelikle tamamen aracınıza göre indirin.

İndirme tekniği de birkaç dakika sürebilir.

 1. Bundan sonra AnyFix, aletinizi rutin olarak üretim birimi sıfırlamasına sıfırlayacaktır.
 2. Ve sonunda, aletiniz yepyeni bir tanesine sıfırlanabilir.
 3. yazılım programı arayüzünde bir Sıfırlama Tamamlandı web sayfası alabilirsiniz

Yöntem 4. Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Kilitli iPhone/iPad, iTunes VEYA iOS için PhoneRescue olmadan

İtunes olmadan devre dışı bırakılmış bir iphone’un kilidini açmak için, görgü kurallarına sahip olmanın en iyi yolu, aracınızı etkili bir şekilde sıfırlayabilecek birkaç uzman sıfırlama aracından yararlanmaktır. Ve iOS için PhoneRescue, sizinkine çok benzeyen durumlarla başa çıkmak için oluşturulmuş bir yardımcı programdır. Uygulama, aletinizin çalışan cihazı için birkaç sorunu geri yüklemenize izin verir ve ayrıca aletiniz tamir edilirken daha iyi istatistikler elde etmenizi sağlar.

Daha da önemlisi, iOS için PhoneRescue size istatistiklerinizi silmek isteyip istemediğinizi veya sıfırlarken artık artık istemediğinizi seçebileceğiniz bir seçenek sunar. Ayrıca, belirtilen uygulamanın arayüzünün uygulanması o kadar kolay ve pürüzsüz ki, iOS aracınızı geri yüklemek veya sıfırlamak için bir uzman tavsiyesi istemezsiniz.

 1. PhoneRescue’yu indirin ve aracınıza katılın.
 2. İOS için PhoneRescue’yu PC’nizde Ücretsiz İndirin
 3. Aracınızı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın > iOS Onarım Araçları moduna tıklayın > Sağ Ok’a tıklayın.
 4. Geri yükleme modunu seçin.
 5. Sıfırlama modları sunar – Standart Mod ve Gelişmiş Mod, tercih ettiğiniz bir modu seçin. Standart Mod ile iOS cihazınız en son modele kadar güncel olabilir ve tüm araç istatistikleri tamamen silinebilir. Gelişmiş Mod ile aracınızdaki istatistikler silinmez.
 6. “Kurtarma” moduna girin.
 7. Ekran görüntüsü “Kurtarma” moduna geçmenizi önerdiği için 3 adımlı hazırlığı izleyin.
 8. Bellenimi indirin.
 9. “Kurtarma” moduna girdikten sonra, alet verilerinize bir göz atın > Donanım yazılımını iPhone’unuza indirmek için “İndir” düğmesine tıklayın.
 10. Aletinizi düzenli olarak onarın.

İndirme tekniği tamamlandıktan sonra, PhoneRescue iPhone’unuzu normale döndürecek ve rutin olarak sıfırlayacaktır. Artık yeniden başlatılıncaya kadar iPhone’unuzun bağlantısını kesmeyin.

Yöntem beş. iTunes olmadan Engelli iPhone/iPad’i Sıfırla – Siri (iOS 8 – 11)

 1. Siri’yi serbest bırakmak için Ana Ekran düğmesini basılı tutun
 2. Siri’ye “Saat kaç?” Diye sorun. ve sana zamanı bildirecek
 3. Görünen saate dokunun.
 4. Ardından, Dünya Saati ekranını, musluğun zirvesinde “+” düğmesinin üzerinde yepyeni bir saate sahip olduğunu görebilirsiniz.
 5. Sonraki ekrana bir şehir araması yazın
 6. Metin içeriği alanına ne olursa olsun yazın
 7. Metin içeriğine dokunun ve tutun ve “Tümünü Seç”i seçin
 8. “Paylaş”ı seçtiğinizde, seçilen metin içeriğinin yüzdesini istediğiniz şekilde yapmanız istenecektir.
 9. Sadece “Mesaj” ı seçin.
 10. Herhangi bir rastgele veriyi bir sonraki ekrana girin ve ardından Yeni Kişi Oluştur vasıtasıyla “+” (artı) simgesindeki musluk görülür.
 11. Dokunma için bir resim öne çıkarmak için resim yükle üzerine dokunun ve Fotoğraflar uygulamasını açacaktır.
 12. Bir süre bekleyin, ardından Ana Sayfa düğmesine basın.
 13. Devre dışı bırakılmış iPhone veya iPad’inizin şimdi kilidi açılmalıdır.

Alt çizgi

Aracınızın devre dışı bırakılması durumunda iPhone veya iPad’inizi sıfırlamak için entegre seçeneği kullanamayacaksınız. Yukarıdaki kılavuz, iTunes veya erişilemeyen entegre sıfırlama işlevini kullanmadan devre dışı bırakılmış veya kilitli aracınızı sıfırlamak için bir teknik sunmalıdır. Bu kılavuzu yararlı bulursanız, denemek için AnyFix’i indirmeniz yeterlidir, böylece aynı senaryoya yakalanan daha fazla müşteriye yardımcı olmak için ek olarak yüzde olarak kullanabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir