Neden NFT’lere (takas edilemeyen jetonlara) ihtiyacımız var?

NFT’ler dijital ekonomiler için çok uygundur. Örneğin oyun endüstrisi, birçok mikro ekonomiye ev sahipliği yapmaktadır. CS:GO, League of Legends veya Fortnite: Battle Royale gibi oyunlara bir göz atın. Bu oyunların her biri, oyuncular arasında takas edilebilecek bir oyun içi varlık ekonomisine ev sahipliği yapıyor. Oyuncular genellikle bir oyunu kazanmak için avatarları için görünümler veya silahları için çıkartmalar gibi oyun içi varlıklar alırlar.

Burada oyuncular, oyun deneyimlerini geliştirmek için güzel bir cilt elde etmek için para ödemeye hazırlar. Bununla birlikte, oyuncular bu varlıklara gerçekten sahip değildir ve genellikle oyun, oyun içi varlıkların fiyatını kontrol edebilir veya belirli bir görünümde, fiyatının keskin bir şekilde düşmesine neden olabilecek değişiklikler yapabilir. Bu geçmişte CSGO kaplamalarında oldu.

Bundan kaçınmak için:

“NFT’ler, dijital varlıkların değiştirilemeyeceği, kıtlığın kontrol edilebilmesi ve oyuncuların bu dijital varlıkları takas edebilmesi için oyun ekonomileri için harika bir kullanım örneğidir.”

Bu, bir silah veya avatar görünümünün farklı oyunlarda kullanılabileceği oyunlar arası ekonomiler yaratma olasılığını bile açar.

Ayrıca, merkezi olmayan kimlik hareketi, eviniz veya arabanız gibi fiziksel özellikleri merkezi olmayan kimliğinize bağlayabileceğiniz için NFT’lerden de yararlanır ve varlıkları küresel bir pazarda güvenle transfer edebileceğiniz gerçek bir sahiplik kanıtı haline gelir.

Özetlemek gerekirse, NFT’ler için olası temsillerin kısa bir listesi:

Koleksiyon
Sanat: hem fiziksel hem de dijital
Dış görünümler veya çıkartmalar gibi oyun içi öğeler
Bir toprak parçası gibi sanal bir dünyadaki öğeler
Arabalar veya evler gibi gerçek dünya varlıkları
Sertifikalar veya tıbbi geçmiş gibi kimlikle ilgili özellikler.
Ardından, NFT’leri kullanan beş popüler projeyi listeleyelim.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir