Kilit Ekranı iPhone’da Saat Nasıl Taşınır

Kilit ekranı, iPhone’unuzda, cihazınızı her açtığınızda gördüğünüz boş bir alandır. Bir parola veya parmak izi belirlemediğiniz sürece, iPhone’unuzu alan herkes 30 saniye gibi kısa bir sürede ana işlevlerine erişebilir. Bir şifre veya parmak izi ile bile, kilit ekranı, hassas verileri davetsiz misafirlere ve bilgisayar korsanlarına karşı korumak için önemli bir güvenlik önlemi olmaya devam ediyor. Neyse ki, kilit ekranını fotoğraflar, widget’lar ve bildirimlerle kişiselleştirerek daha kullanışlı ve güvenli hale getirebilirsiniz. Saati sağ üst köşeden daha erişilebilir bir yere taşımak, onu daha kullanışlı hale getirmenin bir yoludur. İşte iPhone’unuzdaki kilit ekranında saati nasıl hareket ettireceğiniz.

Kilit Ekranı iPhone’da Saat Nasıl Taşınır

 • iPhone’unuzda Ayarlar’ı başlatın ve Ekran ve Parlaklık bölümüne gidin.
 • Kilit Ekranı’na dokunun.
 • Şimdi, ekranın altındaki Saat Konumu’na dokunun ve saati kilit ekranınızda nereye yerleştirmek istediğinizi seçin. Dört konumdan birine yerleştirebilirsiniz: Sol Üst, Sağ Üst, Sol Alt veya Sağ Alt.
 • Ardından, kilit ekranınızda en sevdiğiniz tarih ve saat biçimini ayarlamak için Tarih ve Saat’e dokunun.
 • Son olarak, değişikliklerinizi onaylamak ve iPhone’unuzun kilit ekranı duvar kağıdına kaydetmek için Kilit Ekranını Ayarla’ya dokunun. Bu kadar kolay! iPhone’unuzun kilit ekranı duvar kağıdının varsayılan ayarlarına geri dönmek için, bu adımları tekrar izleyin, ancak yukarıdaki 4. Adımda Kilit Ekranını Ayarla yerine 3. Adımda Sıfırla’yı seçin.

Kilit Ekranında Saati Kullanmanın Faydaları:

 1. Kilit ekranındaki saat, iPhone’unuz kilitliyken bile size zamanı gösterebilir. Saatin kaç olduğunu görmek için telefonunuzun kilidini açıp sağa kaydırmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken kilit ekranındaki saate bakmak.
 2. Zamanı geldiğinde, randevuları, hatırlatıcıları, etkinlikleri ve alarmları görüntülemek için saate iki kez dokunup sola kaydırabilirsiniz.
 3. Ayrıca Apple Music veya iPhone’unuzda kullandığınız diğer herhangi bir müzik uygulaması için müzik çalma kontrollerine erişmek için kilit ekranınızdaki saat widget’ından sağa kaydırabilirsiniz.
 4. Bir düğmeye dokunmak veya iPhone’unuzun ekranının herhangi bir yerinden (kenarları hariç) yukarı kaydırmak yerine basitçe “Hey Siri” diyerek Siri’yi eller serbest olarak da kullanabilirsiniz. Bu, Siri’nin eller serbest modunu etkinleştirecek, böylece o anda ne yapıyor olursanız olun iki elinizi de tutarken sesli komutlar verebilirsiniz.

Neden Android Telefon yerine iPhone Almalısınız?

 • iPhone’lar çoğu Android telefondan daha dayanıklıdır.
 • iPhone, ihtiyacınız olduğunda yardım almanızı kolaylaştıran mükemmel bir destek sistemiyle birlikte gelir. Arkadaşlarınız ve aileniz aracılığıyla destek bulmak da daha kolaydır.
 • Apple iPhone, piyasadaki tüm telefonlar arasında en büyük uygulama mağazasına sahiptir. 2 milyondan fazla uygulaması varken, Google Play’de 1 milyon uygulaması var. Bu, bir uygulama istiyorsanız, onu Apple App Store’da bulabilmeniz için iyi bir şans olduğu anlamına gelir.
 • iPhone’lar, tescilli işletim sistemleri ve şifreleme yöntemleri nedeniyle Android telefonlardan daha güvenlidir (Apple, kullanıcıların önce doğrulamadan telefonlarına 3. taraf uygulamaları veya programları yüklemelerine izin vermez).
 • Bir düğmeye dokunmak veya iPhone’unuzun ekranının herhangi bir yerinden (kenarları hariç) yukarı kaydırmak yerine basitçe “Hey Siri” diyerek Siri’yi eller serbest olarak kullanabilirsiniz. Bu, Siri’nin eller serbest modunu etkinleştirecek, böylece o anda her ne yapıyorsanız iki elinizi de elinizde tutarken sesli komutlar verebilirsiniz.”

iPhone’da Kilit Ekranı Duvar Kağıdı Nasıl Değiştirilir?

 1. İlk önce, Ayarlar’a dokunmanız gerekir.
 2. Ardından, Duvar Kağıtları ve Parlaklık üzerine dokunun.
 3. Mevcut duvar kağıdınızın bir önizlemesini görebileceğiniz ve onu mevcut diğer duvar kağıtlarıyla değiştirebileceğiniz duvar kağıdı ekranını açacaktır.
 4. Bundan sonra, iPhone’unuzun kilit ekranı duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz resme dokunun (veya diğer resimlere göz atmak istiyorsanız ekranda herhangi bir yere dokunun). Bu, bu görüntüyü iPhone’unuzun yeni kilit ekranı duvar kağıdı olarak ayarlamak için seçenekler içeren bir menü açacaktır.
 5. Geçerli iPhone’un kilit ekranı duvar kağıdı olarak seçilen bir resim yoksa, Yeni Duvar Kağıdı Seç’e veya Film Rulosu düğmesine (seçilen resim yoksa) dokunarak bu menüden birini seçebilirsiniz. Ayrıca, film rulosundan veya diğer kaynaklardan yeni bir görüntü seçmek yerine Varolan Seç’e dokunarak Film Rulosu’ndan bir görüntü seçebilirsiniz.
 6. Kullanmak istediğiniz resmi seçin, iPhone’unuz için yeni kilit ekranı duvar kağıdı olarak kurulacaktır.”

iPhone İçin En İyi Duvar Kağıdı Uygulamaları

 • Magisto: Bu uygulama biraz pahalı ama profesyonel görünümlü videolar oluşturmak için en iyi uygulama. Videolarınıza efekt, müzik ve metin eklemenizi sağlar.
 • iMovie: Arkadaşlarınız veya ailenizle eğlenceli videolar çekmek için başka bir harika uygulama. Magisto ile aynı düzenleme araçlarına sahiptir ve ayrıca kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.
 • ProCamera: Bu, iPhone’da en çok kullanılan kamera uygulamalarından biridir. Harika bir arayüzü var ve resimlerinizde çekmeden önce veya çektikten sonra farklı filtreler ve efektler kullanabilirsiniz.
 • Snapseed: Bu, fotoğrafları kolaylıkla düzenlemenize ve Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinde arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan başka bir harika fotoğraf düzenleme uygulamasıdır.

Eğlence İçin iPhone İçin En İyi Uygulamalar

1. Pandora Radyo – “Pandora Radio, tıpkı radyo istasyonları gibi, ancak tüm bu can sıkıcı reklamlar olmadan binlerce sanatçı ve şarkıdan müzik dinlemenizi sağlayan ücretsiz bir internet radyo hizmetidir.”

2. Pinterest – “Pinterest, en sevdiğiniz şeyleri tek bir yerde toplamanıza olanak tanır, böylece sizin için en önemli olan şeylerle daha fazlasını yapabilirsiniz.”

3. Skype – “Skype, uzaktayken aileniz ve arkadaşlarınızla yakın olmayı kolaylaştırıyor. Skype’ın ücretsiz iPhone uygulamasını indirin, bilgisayarlarında veya cep telefonlarında Skype yüklü kişileri ekleyin, ardından ücretsiz olarak anlık mesaj gönderin veya sesli arama yapın.”

4. Angry Birds – “Angry Birds, amacı oyun alanındaki tüm domuzları yok etmek olan, çeşitli yapılar üzerinde veya içinde konuşlanmış domuzlara kuş vurmak için bir sapan kullanmanıza izin veren eğlenceli bir bulmaca oyunudur. Angry Birds, Aralık 2009’da piyasaya sürülmesinden bu yana en popüler uygulama oyunlarından biri oldu ve ana akım medyadan büyük ilgi gördü. 2010 yılında Apple’ın iPhone Yılın Oyunu seçildi. Angry Birds’ün popülaritesi, Android, Symbian ve BlackBerry OS (“Angry Birds Seasons” olarak adlandırılır) dahil olmak üzere diğer dokunmatik ekranlı akıllı telefon işletim sistemleri için sürümlerinin oluşturulmasına yol açtı. Angry Birds’ün bir sürümü PC’ler ve Mac’ler (Windows XP SP2 veya üstü ve Mac OS X 10.5 veya üstü) için ve ayrıca iPad ve Android tabletler için bir HD sürümü de kullanıma sunuldu. Oyun, Fin bilgisayar oyunu geliştiricisi Rovio Mobile tarafından oluşturuldu.”

5. Youtube – “YouTube, popüler müzik videolarından amatör video kliplere kadar tüm favori videolarınızı iPhone’unuzda yüksek kalitede izlemenizi sağlar.”

Çözüm

Kilit ekranı, iPhone’unuzu davetsiz misafirlere ve bilgisayar korsanlarına karşı koruyan önemli bir güvenlik önlemidir. Neyse ki, daha kullanışlı ve güvenli hale getirmek için kilit ekranınızı kişiselleştirmenin birkaç yolu var. Saatin konumunu değiştirebilir, Kilidi Açmak için Tek Dokunuş’u kullanabilir, uygulamalara hızlı erişim için widget’lar ekleyebilir, kilit ekranına bir kısayol ekleyebilir ve daha fazla güvenlikle kilit ekranınıza kısayollar eklemek için 2 Adımlı Kimlik Doğrulamayı kullanabilirsiniz.

SSS:

Saat widget’ının kilit ekranımda görünmesini nasıl sağlayabilirim?

Kilit ekranınıza iki şekilde bir Saat Widget’ı ekleyebilirsiniz: Ana Ekranınızdan bir Saat Widget’ı ekleyin veya Kontrol Merkezi’nden bir Saat Widget’ı ekleyin.

Kilit ekranımda saatin konumunu nasıl değiştiririm?

Ana Ekranınızda saatin konumunu değiştirerek saatin konumunu değiştirebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Kilit Ekranı’na gidin, ardından “Saatin Konumu”nu seçin ve “Sağ”ı seçin.

Kilit ekranıma nasıl widget eklerim?

Widget’ları kilit ekranınıza iki şekilde ekleyebilirsiniz: Ana Ekranınızdan Widget Ekleme veya Kontrol Merkezinden Widget Ekleme.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir