MacBook air’i Fabrika Ayarlarına Sıfırlama: Adım Adım Kılavuz.

MacBook Air’inizi sıfırlamak istiyorsanız, adım adım kılavuz burada. MacBook Air’inizin size hizmet ettiğini biliyoruz ve şimdi onu yeni bir şeye yükseltmenin zamanı geldi, bu nedenle bilgisayarınızı vermeden önce veya satacaksanız veya geri dönüştürecekseniz, makineyi fabrika durumuna sıfırlamak önemlidir ve profesyoneller bu, dosyalarınızı silecek ve bu işlem ayrıca macos’u yükleyecek ve tamamlandığında yeni sahibine hazır hale getirecek üzgünüm MacBook Air’i ayarlamak, klavyenizde birkaç düğmeye basmak kadar basit bir işlem değildir ve Apple bunu yapmak için harika bir iş çıkarmıştır. sizin için nispeten ağrısız bir süreç.

VERİLERİNİZİ YEDEKLEYİN.

Cihazınızı sıfırladığınızda, tüm verilerinizin silineceği açıktır. bu nedenle, MacBook Air’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun ve MacBook Air’inizi düzenli olarak ve başka bir çözüm veya zaman makinesi aracılığıyla yedeklemeye hazırsanız, bilgisayarınızı sıfırlamadan önce yedeklemeyi kaydettiğinizden emin olun çünkü yedeklemenizi beğenirseniz o zaman verilerinizi geri yükleyemezsiniz. Dosyanızı yedeklemenin uygun yollarından biri, bir zaman makinesinin yardımıdır.

ICLOUD’DAN ÇIKIŞ YAPIN.

Her şeyden önce, iCloud’dan çıkış yaptığınızdan emin olmalısınız. Bunun için;

 1. Cihazınızın sol üst köşesinde bulunan Apple menüsünü seçin
 2. Sistem tercihlerini seçin.
 3. Bundan sonra Apple Kimliğinize tıklamanız gerekir.
 4. Kenar çubuğundan genel bakışı seçin.
 5. Ardından çıkış yap üzerine dokunun.

Bu işlemden sonra, iCloud verilerinizin bir kopyasını Mac’inizde tutmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır, böylece bir kopyasını tut’u tıklayabilirsiniz, Mac’inizi daha sonra sıfırlama işleminde kullanıyorsanız, tıklamanız yardımcı olacaktır. bir kopyasını saklamak için.

KURTARMA MODU.

Bir sonraki adım, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce kurtarma modunuza girmektir, bir şirket intel tabanlı işlemlerden uzaklaştıkça bir çeviri döneminde daha hafif hale getirir, bu nedenle bir kurtarma moduna girmek, markanızı sıfırlamak için izlemeniz gereken önemli bir adımdır. farklı işlemci intel tabanlı makine ve bir elma ve bir Çekirdek işlemcisi olanlar veya daha sonraki bir modeliniz varsa.

Dahili makinelerinizde kurtarma moduna girmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin

 1. Cihazınızın sol üst köşesinde bulunan Apple menüsüne tıklayın.
 2. Yeniden başlatmayı seçin.
 3. Bilgisayar ekranının karardığını gördüğünüzde, ekranda Apple logosu görünene kadar klavyenizdeki komut + R tuşlarını basılı tutmanız gerekir.
 4. Bu noktada bilgisayar da açılacak ve ardından kurtarma modunu açacaktır.

Apple çekirdek işlemcili bir Mac’iniz varsa ve Apple MacBook Air M1 veya 2020 modelini içeriyorsa, bu makinelerde makinenizi kurtarma moduna geçirmeniz aslında biraz daha kolaydır.

 1. Bilgisayarınızı kapatmalısınız.
 2. Bundan sonra klavyenizdeki güç düğmesini basılı tutun.
 3. Ekranda Apple logosunun göründüğünü gördüğünüzde, bunu size bildirecek bir mesaj göreceksiniz.
 4. Güç düğmesini basılı tutmaya devam ederek başlatma seçeneklerine erişeceksiniz.
 5. Birkaç saniye sonra bu adım seçeneğinden sonra başlatma seçeneğini yükleyecektir.
 6. macOS kurtarma moduna girmeye devam edin.

SİLİNEN MAKİNE.

MacBook air fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır: SİLİNEN MAKİNE.

Yapmanız gereken bir sonraki adım, Intel tabanlı işlemlerde olsanız da veya Apple silikon tabanlı MacBook Air olsanız da makinenizi silmektir.

 1. Disk yardımcı programını kullanarak sıfırlama işlemini tamamlamanın zamanı geldi.
 2. Bundan sonra yönetici ayrıcalıklarıyla bir sonraki ekrana giriş yapmanız istenirse ve macOS kurtarma ekranından disk yardımcı programını seçmeniz gerekir.
 3. Bundan sonra, ekranınızın sol tarafında bulunan Macintosh HD’yi seçin.
 4. Sil’i tıklayın.
 5. Tür kutusunda, sürücünüzü yeniden adlandırmanız ve bundan sonra biçimlendirmeniz gerekir, Macintosh HD adını saklayın.
 6. Biçimi, APFS için genişletilmiş MacOS olarak ayarlayın.
 7. Bir sonraki adım, sesi yükseltmeyi tıklamaktır.
 8. Bu düğmelerden herhangi birini görmüyorsanız, bunun yerine yükselt’i tıklamanız gerekir, ardından kenar çubuğunda başka bir dahili biriminiz varsa, varsa Apple Kimliğinizi girin.
 9. A ile işaretlenmiş ses seviyesini sil düğmesini tıklamanız gerekir.
 10. Macintosh HD verileri üzerinde Macintosh HD klasör adını silmediğinizden emin olun, ardından kenar çubuğunda bulunan harici ve disk görüntüsü bölümünü atlayın.

MacOS’u YENİDEN YÜKLEYİN.

Bir sonraki adım, mac os’unuzu yeniden yüklemektir. macOS kurtarmada bulunan yardımcı program penceresinden macOS’u yükleyin, ardından devam’ı seçin ve yükleyici talimatlarını izleyin. Yükleyici talimatlarının, Macintosh HD verilerine bir Macintosh HD yükleme arasında seçim yapmanızı önerdiğini görürseniz, o zaman Macintosh HD’yi seçmeniz gerekir ve İşlem tamamlandıktan sonra, bir işlemde maksimumu başlatmanız istenecektir ve satıyorsanız veya satıyorsanız veya Cihazınızı başkasına veriyorsanız, çıkmak için komut + Q yazın. Ve şimdi MacBook Air’inizin fabrika ayarlarına sıfırlandığını görüyorsunuz.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum.

Yazılarımıza göz atın; iMac’i monitör olarak kullanın, yeni MacBook Pro, iPad Pro vs MacBook, SMC MacBook pro’yu sıfırlayın, MacBook pro’m neden bu kadar yavaş, AirPod’ları MacBook’a nasıl bağlayabilirim, mac karanlık modu nasıl yapılır, Mac’te çıkmaya zorlama.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir