Mac’ten iPhone’a nasıl airdrop yapılır: AirDrop Nedir?

Mac’ten iPhone’a nasıl airdrop yapılır? AirDrop ilk olarak “Mac OS X Lion” ile tanıtıldı ve “Mac kullanıcılarının”, fiziksel olarak açık oldukları sürece, Finder’ın yardımıyla ve önce bir sunucuya veya bulut depolama hizmetine kopyalamadan diğer Kişilerle dosya paylaşmasına izin verdi. birbirinin eşiğinde. iOS 7’den beri, AirDrop kullanarak Mac’ler ve iOS cihazları arasında dosya paylaşmak da mümkün.

AirDrop’u MacBook’umda kullanabilir miyim?

Mac’iniz minimum Mac OS X Lion çalıştırdığı sürece, ister MacBook ister diğer Mac olsun, diğer Mac’lerle dosya paylaşmak için AirDrop’u kullanacaksınız. Yosemite veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsa, iOS cihazlarıyla da paylaşıma hazır olacaksınız. Mac’inizin AirDrop’u kullanıp kullanamayacağını kontrol etmenin kolay bir yolu, menüdeki Finder simgesine tıklayıp Git menüsünü seçmektir. AirDrop’un bir seçenek olarak listelendiğini görürseniz, seyahat edebilirsiniz.

AirDrop’u kullanmanın yolu

Başlamadan önce yapmanız gereken birkaç şey var:

 1. Dosyaları paylaşmak istediğiniz cihazların birbirinden 30 fit uzakta olduğundan emin olun.
 2. Dosyaları başka bir Mac ile paylaşıyorsanız, her iki Mac’te de Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin.
 3. İşte bunu yapmanın yolu:
 4. Apple menüsünü açın ve Sistem Tercihleri’ni seçin.
 5. Güvenlik ve Gizlilik sekmesini seçin.
 6. Güvenlik Duvarı sekmesine tıklayın ve bundan sonra asma kilit, ardından şifrenizi yazın.
 7. Güvenlik Duvarı Seçenekleri’ne basın ve sonraki ekranlarda, pencerenin en yüksek noktasındaki tüm gelen bağlantıları engelle seçeneğinin işaretli olmadığını onaylayın.
 8. Her iki cihazın da eşdeğer bir iCloud hesabına bağlı olması şart değildir – AirDrop, sahip olduğunuz diğer cihazlar gibi diğer kullanıcılarla da dosya paylaşmanıza izin vermek içindir. Ancak, dosya paylaşmak istediğiniz cihaz özel bir iCloud hesabına bağlıysa, dosyalar genellikle aktarılmadan önce cihaz sahibinin gelen bağlantıyı kabul etmesi gerekir.
 9. Artık kurduğunuza göre, sonraki adım, her iki cihazın da Wi-Fi’ye bağlı olduğundan ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olmaktır.
 10. Mac’inizde menü çubuğuna gidin ve Wi-Fi kapalıysa veya bağlı değilse Wi-Fi simgesine tıklayın ve bir ağ seçin.
 11. Sistem Tercihleri’ni açın, Bluetooth bölmesini seçin ve Bluetooth kapalıysa Bluetooth’u Aç’a basın.
 12. Dosyaları bir iOS cihazıyla paylaşmak istiyorsanız, cihazdaki Ayarlar uygulamasına gidin ve Wi-Fi’nin bağlı olduğunu ve Bluetooth’un açık olduğunu onaylayın.

Mac ve iOS’ta AirDrop’u etkinleştirmenin yolu

 1. Mac’inizde Dock’taki Finder simgesine tıklayın ve Git menüsüne gidin, ardından AirDrop’a tıklayın.
 2. Keşfedilmeme izin ver üzerine dokunun ve Yalnızca Kişiler’i veya Herkes’i seçin.
 3. Dosyaları paylaşmak istediğiniz iPhone veya iPad’de Ayarlar>Genel>AirDrop’a gidin ve Yalnızca Kişiler veya Herkes’i seçin.

Sen başlamadan önce

AirDrop’u bir Mac ile bir iOS aygıtı arasında aktarmak için kullanmak için iOS 7 veya sonraki bir sürümüne ve OS X Yosemite’ye ihtiyacınız olacak. Dosyaları iOS ve Mac arasında yönlendirmek için AirDrop’u kullanmak, 2012’de piyasaya sürülen ve daha sonra OS X Yosemite çalıştıran tüm Mac modelleri tarafından desteklenir. Dock’ta bulunan Finder simgesine ve Menü Çubuğundaki “Git” simgesine tıklayarak Mac’inizin AirDrop ile uyumlu olduğunu onaylayacaksınız. AirDrop bir seçenek olarak listelenmiyorsa, Mac’iniz bu özellikle uyumlu değildir. Apple, AirDrop kullanıcılarının, kullanılan cihazların 30 fit mesafede olduğundan emin olmaları gerektiğini belirtiyor. Mac’inizde bir güvenlik duvarı etkinse, Menü Çubuğu -> Elma -> Sistem Tercihleri ​​-> Genel -> Güvenlik ve Gizlilik -> Güvenlik Duvarı -> Güvenlik Duvarı Seçenekleri’ne gidin ve Tüm gelen bağlantıları engelle seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun. .

AirDrop’u kullanmak için her iki cihazın da eşdeğer bir iCloud hesabında oturum açmasının gerekmediğini unutmayın, ancak bunu yapmak, her bir aktarımı onaylama zorunluluğu olmadan dosyaları AirDrop aracılığıyla otomatik olarak aktarma avantajını sunar. Farklı iCloud hesaplarında oturum açmış cihazlar arasında aktarılan dosyalar, dosya aktarımlarını kabul etmek için izne ihtiyaç duyacaktır. AirDrop dosya aktarımları oluşturmak için hem iOS cihazları hem de Mac’ler açık olmalı ve kilitlenmemelidir.

Mac’ten iPhone’a AirDrop’un yolu

Mac'ten iPhone'a nasıl airdrop yapılır?
 1. Finder’a gidin ve bir değiştirme penceresi açın.
 2. Pencerenin kenar çubuğundaki AirDrop’a tıklayın.
 3. İPhone’unuzu pencerede görmelisiniz – bağlı olduğu AppleID’nin adı kullanılarak görüntülenir. AirDrop’un açık olduğu tek bir cihaz varsa hepsini görürsünüz.
 4. Başka bir Finder penceresi açın ve klasöründen aktarmak istediğiniz dosyayı, paylaşmak istediğiniz iPhone’un simgesine sürükleyin.
 5. Simgenin üzerine bırakın.
 6. iPhone’da, dosyayı açmak için hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi soran bir menü görmelisiniz. Kullanmak istediğiniz uygulamaya dokunun.
 7. Dosyalar şimdi orada uygulamada açılacaktır.
 8. Ayrıca, AirDrop’u destekleyen herhangi bir macOS uygulamasındaki Paylaş menüsüyle dosyaları paylaşabilirsiniz. Paylaş düğmesine tıklayın ve AirDrop’u seçin, ardından iPhone adınıza dokunun.

iPhone’dan Mac’e AirDrop’un yolu

 1. Cihazınızda Paylaş özelliğini destekleyen bir uygulama açın.
 2. Mac’inize göndermek istediğiniz belgeyi açın.
 3. Paylaş düğmesine dokunun.
 4. Bir seçenekler envanteri ve bunların üzerinde Mac’iniz ve yakındaki diğer cihazlarla birlikte AirDrop göreceksiniz.
 5. Mac’inize dokunun.
 6. Dosyalar Mac’inize gönderilecek.
 7. Mac’inizde bildirim görüntülendiğinde dosyayı açmak için açın.
 8. Dosyayı açmak istemiyorsanız İndirilenler klasörünüze kaydedilir.

AirDrop Mac’inizde çalışmıyorsa ne denenmeli?

AirDrop çalışmazsa, Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatıp tekrar açmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, Mac’inizi yeniden başlatmayı deneyin. AirDrop’u anlamaya devam edemiyorsanız, CleanMyMac X bakım komut dosyalarını denemenizi öneririz. konuyu çözecekler

 1. CleanMyMac’i buradan ücretsiz olarak indirin.
 2. Uygulamayı başlatın.
 3. Yardımcı Programlar bölümünde Bakım’a tıklayın.
 4. Bakım Komut Dosyalarını Çalıştır ve Disk İzinlerini Doğrula’nın yanındaki kutuları işaretleyin.
 5. Çalıştır’a basın.
 6. CleanMyMac bittiğinde, AirDrop’u tekrar deneyin.

Mac’ler arasında veya Mac’ten iOS aygıtına dosya aktarmak için AirDrop’u kullanmak son derece kullanışlı ve gerçekten kolaydır. Hatırlanması gereken tek şey, cihazların her ikisinin de Wi-Fi ve Bluetooth’a bağlı olması ve birbirinden yaklaşık 30 fit uzakta olmayı istemesi. daha sonra istediğiniz zaman dosyaları ileri geri göndereceksiniz.

Sorun giderme

Bazı kullanıcılar, “OS X Yosemite” ile başlatıldığından beri Mac ve iOS aygıtları arasında AirDrop işleviyle ilgili sorun yaşıyor. Cihaz birbirini tanımıyorsa, AirDrop’un Yalnızca Kişiler yerine Herkes için olduğunu onaylayın, çünkü ikinci ayar kullanıcılar için bazı sorunlara neden olmuştur. çeşitli kullanıcılar, özelliği üstlenmeye çalıştıktan sonra Mac’lerinin OS X ve iOS arasındaki AirDrop işlevini destekleyemeyecek kadar eski olduğunu fark ettiler, bu nedenle Menü Çubuğu -> Apple – seçeneğine giderek Mac’inizin 2012 veya daha yeni bir model olduğundan emin olun. > Bu Mac Hakkında.

Bu makaleyi yararlı bulacağınızı umuyoruz. Bu konuyla ilgili başka bir sorunuz veya yorumunuz varsa bize bildirin. Yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca makalelerimize göz atın; apple pay nasıl kullanılır, mac’te ekran nasıl yazdırılır, ios 14 nasıl edinilir, ekranınızı nasıl kaydedersiniz, pdf nasıl imzalanır, Scribd nasıl indirilir, iPhone’dan iPhone’a kişiler nasıl aktarılır, AirPods nasıl temizlenir, AirPods pro nasıl şarj edilir, iPhone’daki tüm fotoğraflar nasıl silinir, iPhone 11’deki uygulamalar nasıl kapatılır, uygulama simgeleri nasıl değiştirilir, mac’te bir dosya nasıl sıkıştırılır, AirPods nasıl kullanılır, MacBook air fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır, nasıl yapılır ios14’ü kullanın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir