Kamera Rulosu Snapchat’e Nasıl Yedeklenir?

Snapchat’in yeni sosyal medya sevgilisi haline geldiği bir sır değil. Popüler sosyal medya uygulaması, kullanıcılara belirli bir süre boyunca diğer kullanıcılar tarafından görüntülendikten sonra kaybolan bir selfie fotoğrafları koleksiyonu gösteriyor. Ancak, kullanıcılar kısa süre sonra Film Rulosu’ndaki videoların ve görüntülerin Snapchat uygulamasına da yedeklenebileceğini keşfetti. Kamera rulosunu Snapchat’e nasıl yedekleyeceğinizi merak ediyorsanız, başlamak için ihtiyacınız olan ipuçlarını okumaya devam edin.

Film Rulosu Snapchat’e Nasıl Yedeklenir?

Film Rulonuzu Snapchat’e yedeklemek için şu adımları izleyin:

  • Snapchat uygulamasını açın ve “Ayarlar” simgesini seçin.
  • “Gizlilik Ayarları” üzerine dokunun.
  • “Film Rulosu”na ve ardından “Şimdi Yedekle!”ye dokunun.
  • Film Rulonuzu yedekledikten sonra, az önce oluşturduğunuz yedekleme dosyası için bir saklama konumu seçmeniz istenecektir. Kullanılabilir seçenekler listesinden istediğiniz konumu seçin ve tek bir bilgisayara bağlı birden fazla cihazınız varsa, cihazınızı veya bilgisayarınızın sabit diskinde belirli bir konuma veya başka bir konuma kaydetmek için iPhone veya iPad cihazınızın ekranında “Kaydet”e dokunun. ve iOS cihazınızda, bir iOS cihazından başka bir cihaza kolaylıkla aktarmak istediğiniz fotoğraflar, videolar, müzikler ve diğer dosyalar için depolama sürücüsü olarak kullanılabilecek bir SD kart yuvası.
  • Ayrıca, iOS aygıtınızda veya bilgisayarınızın sabit sürücüsünde veya SD kart yuvasında saklamak istemiyorsanız, az önce oluşturduğunuz yedekleme dosyasını silmeyi de seçebilirsiniz.
  • “Şimdi Yedekle!” Üzerine dokunun. tekrar ve işlemin tamamlanmasını bekleyin; yedekleme dosyası, iOS cihazınızda veya bilgisayarınızın sabit diskinde veya SD kart yuvasında seçtiğiniz depolama konumuna kaydedilecektir.
  • Dilerseniz Snapchat uygulamasına erişiminizi herhangi bir nedenle kaybetmeniz durumunda tekrar Snapchat’ten Camera Roll’u yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için Snapchat uygulamasını açın ve ekranın altındaki “Ayarlar” simgesine dokunun, “Gizlilik Ayarları” simgesine dokunun ve ardından “Film Rulosu”na ve ardından “Şimdi Yedekle!” seçeneğine dokunun. yine yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi.
  • Film Rulosu’nu yedeklemenin başka bir yolu, bir iOS cihazında Snapseed veya Camera+ gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmaktır. Her iki uygulamayı da indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ayrıca App Store’da ücretsiz olarak bulunan “Yedek Film Rulosu” adlı ücretsiz bir uygulamayı da kullanabilirsiniz.
  • Film Rulonuzu Snapchat’e yedeklemek için, onu iCloud Drive’a da kaydedebilir ve ardından iCloud’un etkin olduğu diğer aygıtlarınızla senkronize edebilirsiniz.
  • Film Rulosu’nu yedeklemenin başka bir yolu da dosyaları bilgisayarınızın sabit diskine veya SD kart yuvasına manuel olarak kaydetmektir, şu adımları izleyin: 1. Snapchat uygulamasını açın ve ekranın alt kısmındaki “Ayarlar” simgesine dokunun, “Gizlilik Ayarları” simgesine ve ardından “Film Rulosu”na ve ardından “Şimdi Kaydet!”e dokunun. yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi.

Görüntüleri ve Videoları Snapchat’e Kaydet

1. Snapchat Filtrelerini Kullanın

Snapchat Filtreleri, fotoğraflarınıza havalı ve ilginç görünmelerini sağlamak için ekleyebileceğiniz eğlenceli ve renkli küçük efektlerdir. Örneğin, fotoğraflarınıza gökkuşağı eklemek için Gökkuşağı filtresini kullanabilirsiniz. Kendiniz veya arkadaşlarınız için havalı görünümler elde etmek için Kamera Filtresini de kullanabilirsiniz. Snapchat, fotoğraflarınızda ve videolarınızda kullanabileceğiniz çeşitli filtrelere sahiptir. Bunları, yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, ekranınızın alt kısmındaki “Kamera” simgesine ve ardından ekranın alt kısmındaki “Filtreler”e dokunarak uygulamada bulabilirsiniz.

2. Fotoğraflarınızı Anılarla Kaydedin

Snapchat Memories, daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda kolayca bulunabilmeleri için tüm Snap’lerinizi tek bir yere kaydetmenizi sağlayan bir özelliktir. Etkinleştirildiğinde, Anılar tüm Snap’lerinizi çekildikten sonra otomatik olarak kaydeder ve hatta Snapchat uygulamanızın Anılar bölümünde saklar.

3. Snapcode’ları Kullanın

Snapchat Snapcode’ları, fotoğraflarınıza ve videolarınıza ekleyebileceğiniz küçük kare resimlerdir. Bir arkadaşınız fotoğrafınızı veya videonuzu görüntülediğinde, eklediğiniz Snapcode’a bakarak onu bulabilir. Ayrıca, aşağıda gösterildiği gibi, hangi arkadaşlarından birinin fotoğrafınızı veya videonuzu kaydettiğini de görebilirler:

4. Fotoğraflarınızı Snapchat Hikayeleri ile Kaydedin

Snapchat Hikayeleri, bir günden diğerine bir hikaye oluşturmanıza ve ardından bunu Snapchat’te arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan özel özelliklerdir. Bir hikaye boyunca çektiğiniz tüm Snap’ler otomatik olarak Snapchat’e yüklenecek ve saklanacak, böylece diğer insanlar onları daha sonra siz veya arkadaşlarınız tarafından görüntülendikten sonra görebilecekler. Hikayelerin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

5. Telefonunuzun Kamera Düğmesiyle Ekran Görüntüleri Alın

Bir iPhone veya Android cihaz kullanıyorsanız, ekran görüntüsü almak için ekranınızdaki Kamera düğmesini kullanabilirsiniz. Ardından ekran görüntüsünü telefonunuza kaydedebilir veya istediğiniz şekilde metin veya e-posta yoluyla başka bir kişiye gönderebilirsiniz.

6. iMessage’ı kullanın

iMessage, iPhone’unuz ile iPad’ler gibi diğer iOS aygıtları arasında metin ve fotoğraf mesajları göndermenizi sağlayan Apple’ın mesajlaşma hizmetidir. Ayrıca, iMessage’daki görüntüleri iMessage’ın film rulosunda açarak ve ardından aşağıda gösterildiği gibi uygulamanın Mesajlar bölümünde bularak iPhone’unuza kaydedebilirsiniz:

7. iCloud Fotoğraf Kitaplığını Kullanın

iCloud Fotoğraf Kitaplığı, Apple aygıtlarınızdaki tüm fotoğraf ve videolarınızı her zaman güvende ve emniyette olmaları için yedeklemenize olanak tanıyan Apple’ın kendi bulut depolama hizmetidir. iCloud Fotoğraf Kitaplığı’nın nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

8. iCloud Fotoğraf Paylaşımını Kullanın

iCloud Fotoğraf Paylaşımı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı diğer iOS aygıtlarında ve Mac’lerde arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan bir özelliktir. iCloud Fotoğraf Paylaşımı’na yüklediğiniz tüm fotoğraflar, diğer tüm cihazlarınızdan erişilebilmesi için Apple’ın sunucularında saklanır. iCloud Fotoğraf Paylaşımı’nın nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

9. Facebook for Business’ı kullanın

Facebook for Business, işletme sayfalarının Facebook’taki hedef kitleleriyle içerik paylaşmasının bir yoludur. Hayranlarınızın Facebook üzerinden erişebilmesi için kurumsal web sitenizden, blogunuzdan veya sosyal medya hesaplarınızdan kolayca içerik paylaşmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Henüz bir şirket sayfanız yoksa, bugün başlamak için buraya tıklayın!

10. Instagram Doğrudan Mesajlaşmayı Kullanın

Instagram Direkt Mesajları, her iki Instagram hesabına sahip kullanıcılar arasında gönderilen mesajlardır. Instagram Direkt Mesaj ile mesaj göndermek için öncelikle size mesajı gönderen kişiyi takip ediyor olmalısınız. Onları takip ettikten sonra, Instagram uygulamasının sağ üst köşesindeki dişli çark simgesine tıklayarak onlara Direkt Mesaj gönderebilirsiniz.

Çözüm

Artık kamera rulonuzu Snapchat’e nasıl yedekleyeceğinizi bildiğinize göre, yapmanız gereken bir sonraki şey, güvenli olduklarından emin olmak için fotoğraflarınızı ve videolarınızı bilgisayarınıza yedeklemek. Bu, Snapchat uygulamasındaki “Yedekle” seçeneği kullanılarak veya bilgisayarınıza gidip, kaydetmek istediğiniz resimleri bulmak için Film Rulonuzda gezinerek yapılabilir. Fotoğraflarınızın ve videolarınızın bir kopyasını kaydettikten sonra, daha fazlasına yer açmak için bunları cihazınızdan güvenle silebilirsiniz!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir