Lenovo Tab P11 Plus İnceleme

Lenovo Tab P11 Plus, sağlam performansı, canlı 11 inç ekranı ve etkileyici hoparlörleri ile piyasadaki en uygun fiyatlı Android tablettir.

ARTILARI

Keskin ekran
Yüksek, net hoparlörler
şımarık performans

EKSİLERİ

etkileyici olmayan kameralar

Android 12’den sonra işletim sistemi güncellemeleri için söz yok

Android tabletler bir geri dönüş yapıyor gibi görünüyor ve Lenovo Tab P11 Plus (259,99 dolardan başlayan fiyatlarla) bütçe dostu kategoride başı çekiyor. Bu şık sayfa, birinci sınıf 11 inç ekrana, mükemmel hoparlörlere ve uzun bir çalışma gününden sessiz bir Netflix akşamına geçmenizi sağlayacak yeterli güce sahiptir. Lenovo’nun Android 12’nin ötesinde yazılım güncellemeleri yapmayı taahhüt ettiğini görmek isteriz, ancak bu bizim en büyük şikayetimizle ilgili. Dolayısıyla Tab P11 Plus, 329 dolarlık iPad kadar güçlü bir performans göstermese de, Apple kullanıcısı olmayanlar için mükemmel bir alternatif ve uygun fiyatlı Android tabletler için Editörün Seçimi ödülü sahibi.

Uygun Fiyatlı Bir Tablet Nasıl Görünmeli ve Sesi Nasıl Olmalıdır?

Estetik açıdan Tab P11 Plus, daha pahalı olan kardeşi Lenovo’nun Tab P11 Pro’nun izinden gidiyor . Alüminyum yekpare bir tasarıma sahip ve bu fiyat aralığındaki diğer Android tabletlerin çoğundan biraz daha parlak görünüyor. 10,7 x 6,5 x 0,3 inç (HWD) ve 17,3 ons boyutlarında, hem ince hem de uzun süreler boyunca rahatça tutulabilecek kadar hafiftir. Ayrıca temel üretkenlik görevleri, çevrimiçi sınıflar ve çizim için iyi bir boyuttur.

Fiyatlandırma kafa karıştırıcı ve satın aldığınız tabletin sürümüne bağlı olsa da, daha fazla ödemeye hazırsanız bir klavye kılıfı ve ekran kalemi takabilirsiniz. İnceleme birimimizle birlikte herhangi bir aksesuar almadık, ancak bunlar Tab P11 Pro ile test ettiğimiz aksesuarlara çok benziyor. Kısacası, Apple’ın veya Samsung’un teklifleriyle karşılaştırılmazlar, ancak işi hallederler.

P11 Pro’nun 2.000 x 1.200 piksel, 11 inç LCD ekranı, 399,99 $ TCL Tab Pro 5G’ye parasının karşılığını veriyor. Renkler zengin görünüyor, görüş açıları mükemmel ve 400 nit ile doğrudan güneş ışığında kullanılabilecek kadar parlak.

Kauçuk kaplı bir üst kenar dışında, tabletin arkası, lekelere karşı hassas olan yarı mat bir alüminyum malzeme kullanır. Arka sol üst köşede küçük bir kamera modülü bulunurken, Lenovo ve Dolby markaları ortada, altta görünüyor. Tableti yatay modda tutarsanız, üst kenarda solda bir çift ses düğmesi ve sağda bir microSD yuvası bulunur. Alt ray, aksesuarları bağlamak için bir dizi pogo pimi barındırır. Sağ kenarda iki hoparlör ve bir USB-C şarj bağlantı noktası bulunurken, solda iki hoparlör ve bir güç düğmesi bulunur. Ne yazık ki, güç düğmesi bir parmak izi sensörünü entegre etmiyor, bu nedenle tableti güvenceye almak için bir PIN girmeniz, bir parola girmeniz veya Android’in vasat Yüz Tanıma Kilidi özelliğine güvenmeniz gerekiyor.

Buradaki Dolby Atmos ayarlı hoparlörler mutlak bir zevktir. Maksimum 98 dB ses düzeyiyle, bir odayı dolduracak ve sürükleyici bir ses sahnesi sağlayacak kadar yüksek seslidirler. PJ Harvey’in Let England Shake’in demosunu dinlediğimizde , ana ve arka parçalar arasındaki hafif bir uyumsuzluk gibi ince detayları seçebiliyorduk. Bu fiyat aralığındaki çoğu tablet hoparlör, yüksek frekanslarda ince bas ve bozulmayı maskeleme umuduyla ortaları ileri itme eğilimindedir; P11 Pro’nun hoparlörlerinin sesinin ne kadar iyi olduğunu yeterince vurgulayamıyoruz. Maalesef kulaklık girişi yok, ancak tablet kablosuz ses için Bluetooth 5.1’i destekliyor.

Şaşırtıcı Derecede İyi Performans

Bir MediaTek G90T SoC, Tab P11 Plus’a güç sağlar. 259,99 ABD doları tutarındaki model, 64 GB depolama ve 4 GB RAM ile birlikte gelir; ek 20 ABD Doları karşılığında 128 GB/4 GB modeline yükseltebilir veya test ettiğimiz 128 GB/6 GB modelini 309.99 ABD Doları karşılığında alabilirsiniz. MicroSD kart yuvası aracılığıyla 512 GB’a kadar depolama alanı ekleyebilirsiniz. Tabletin tüm sürümleri çift bantlı Wi-Fi’yi destekler.

Uygun fiyatına rağmen Tab P11 Plus bir şampiyon gibi çalışıyor. Uygulamalar hızlı açılıyor, ekranlar arasında geçiş yaparken gecikme yaşamadık ve tablet çoklu görevleri kolaylıkla hallediyor. Ayrıca oyun konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Genshin Impact’in yüklenmesi biraz yavaş olmasına ve bir saatlik oyun boyunca birkaç karenin atlandığını fark etmemize rağmen, bu sorunlar aşırı rahatsız edici değildi . Alto’s Odyssey, çok daha az kaynak yoğun bir başlık, sorunsuz ve herhangi bir performans kesintisi olmadan çalıştı.

Ham bilgi işlem gücünü ölçen bir dizi test olan Geekbench 5’te Tab P11 Plus, tek çekirdekli performans (SC) için 500 ve çok çekirdekli performans (MC) için 1.592 puan aldı. Tab P11 Pro (565 SC / 1.779 MC) veya TCL Tab Pro 5G (521 SC / 1.762 MC) gibi daha pahalı rakipler kadar ham güce sahip olmasa da, fark gibi günlük görevler için fark edilmez. video akışı veya sosyal medya beslemeleri arasında gezinme.

7.700 mAh pil, orta düzeyde bir kullanım günü geçirmenizi sağlar. Tam parlaklıkta Wi-Fi üzerinden HD video akışı yaptığımız özet testimizde, Tab P11 Plus kapanmadan önce 7 saat 58 dakika ekran süresi sürdü, bu da TCL Tab Pro 5G’den yaklaşık bir saat utangaçtı (9 saat ve 1 dakika). Pil azaldığında, tablet 20W şarjı destekler ve yalnızca 15 dakikada birkaç saatlik güç eklemenize olanak tanır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir