Microsoft Office artık Android ve iOS’ta hassas dosyaların birlikte yazılmasına izin veriyor

Teknoloji devi Microsoft, iOS ve Android kullanıcıları için insanların gerçek zamanlı olarak birlikte düzenleyebileceği belge yelpazesini genişleten yeni bir Office özelliğini kullanıma sundu.

Windows Central, Office mobil uygulamalarının artık Microsoft Purview Information Protection tarafından korunan birlikte yazma belgelerini desteklediğini bildiriyor.

Rapora göre, dosyalar hassasiyet etiketleriyle işaretlenmiş olsa bile, birden fazla kişi Word, Excel ve PowerPoint belgelerini gerçek zamanlı olarak düzenleyebilir.

Rapora göre, aynı yetenek Windows için Office, macOS ve web’de zaten mevcuttu.

Bu özellik, Android ve iOS’a genişletilen tüm büyük platformlarda Office için artık kullanılabilir.

Cihazlar arasında gerçek zamanlı olarak işbirliği yapma yeteneği, daha fazla insanın uzaktan ve evden çalışmasıyla daha kritik hale geldi.

En iyi iPad’ler ve en iyi Android tabletlerin genel bilgi işlem cihazları olarak daha popüler hale gelmesiyle, mobil destek artık birçok insan için de gereklidir.

Yakın tarihli bir rapor, teknoloji devinin Apple Pencil’ın el yazısından metne yazma özelliği Scribble desteğiyle iPad için Office uygulamasının yeni bir beta sürümünü yayınladığını söyledi.

Bu özellik, bir Word belgesine, PowerPoint sunumuna veya Excel elektronik tablosuna, el yazısının otomatik olarak yazılan metne dönüştürülmesiyle Apple Kurşun Kalem kullanarak metin eklemenize ve düzenlemenize olanak tanır.

Office uygulaması aşağıdakiler gibi çeşitli temel avantajlar sunmaktadır:

  • Word, Excel ve PowerPoint’in birleştirilmesi sonucunda indirilecek veya aralarında geçiş yapılacak uygulama sayısının azalmasıyla deneyim basitleşmiştir. Uygulamaların tek tek yüklenmesine göre telefonda çok daha az depolama alanı gerekir, ancak tanıdığınız ve kullandığınız mevcut mobil uygulamaların tüm özelliklerine sahiptir.
  • Kameranın gücünü açığa çıkarmak için Lens teknolojimiz tümleştirilerek resimleri düzenlenebilir Word ve Excel belgelerine dönüştürme, PDF’leri tarama ve içeriğin okunmasını kolaylaştıracak otomatik dijital iyileştirmelerle beyaz tahtaları yakalama gibi özellikler sunulmaktadır.
  • Kısa notlar alma, PDF’leri imzalama, QR kodlarını tarama ve cihazlar arasında dosya aktarma gibi telefonda çalışanların sık karşılaştığı işlemlere yönelik yeni işlevler eklenmiştir.

Tüm bu özellikler sayesinde Office uygulaması, kolay anlaşılır ve tanıdık, aynı zamanda tamamen kendine özgü olan güçlü bir araçtır.

Geçtiğimiz Kasım ayında Microsoft Ignite konferansında tanıttığımızdan beri Office uygulamasının genel önizlemesine gösterilen tepki bizi çok memnun etti ve onurlandırdı. Duyuru sonrasında on binlerce insan hemen Android ve iOS uygulamalarını edinmeye kalkınca sadece birkaç saat içinde Apple’ın TestFlight programındaki 10.000 kullanıcı sınırına ulaştık. Müşterilerle görüşmelerimizde, sosyal medyada ve basında aldığımız geri bildirimler oldukça olumlu ve cesaret vericiydi. Herkes Office uygulamasını Office ve Microsoft’ta yeni bir inovasyon dalgasının bir parçası olarak görüyor. Bu da bize bu uygulamayı bir an önce genel kullanıma sunmak için sıkı bir şekilde çalışma gücünü verdi.

Uygulamanın genel önizlemeye sunulmasından beri çeşitli iyileştirmeler yaptık. Bunlar arasında Box, Dropbox, Google Drive ve iCloud gibi üçüncü taraf depolama hizmetleri için destek, yeni belgeler, elektronik tablolar ve sunular oluşturmanıza yardımcı olacak şablonlar ve genel performans iyileştirmeleri sayılabilir.

Bugünkü sürüm sınırlı destekle Android tabletlerde de indirilebilir. Android için Office uygulaması, tabletlerde Word, Excel ve PowerPoint belgeleriyle çalışılması için tamamen iyileştirilmiştir. Android uygulamasının geri kalanını ve iOS uygulamasını da kısa süre içinde tamamen iyileştirilmeye kararlıyız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir