Karşılaştırılan en iyi medya oynatıcılar

En iyi akış cihazı nedir? ZDNet, olağanüstü uzaktan kumandası ve her akış platformuyla entegrasyonu nedeniyle Apple TV 4K’yı en iyi tercihimiz olarak seçti. Akış cihazlarını fiyatlandırmanın yanı sıra 4K kullanılabilirlik, ses ve müşteri ve uzman incelemeleri gibi özelliklere göre araştırdık ve karşılaştırdık.

Favori şovları ve filmleri izlemek popüler bir eğlence haline geldi. Tekrarı olup olmadığıThe Office veya Netflix’teki en yeni dizileri izlemek , akış cihazları ve çubuklar, bir veya iki düğmeye basarak oturma odalarımıza ve yatak odalarımıza saatlerce eğlence getiriyor.

Ve bu nedenle, yayın yapmak için kullandığınız cihazlar, hepimizin evlerinde bulunan en önemli – ancak genellikle gözden kaçan – cihazlardan bazılarıdır.

Apple TV 4K (2021)

En iyi genel akış cihazı

2021’in başlarında Apple, 2017’den bu yana ilk kez Apple TV 4K’yı güncelledi ve çok geç kalınmıştı. İyileştirmeler, bazı Apple TV kullanıcılarını mutlu edebilecek yeni, daha hızlı bir işlemciyi içeriyordu – ancak gösterinin gerçek yıldızı tamamen yeniden tasarlanmış bir Siri Remote.

Yeni uzaktan kumanda, TV’nizi kontrol etmek için özel bir güç düğmesine sahiptir ve dokunmatik yüzey, iPod benzeri bir jog tekerleği ile değiştirilmiştir. Apple’ın yeni uzaktan kumandayı Siri’yi kullanarak bulma özelliğini ekleyip eklemediği henüz bilinmiyor. Bu, kaçınılmaz olarak koltuğunuzda kaybolduğunda faydalı olacaktır.

Apple TV 4K, uzaktan kumandayla yetinecek kadar, her büyük akış platformundan şovları yayınlamanıza, App Store veya Apple Arcade’de bulunan oyunları oynamanıza ve Apple’ın Fitness Plus antrenmanlarını yayınlamanıza olanak tanır.

Apple TV 4K’nın tek dezavantajı fiyatıdır. 32 GB depolama için 179 dolardan veya 64 GB depolama için 199 dolardan başlayan fiyatlarla, listemizdeki açık ara en pahalı akış cihazıdır.

Artıları:

 • Apple’ın App Store’una Erişim
 • Daha hızlı bir işlemci, yeni kutuyu geleceğe hazırlamalıdır
 • Yeni Siri Remote, gösterinin yıldızı

Eksileri:

 • Rakiplerine göre pahalı

Roku Ultra

Ses meraklıları için en iyi akış cihazı

Roku Ultra, yerleşik bir uzaktan bulucu ve uzaktan kumandanın 3,5 mm kulaklık jakı üzerinden ses akışı yapma özelliği ile birlikte gelen şirketin üst düzey akış kutusudur, böylece en sevdiğiniz şovu geç saatlere kadar dinlerken ortağınızı uyandırmazsınız. gece. Heck, hatta bir çift kulaklıkla geliyor. Ve gerçekten şık olmak istiyorsanız, kablosuz kulaklıklarınıza akış yapmak için telefonunuzdaki Roku uygulamasını kullanabilirsiniz.

4K içeriği yayınlayacak ve Roku’nun uygulama ve hizmet paketine erişimi olacak ve hatta Dolby Vision ve Dolby Atmos’u destekleyecek. Roku, dizisindeki tüm 4K akış cihazlarına AirPlay 2 ve HomeKit uyumluluğu ekledi; bu, Apple hayranlarının Apple cihazlarından doğrudan kutuya akış yapabileceği veya hatta TV’yi kontrol etmek için Siri’yi kullanabileceği anlamına geliyor.

Alexa veya Google Asistan’ı mı tercih edersiniz? Roku Ultra, her ikisini de destekler.

Artıları:

 • Bir akış kutusundan istediğiniz hemen hemen her şeyi yapar
 • Dahili uzaktan bulucu? Ne aşk değil
 • Çok çeşitli uygulamalar ve servis desteği

Eksileri:

 • Yerleşik sesli asistan bazı işleri kullanabilir
 • Google ile içerik anlaşmaları dikkat dağıtıcı ve endişe verici

Google Chromecast (üçüncü nesil)

En iyi bütçe akış cihazı

Google, Chromecast akış cihazını 2020’nin sonlarında güncelledi ve ilk kez doğrudan Amazon ve Roku’nun beğenileriyle rekabet etmeye hazırdı. Akış cihazındaki en büyük değişiklik, önceki Chromecast modellerinde eksik olan fiziksel bir uzaktan kumandanın eklenmesiydi. İçeriği telefonunuzdan veya tabletinizden basitçe “yayınlamak” yerine, evinizdeki herkes birkaç düğmeyi tıklatarak en sevdikleri programları yayınlayabilir.

Yeni uzaktan kumandayı yerleştirmek için yeni Chromecast artık Google TV arayüzünü kullanıyor.

49,99 $, bulacağınız daha uygun fiyatlı akış cihazlarından biridir. Disk şeklindeki küçük bir ünite takılıyken doğrudan TV’nizdeki HDMI bağlantı noktasına takılır. HDR desteğiyle 4K içerik elde edecek ve Google’ın mevcut hemen hemen her büyük akış hizmetini içeren büyüyen uygulama kitaplığına erişeceksiniz.

Artıları:

 • Ekonomik
 • Google Home ve Asistan ile entegre olur
 • Sonunda bir uzaktan kumanda var

Eksileri:

 • Daha gelişmiş video protokolleri sunmuyor

 

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir