Mac Olmadan iPhone’da WiFi Şifresi Nasıl Görülür?

iPhone’unuzda WiFi şifresini bilmeniz gereken senaryolarla karşılaşabilirsiniz. Bu, bir WiFi ağına bağlanmaya veya iPhone’unuzdaki internet bağlantınızı başkalarıyla paylaşmaya çalıştığınızda olabilir. Bir daire kiraladığınızda ve WiFi ağının şifresini bilmeniz gerektiğinde veya bir arkadaşınız dizüstü bilgisayarını ev ağınıza bağlamak istediğinde olduğu gibi, iPhone’unuzdaki WiFi şifresini kontrol etmeniz gerekebilecek birçok durum vardır. Mac kullanmadan iPhone’unuzda WiFi şifresini nasıl görebileceğinizle ilgili adım adım bir kılavuz:

 • İlk ve en önemli yol, iPhone WiFi Şifre Bulucu Uygulamasını kullanmaktır.

Bir dakika, bu uygulama nedir ve nasıl kullanılır?

iPhone WiFi Password Finder, iPhone’unuzda Wi-Fi parolasını bulmanıza yardımcı olabilecek bir uygulamadır. Cihazda saklanan şifreleri bulmak için kullanılabilir ve diğer uygulamalarda saklanan Wi-Fi şifrelerini sıfırlamak için de kullanılabilir.

 • Başka bir yol da internette arama yapmaktır.

Tayvan veya Çin’den iseniz google, Baidu, yahoo veya Tayvanlı arama motorları dahil diğer arama motorlarında arama yapmayı deneyebilirsiniz. Çin’de google ve Baidu’dan daha popüler oldukları için bu arama motorlarını kullanmayı deneyebilirsiniz, bu nedenle bu yöntemin sizin için de işe yarayacağını düşünüyoruz.

 • Üçüncü yol, iPhone’u olan bir arkadaşınızdan yardım istemektir.

Sorununuz hakkında arkadaşınızı rahatsız etmek istemiyorsanız, arkadaşlarınıza doğrudan kendi cep telefonlarına sahip olup olmadıklarını veya arkadaşlarının kendi iPhone’larına sahip olup olmadıklarını bilip bilmediklerini sormak yerine iPhone’u olan başka birinden yardım istemeyi deneyin. iPhone’lar hakkında fazla bilgisi olmayan birine, hatta çocuk ya da büyükbaba vb. gibi hiç iPhone sahibi olmayan birine sorabilirsiniz… Bu işe yarayacaktır çünkü günümüzde çocuklar da teknolojiyi merak ediyorlar, bu yüzden bazılarından daha fazlasını biliyor olabilirler. yetişkinler artık günler yapıyor, bu da işe yarayabilir.

 • Dördüncü yol, Mac için WiFi Password Finder adlı ücretsiz bir yazılımı indirmektir.

Bu, Mac bilgisayarınızdaki Wi-Fi şifrelerini bulmak için kullanılabilecek ücretsiz bir uygulamadır.

 • Beşinci yol, iPhone’unuzun bağlı olduğu MobileMe hesabını kullanmaktır.

Bir Apple kimliğiniz ve bir MobileMe hesabınız varsa, MobileMe web sitesindeki ayarları kullanarak iPhone’unuz için parola belirleyebilirsiniz.

 • Altıncı yol, bir USB kablosuyla bir bilgisayara bağlanarak ve ardından yeniden başlatarak WiFi bağlantısı kullanma konusunda herhangi bir kısıtlaması olmayan iOS 4 beta sürümünü veya iPhone 4 veya iPhone 3GS veya iPad’in başka herhangi bir ürün yazılımı sürümünü kullanmaktır.

Wi-Fi Teşhisini Kontrol Edin

 1. Şimdi iPhone’unuzdaki Wi-Fi teşhisini kontrol etmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Ayarlar -> Genel -> Hakkında -> bölümüne gidin ve Teşhis bölümünü kontrol edin. iPhone ekranınızda “Wi-Fi etkin” yazısını göreceksiniz.
 2. WiFi bağlantınızla ilgili ayrıntılı bilgileri görüntülemek istiyorsanız, Ayarlar -> Genel -> bölümüne gidin ve “Hakkında” düğmesine dokunun. BSSID, kanal numarası, sinyal gücü, şifreleme türü gibi Wi-Fi bağlantısı hakkında birçok bilgi göreceksiniz.
 3. WiFi bağlantınızla ilgili bu bilgileri kontrol ettikten sonra, ağınızın mevcut şifresi hakkında hala bir fikriniz yoksa veya iPhone veya iPad’inize bağlı olmayan herhangi bir ağın mevcut şifresini bilmek istiyorsanız, o zaman bir kullanmanız gerekir. Bu işi sizin için kolay ve hızlı bir şekilde herhangi bir komplikasyon olmadan yapabilen iPhone için WiFi Analyzer adlı üçüncü taraf uygulaması.
 4. Bu uygulama iPhone ve iPad için ücretsiz bir uygulamadır, App Store’dan indirebilirsiniz. iPhone için WiFi Analyzer, iPhone veya iPad’inize bağlı olmayan herhangi bir ağın mevcut şifresini kontrol etmenizi sağlayan kullanımı kolay bir uygulamadır. Tek yapmanız gereken, cihazınızı şifresini öğrenmek istediğiniz ağa bağlamak ve ardından ekrandaki “Kontrol Et” düğmesine basmak.
 5. Ağınızın mevcut şifresini kontrol ettikten sonra, WiFi bağlantınız hakkında BSSID, kanal numarası, sinyal gücü, şifreleme türü vb. gibi ayrıntılı bilgileri tablo formatında alacaksınız ve ayrıca o ağın mevcut şifresi de ekranda görüntülenecektir. iPhone’unuzun ekranı, MAC adresi vb. ile birlikte düz metin biçiminde.
 6. Bu iPhone için WiFi Analizörü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.

iPhone’da Ağ Ayarlarını Sıfırla

 • iPhone ve iPad’inizin ağ ayarları, Ayarlar -> Genel -> Sıfırla (Ağ Ayarlarını Sıfırla) seçeneğine giderek sıfırlanabilir. iPhone’unuzun ekranında bir onay mesajı alacaksınız.
 • Şimdi ekrandaki talimatları izlemeniz gerekiyor. Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tüm verileriniz ve uygulamalarınız cihazınızdan silinecek ve bunları App Store’dan tekrar indirmeniz gerekecek.
 • Bu nedenle, önemli verileriniz veya onunla senkronize edilen uygulamalar varken iPhone veya iPad’inizin ağ ayarlarını sıfırlamamanız önerilir, çünkü bunu yaparsanız, cihazınızdaki tüm veriler ve uygulamalar sorulmadan silinecektir. herhangi bir izin
 • Bu, iPhone ve iPad’inizin ağ ayarlarını tek bir tıklamayla sıfırlamanıza yardımcı olan iPhone ve iPad için çok kullanışlı bir başka uygulamadır.
 • Bu uygulamayı buraya tıklayarak App Store’dan indirebilirsiniz.
 • Bu uygulama iPhone ve iPad için ücretsiz bir uygulamadır, burayı tıklayarak App Store’dan indirebilirsiniz.
 • Şimdi, iPhone veya iPad’inizin ağ ayarlarını bu uygulama tarafından belirtildiği şekilde sıfırlamak için cihazınızdaki ekran talimatlarını izlemelisiniz. Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tüm verileriniz ve uygulamalarınız cihazınızdan silinecek ve bunları App Store’dan tekrar indirmeniz gerekecek.
 • Bu iPhone için WiFi Analizörü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız buraya tıklayın.
 • İPad için bu WiFi Analizörü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, buraya tıklamanız yeterlidir.
 • Bu, herhangi bir Ana ekranda simgesine tek bir tıklama yardımıyla iPhone veya iPad’inizin ağ ayarlarını sıfırlamanıza yardımcı olan çok kullanışlı bir başka uygulamadır. iOS 10 veya üzeri sürümü kullanmıyorsanız Ayarlar -> Genel -> Sıfırla (Ağ Ayarlarını Sıfırla) seçeneğine basın. Sadece bir kez bastıktan sonra ekranınızda bir onay mesajı alacaksınız, bu şimdi bitti, tüm veriler ve uygulamalar herhangi bir izin istemeden cihazınızdan silinecek, bu yüzden bunu yapmadan önce tüm önemli verilerin cihazınıza yedeklendiğinden emin olun. bilgisayar veya iCloud.
 • Şimdi, iPhone veya iPad’inizin ağ ayarlarını bu uygulama tarafından belirtildiği şekilde sıfırlamak için cihazınızdaki ekran talimatlarını izlemelisiniz. Ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra tüm verileriniz ve uygulamalarınız cihazınızdan silinecek ve bunları App Store’dan tekrar indirmeniz gerekecek.

Çözüm

Mac kullanmadan iPhone’unuzda WiFi şifresini görmenin birçok yolu vardır. iPhone’unuzda WiFi ağınızın şifresini değiştirebilir, ağ ayarlarını sıfırlayabilir veya ağ altyapısını değiştirebilirsiniz. iPhone’unuzda WiFi şifresini görmeye çalışıyorsanız ve herhangi bir WiFi ağına bağlı değilse, bu yöntemlerden birini kullanabilirsiniz ve WiFi şifresi iPhone ekranınızda gösterilecektir. iPhone’unuzda WiFi şifresini görmeye çalışıyorsanız, bu yöntemlerden birini kullanarak iPhone’unuzda WiFi şifresini görebileceksiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir