Kapalı Alanda Tohum Ekme

Tohum ekmek – veya doğru terimi kullanmak için tohum ekmek – bahçeniz için yeni çiçekler ve sebzeler yetiştirmenin basit ve ucuz bir yoludur. İçeride tohum ekmek, büyüme yılına dışarıda tohum ekmeye göre çok daha erken başlamanızı sağlar. Salata ve sebze mahsulleri yetiştirirken, yaz boyunca yemek için uzun bir taze ürün mevsimi olmasını sağlamak için her iki haftada bir az miktarda tohum ekmek iyi bir fikirdir. Buna ‘ardışık ekim’ denir.

Aboneler için ücretsiz tohumlar

Abone Kulübü üyeleri, 2023’te değeri 33 £ üzerinde olan 14 ücretsiz tohum paketi alır. Ücretsiz tohumlar ve nasıl abone olunacağı hakkında daha fazlasını buradan öğrenin.

Tohumlar nasıl çimlenir

Tohum ekmek için çok fazla kite ihtiyacınız yok. Birçok bahçıvan pahalı çoğaltıcılar satın alır, ancak bir tohum tepsisi veya birkaç plastik kap işi görecektir. Plastik kaplarınız yoksa, tohum tepsisi yerine dibine delikli eski yoğurt kapları veya domates veya mantarlı çörekler kullanmayı deneyin. Gübre tutabilen ve suyun serbestçe akmasına izin veren herhangi bir kap uygundur.

Turba içermeyen, çok amaçlı kompost satın alın. Bazı çok küçük tohumların çimlenmesi için uzman ‘tohum kompostuna’ ihtiyacı vardır, ancak çok amaçlı kompost çoğu tohum için uygundur.

Eşit bir sıcaklığı korumak ve toprağı nemli tutmak için toprağı şeffaf bir plastik parçasıyla örtmek iyi bir fikirdir. Ismarlama bir çoğaltıcı kendi şeffaf plastik kapağıyla gelir, ancak streç film, eski dondurucu poşetleri veya herhangi bir şeffaf plastik poşet kullanabilirsiniz. Tencereye sabitlemek için yapışkan bant veya elastik bir bant kullanın.

Tohum ekme hakkında daha fazlası:

Video: Tohum ekimi için temel kit

Alan Titchmarsh’tan uzman tavsiyesi

Aşağıda, içeride tohum ekmek için adım adım kılavuzumuzu takip edin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir