MacBook’ta Nasıl Kopyalayıp Yapıştırılır?

Android veya Windows platformlarından MAC’e geçiş yapan kullanıcılar genellikle Mac’in tüm temellerini hızlı bir şekilde öğrenmek ister ve kopyala-yapıştır herkesin bilmesi gereken en önemli terimlerden biridir. Bu yazıda, Macbook’ta nasıl kopyalayıp yapıştıracağınızı öğrenebileceğiniz tüm adımlar hakkında size rehberlik edeceğiz.

Hepinizin bildiği gibi, bir Windows PC’de içeriği Ctrl-C ile kopyalayıp Ctrl-V ile yapıştırabiliriz, ancak şimdi soru şu: Mac’te kopyala ve yapıştır tuş vuruşları nelerdir? Çok kolay, tek yapmanız gereken Komutu kullanmak. anahtar Ctrl yerine.

komut tuşu boşluk tuşu tuşunun hemen yanında sunun. Mac’te bir öğe veya metin seçip Komut-C, verilerinizi panoya kopyalar, ancak şaşırtıcı olan şey, siz Mac’inizi yeniden başlatana kadar panodan kaldırılmayacak. Pano seçiminizi yapıştırmak için yapmanız gereken tek şey, imlecinizi verileri yapıştırmak istediğiniz yere götürmek ve Komut-Vve Verileriniz göz açıp kapayıncaya kadar istediğiniz yere yapıştırılacaktır.

Fotoğrafta görebileceğiniz gibi, Ayrıca, Uygulamanın Menü çubuğunda bulunan Düzenle menüsü ile verilerinizi kopyalayabilir veya yapıştırabilirsiniz. Ekranınızın üst kısmında. Bulucuda, düzenleme menüsünde ayrıca Panoyu göster şu anda kopyalanmış olan seçimlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

MacBook'ta Nasıl Kopyalanır ve Yapıştırılır

3 de varrd verilerinizi macbook’a nasıl kopyalayıp yapıştıracağınıza ilişkin yöntem.

Seçili vurgulanmış metni veya kopyalamak istediğiniz herhangi bir veriyi sağ tıklarsanız, bağlamsal açılır menü, ayrıca bir kopyalama seçeneği de bulabilirsiniz. Seçili bir metni veya öğeyi kopyaladığınızda, kopyala komutu, öğeyi yapıştır veya yapıştır komutuyla değiştirilecektir.

Beyninizde kalan tüm kafa karışıklıklarının giderileceği kopyala-yapıştır adımlarına bir göz atalım.

Mac’te nasıl kopyalanır?

 1. Kopyalayabileceğiniz verileri/metni/nesneyi vurgulayın.
 2. Bu bir paragraf veya cümleyse, bölümün üstüne tıklayın, şimdi shift tuşuna basın ve bundan sonra bölümün alt kısmına tıklayın.

VEYA

Çift tıklayın ve imlecinizi bölümün sonuna sürükleyin.

Eğer bir kelimeyse, üzerine çift tıklayarak seçebilirsiniz.

3. Şimdi Command-C ile seçiminizi kopyalayabilirsiniz. Ayrıca yapabilirsin kesilen komut-X. Mac’te bu komutların her ikisi de seçili verileri çalışma alanına kaydeder, ancak fark CUT, seçilen verileri kaldırır ve COPY onu yerinde bırakır.

Mac'te nasıl kopyalayıp yapıştırabilirsiniz?

Mac’e nasıl yapıştırılır?

 1. İlk olarak, yapıştırmak istediğiniz verileri kopyalamanız gerekir ve işlemi yukarıda listelenmiştir.
 2. Şimdi, veriler kopyalanırken, imlecinizi verilerinizi yapıştırmak istediğiniz yere getirin ve Komut-V.

Verilerinizi biçimlendirmeden nasıl yapıştırabilirsiniz?

Bir uygulamadan diğerine, bir belgeden diğerine yapıştırmak ve onun da biçimlendirmeyi (yazı tipleri gibi) yapıştırdığını öğrenmekten daha can sıkıcı bir şey yoktur. Yapıştırma içeriğiniz orijinal belgenizle uyuşmuyorsa, açıkçası bir uyumsuzluk olacaktır.

Mac’te, verilerinizi yalnızca tek bir komutla biçimlendirmeden yapıştırabilirsiniz. Komut F Option/Alt + Shift + V’dir.

 1. Yapıştırmak istediğiniz verileri seçin.
 2. İmlecinizi kopyaladığınız verileri yapıştırmak istediğiniz yere getirin ve Command + Option/Alt + Shift + V tuşlarına basın, verileriniz formatlanmadan yapıştırılacaktır.
 3. Verilerinizi biçimlendirmeden de yapıştırabilirsiniz: yapıştırmak. Sağ tıkladığınızda özel bir seçenek görünür verilerinizi yapıştırmak istediğiniz yerde.

Ayrıca deneyebilirsiniz Komut + Üst Karakter + V formatsız yapıştırmak için.

Verilerinizi biçimlendirmeden nasıl yapıştırabilirsiniz?

Mac’te birden çok öğe nasıl kopyalanır:

Windows’tan Mac’e dönüştürdüyseniz, panonuzdaki birden çok öğeyi kopyalayıp kopyalayamayacağınızı ve kopyalanan verilerinizi ne zaman ve ne zaman yapıştırmak istediğinizi seçip seçemeyeceğinizi düşünüyor olmalısınız.

Ama gerçekten çok yazık Mac’te birden çok öğeyi kopyalayamazsınız. Windows PC’nizde, Office panosundaki 24 adede kadar öğeyi kopyalayabilir ve ardından bunları görev bölmesinden seçerek bir belgeye yapıştırabilirsiniz.

Mac’te panonuz nerede?

Bunlar, panonuzu bulabileceğiniz aşağıdaki adımlardır.

 1. Bulucunuzu açın.
 2. Menü çubuğunuzdaki düzenle’ye tıklayın.
 3. Şimdi gösteri panosunu seçin.
 4. Artık kopyaladığınız verilerinizi görebilirsiniz.

Ancak kopyaladığınız her şeyin kaydını tutmaz.

Mac'te panonuz nerede

Mac için en iyi pano aracı nedir?

Apple çoğunlukla izin vermiyor ama mağazada bulabilirsiniz;

ALFRED:

Bu çok iyi bir seçenektir ve güvenilirdir. Bu bir üretken ve ödüllü uygulama, ve en kullanışlı özelliği CLIPBOARD HISTORY’dir. Maliyeti 29 pound tek bir lisans için.

Alfred’in yardımıyla, kopyaladığınız her şey aranabilir geçmiş içinde mevcut olacak.

Kolayca aşmak için metin parçalarınızı da kaydedebilirsiniz.

Geçmişinizi hatırlamak için bu aracı seçebilirsiniz. 24 Saat, 7 gün, bir ay veya 3 ay.

Cihazlar arasında kopyala yapıştır yapabilir misiniz?

Cihazlar arasında kopyalayıp yapıştırabilir misiniz?

Mac’inizle ilgili en şaşırtıcı şey, onu Mac’inize kopyalayıp iPhone’unuza yapıştırabilmeniz ya da tam tersi.

Verilerinizi Mac’ten diğer cihazlara yapıştırabileceğiniz aşağıdaki adımlar vardır:

 1. iPhone’unuzda verilerinizi seçin ve kopyaya dokunun.
 2. Şimdi bu belgeyi Mac’inizde açın ve Komut-V’ye basın, on veya daha fazla saniye sürebilir ve ardından verileriniz ekranınızda görünür.

Ancak başka bir cihaza kopyalamak için aynı cihazdan oturum açmanız gerekir. Icloud hesabı. Ve senin WIFI veya BLUETOOTH açık olmalıdır.

Aşağıdaki adım ve tekniklerle, macbook’ta belirli bir konuma nasıl kopyalayıp yapıştıracağınızı hemen öğrenebileceksiniz. Bu adımlar aynı zamanda panonuzu bulmanıza da yardımcı olur ve yalnızca en son kopyaladığınız verileri değil, aynı zamanda 24 saat önce kopyaladığınız verileri de görebilirsiniz. Macbook’a nasıl kopyalayıp yapıştıracağınızı anlayacağınızı umuyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir