Muhasebeciler Dijital Pazarlama Hizmetlerinden Nasıl Yararlanabilir?

Dijital pazarlama, radyo, televizyon ve basılı reklamlar gibi daha geleneksel pazarlama kanallarının yerini aldı. Bazı şirketler hala geleneksel pazarlamayı kullanıyor olsa da, çoğu küçük işletme, dijital pazarlamanın somut faydaları olan uygun maliyetli bir çözüm sunduğunu keşfetti. Bir muhasebe firmanız varsa, nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. muhasebeciler için dijital pazarlama işinize yardımcı olabilir. Dijital pazarlama yöntemlerini benimseyerek muhasebe uygulamanız ne gibi faydalar sağlayabilir?

Muhasebeci Dijital Pazarlamanın Faydaları

Yeni müşteriler bularak işinizi büyütmek istiyorsanız, dijital pazarlama bunu yapmanın değerli bir yoludur. İşte nedeni:

1. Marka Promosyonu

zor markanızı tanıtın Bir müşterinin muhasebesini denetlerken. Firmanızın güvenilir, güvenilir, alanınızda bilgili ve küçük işletmelerle çalışma konusunda deneyimli olduğunu biliyor olsanız da, bu harika. Müşterilerinizi seversiniz, onlar da sizi sever. Her şey tıknaz.

Müşterileriniz tarafından iyi algılanan yerleşik bir markanız var.

Tamam, ama bu yeni müşteriler kazanmanıza nasıl yardımcı olur?

Zaman zaman, genellikle muhasebe işine dönüşen tavsiyeler alırsınız. Ancak yıpratma yoluyla müşteri kaybedersiniz ve tavsiyeler bunu telafi edecek kadar yeni iş getirmez.

Dijital pazarlamanın, mevcut pazarlamanızın (veya eksikliğinin) mükemmel bir tamamlayıcısı olduğu yer burasıdır. Dijital pazarlama, markanızı hedefli bir şekilde tanıtabilir, böylece insanlar siz onlarla konuşmadan çok önce sizi tanır ve güvenir.

Markanız hakkında neyi tanıtmak istediğinize karar veriyorsunuz, ardından ideal müşterinizi hedefleyen kampanyalar oluşturuyorsunuz. Pazarlama muhtemelen sizin uzmanlık alanınız değildir ve öyle olsa bile pazarlama için zamanınız yoktur. Muhasebe işleriyle çok meşgulsünüz. Bu iyi. Muhasebecilerle çalışma konusunda çok fazla deneyime sahip bir muhasebeci pazarlama hizmeti kiralamak en iyisidir.

Bu hizmet, markanızı dijital kanallardan tanıtacak ve sonuçları etkili ve verimli bir şekilde analiz edecektir. Sonucunuz, özellikle yeni bağlantılarla markanıza güven oluşturmak olacaktır.

2. Güvenilirliğinizi ve Otoritenizi Artırma

Yepyeni bir müşterinin özel finansallarını paylaşmaya istekli olması için muhasebecilerin güven toplaması gerekir. Aynısı, işletmelerle sıkı sıkıya çalışan muhasebe firmaları için de geçerlidir. Muhasebeciler için dijital pazarlama bu alanda çok büyük bir yardımcı olabilir.

Güvenilirliği Nasıl Artırabilirsiniz?

Güvenilirliği ve otoriteyi artırmanın en iyi yollarından biri muhasebeci arayan kişilere bilgilendirici içerikler sunmaktır. İçerik çeşitli şekillerde sunulabilir.

  • Blog gönderileri
  • Nesne
  • Beyaz kağıtlar
  • bilgi grafikleri
  • Görüntüler
  • Videolar
  • Podcast’ler
  • Web seminerleri

Ürettiğiniz her içerik, uzmanlık alanınızda bilgili ve iyi uygulanmış olduğunuzu kanıtlamanızın bir başka yoludur. Bu sürece, potansiyel müşterilerden ve mevcut müşterilerden defalarca duyduğunuz sık sorulan soruların (SSS) bir listesini oluşturarak başlayabilirsiniz.

Aslında, web sitenizde tüm bu soruların kısa cevaplarını içeren bir sayfa oluşturabilirsiniz. Ardından, yanıtları daha uzun gönderiler ve diğer medyalarla detaylandırabilirsiniz. Bir ajansla çalıştığınızda bu iş çok daha kolay. İçeriğin bir kısmını veya tamamını yazabilir ve doğru arama yapanları o içeriğe yönlendirecek anahtar kelimeler için araştırma yapabilirler. Onayınızla içerik oluşturmak ve üretmek için zamanın büyük bir kısmını harcayabilir, ardından içeriğin ürettiği sonuçları takip edebilirler.

3. Nitelikli Yeni Müşteri Adayları

Yeni iş yaratmak için harika tavsiyelerin ne kadar işe yaradığından daha önce bahsetmiştik. Ancak internette muhasebeci arayanların çoğu sizi ve işinizi tanımıyor. Seni hiç duymamış olmaları çok olası. Tersine, onları tanımıyorsunuz ya da muhasebe firmanızın ihtiyaç duydukları şey için uygun olup olmadığını bilmiyorsunuz.

Dijital pazarlama, bu yeni müşteri adaylarını nitelendirmenin etkili bir yoludur. Bir muhasebeci arayışıyla başlar. İlk olarak, doğru muhasebeciyi bulmak için anahtar kelimelerini Google’a girerler. Aramaları web sitenizi veya açılış sayfanızı ziyaretle sonuçlanırsa, kendilerini nitelendirmeye başlarlar.

Açılış sayfanızda dönüşüm gerçekleştirirlerse, sonraki adımı atarlar. pazarlama hunisi. Davranışlarını takip edebilir ve hazır olduklarında onlarla iletişime geçebilirsiniz. Veya sizinle iletişime geçebilirler. Onlarla konuştuğunuz zaman, onlar nitelikli yeni bir müşteri adayıdır.

4. Bütçe Dostu Pazarlama

Geleneksel pazarlama kanalları pahalıdır. O kadar pahalı ki birçok küçük işletme bunları kullanmayı göze alamaz. Dijital pazarlama uygun maliyetlidir. Küçük bir bütçeyle çalışıp, fırsat buldukça büyütebilirsiniz. Dijital pazarlama kanalları ücretsiz olarak başlayabilir, böylece para harcamadan önce bunları deneyebilirsiniz. Bazı reklamcılık yöntemleri, reklamı yerleştirmek için ücret almak yerine yalnızca bir bağlantı tıklandığında ücret alır.

Ayrıca, doğru kişilerin, sizin tür muhasebe hizmetlerinize ihtiyaç duyan kişilerin web sitenize geldiğinden emin olmak için davranışları da izleyebilirsiniz. İzleme, başarılı kampanyaları başarısız kampanyalardan ayırmayı kolaylaştırır ve hangi öğe kombinasyonunun en fazla dönüşümü sağladığını öğrenmek için A/B testleri çalıştırmanıza yardımcı olur.

5. Yeni Adayları Eğitmek

İnsanlar web sitenize veya başka bir içeriğe ulaştığında, bu sorun yalnızca bir soruyu yanıtlamak olsa bile, bir soruna çözüm arıyorlar. Muhasebeciler için dijital pazarlama, yeni müşteri adaylarını muhasebe sorunlarını sizinle tartışmaya hazır olmadan önce eğitmenin iyi bir yoludur. Sizinle iletişim kurmadan önce, içeriğinizi okuyarak, dinleyerek veya izleyerek kendilerini nitelendiriyorlar. Bu, pazarlama hunisinin bir parçasıdır.

6. Bir Topluluk Oluşturma

Dijital pazarlama aynı zamanda bir topluluk oluşturmanıza ve büyütmenize yardımcı olur. sosyal medya pazarlamacılığı. Blog yazılarınızı ve sosyal medyada yayınladığınız diğer içeriklerin karmaşasını tanıtarak, hedef kitlenizi tanır ve onlarla biraz eğlenebilirsiniz. Bu, hizmetinizi kişiselleştirmenin bir yoludur, muhasebenin bu kadar kesik ve kuru olmadığını gösterin. Dijital pazarlama yoluyla paylaşabileceğiniz hayatlarla ilgili gerçek insanlar var.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir