Microsoft, Xbox Oyun Akışını Tanıtmak için Samsung ile İşbirliği Yapıyor

Henüz bir Xbox Series S veya X almamış olmanız, en yeni oyunları kaçırmanız gerektiği anlamına gelmez. Aslında, tek ihtiyacınız olan bir Samsung akıllı TV olabilir. Microsoft, Xbox oyun akışını doğrudan TV’lerine getirmek için elektronik üreticisiyle birlikte çalıştı; konsol gerekmez.
Adı Xbox TV ve ayda 14,99 ABD doları Xbox Game Pass Ultimate aboneliği ve daha yeni bir Samsung TV veya monitörü olan herkesin gerçek bir Xbox olmadan 100’den fazla oyunu yayınlamasına izin verecek. Diğer akıllı TV uygulamalarında olduğu gibi, cihazınızın menüsünden Xbox TV’yi seçebileceksiniz. Uygulama daha sonra Microsoft hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Oradan, bir internet tarayıcısı aracılığıyla akışı kolaylaştıran Xbox Cloud Gaming ile neredeyse aynı bir deneyimin keyfine varacaksınız.

Uygulama, Bluetooth ses giriş ve çıkışını (eski Xbox şakalarınız için) destekleyecek ve kayıtlı verileri buluta gönderecektir. Denetleyici desteği söz konusu olduğunda, birkaç seçeneğiniz olacak: Xbox denetleyicilerinin tamamı ve Sony’nin DualSense, Bluetooth aracılığıyla uygulamaya bağlanacak.

Elbette, akış size bir konsolda alacağınız deneyimi tam olarak sağlamayacaktır. Microsoft, tipik 1080p akış çözünürlüğü ve saniyede 60 kare yenileme hızı vaat ediyor. Samsung ayrıca çoğu çekimi yükseltme yoluyla geliştirecek. (Çoğu insan için bu, keyifli bir oyun deneyimi için yeterlidir – ancak X Serisinde alacağınız gibi yerel 4K’da ısrar eden biriyseniz, bu beklentiyi şimdi yumuşatmak en iyisidir.) Şimdiye kadar yapılan incelemeler şunu söyledi: Bu, özellikle Xbox TV’nin Microsoft’un da üzerinde çalıştığı gibi bir tak ve çalıştır cihazına güvenmediğini hesaba katarsanız, çoğu büyük oyun için iyi çalışır .

Xbox TV şu anda yalnızca 2022 model Samsung akıllı TV’ler ve monitörler için planlanmıştır. (Evet, en sevdiğiniz oyunları The Frame’de yayınlayabileceksiniz.) Uygulamanın daha eski cihazlara mı yoksa diğer markalara mı ulaşacağı henüz belli değil. Microsoft, uygulamanın duyurusunda bu konuda oldukça belirsizdi ve “Önce Xbox Uygulamasını Samsung Smart TV’lere getiriyoruz ve niyetimiz, vizyonumuzdaki bu sonraki evrimin bir parçası olarak diğer TV ortaklıklarını keşfetmek” dedi.

O zamana kadar, yeni akıllı TV sahipleri için Xbox oyun sularını test etmek için oldukça düşük taahhütlü bir yol. 27 ülkedeki aboneler, 30 Haziran’dan itibaren Xbox TV uygulamasına erişebilecek.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir