Neden Sadece Bir Airpod Bağlanıyor?

İnternete bağlanan sadece birkaç AirPod’un neden olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta, piyasada milyarlarca AirPod var! Ancak bu, yeni teknolojinin ortak bir sorunudur – bu kadar çok cihaz varken kapsamlı bir ağ geliştirmek zordur. Ve bu nedenle, ürününüzü veya hizmetinizi mümkün olduğunca çok insanın önüne çıkarmak zor olabilir. Ürün veya hizmetinizi daha erişilebilir kılmak ve daha fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız güçlü bir ağa ihtiyacınız var. Ve işte burada airpod devreye giriyor! Dünyanın en büyük airpod ağını oluşturmalarına yardımcı olmak için Google, Apple ve diğer önde gelen teknoloji şirketlerindeki arkadaşlarımızla ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Neden Sadece Bir Airpod Bağlanıyor?

1. Cihazınız güncel değil

Bu muhtemelen en yaygın nedendir. AirPod’lar nispeten yeni bir üründür ve pek çok kişi onları bilmez. Eski bir iOS sürümü kullanıyorsanız AirPod’larınız İnternet’e bağlanamayabilir.

2. Daha eski bir Wifi yönlendirici kullanıyorsunuz

Wifi yönlendiriciniz, AirPod’ların düzgün şekilde bağlanamayacak kadar eski olabilir. Bu sorunu yaşıyorsanız Wifi yönlendiricinizi güncellemeyi deneyin veya daha yeni bir model satın alın. Apple, AirPod’larınızı bu sorunu çözmek için tasarlanmış bir ürün yazılımı güncellemesiyle bile güncelleyecektir!

3. Wi-Fi’niz bitiyor

Evdeyseniz ve sınırlı Wi-Fi bağlantınız varsa, AirPod’larınızın internete bağlanmaya çalışırken enerjisi bitiyor olabilir. AirPod’larınızı bağlamadan önce çok fazla pil tüketen tüm uygulamaları kapatmayı deneyin ve bunları bağlarken telefonunuzda veya tabletinizde yeterli pil gücü kaldığından emin olun!

4. Piliniz çok düşük

Bağlı yalnızca bir AirPod’unuz varsa, bunun nedeni cihazın kendi içinde yeterli pil gücü olmaması olabilir (bu, şarj için yeterli priz yoksa da olabilir). Bu, AirPod’larınızın her ikisinin veya tümünün aynı anda bağlanmasını istiyorsanız, önce onları şarj etmeniz gerektiği anlamına gelir!

Airpod’un Faydaları Nelerdir?

1. İnternete bağlanın

Eski bir iOS sürümünüz varsa, daha eski bir Wifi yönlendirici kullanıyorsanız veya AirPod’larınızı şarj etmek için yeterli priziniz yoksa internete bağlanamayabilirsiniz. Ancak airpod ile bu konuda endişelenmenize gerek yok. Airpod ile, AirPod’larınızı şarj etmek zorunda kalmadan internete bağlanabilir ve tüm favori uygulamalarınızı ve hizmetlerinizi kullanabilirsiniz!

2. Verileri paylaşın

AirPod’larınızın her ikisinin veya tümünün aynı anda bağlanmasını istiyorsanız, aynı hesabı kullanarak aralarında veri paylaşabilirsiniz! Bu, müzik, video ve fotoğraflar arkadaşlarla. Bir kulaklıkta film izlerken diğerinde şarkı dinleyebileceksiniz; 3 cihazın bir arada olması gibi!

3. Onları her yerden kontrol edin

AirPod’larınızı iPhone veya iPad’inizde yalnızca birkaç dokunuş ve hareketle kontrol edebilirsiniz. Bunları her yerden açıp kapatabilecek ve ses düzeylerini yönetebileceksiniz! Bu, odanın karşı tarafında olsalar bile, onları tam yüzünüzün önündeymiş gibi kolayca kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

AirPod’ların Dezavantajları:

1. Çağrı bildirimi yok

Bu, birçok kullanıcı ve Apple tarafından bildirilen bir sorundur. Bu çok büyük bir sorun değil, ancak AirPod’larınız kapsama alanı dışındaysa aramaları kaçırabilirsiniz. Bu, pil seviyesinin %50’nin üzerinde olduğundan emin olarak, yeni bir Wifi yönlendirici kullanarak veya AirPod’larınızı evinizde şarj ederek kolayca düzeltebileceğiniz bir şeydir!

2. Pilin bitmesi

Air pod’larda pilin iki normal kulaklığa göre daha hızlı biteceğini unutmamak önemlidir. Aslında bir cihazın iki standart kulakiçi kulaklıktan iki kat daha hızlı boşalması mümkün! Ancak bu, Apple güncellemeleri yayınladıkça ve yazılımındaki hataları düzelttikçe zamanla gelişen bir şey olabilir.

3. Kulaklarınızdan kolayca düşerler

Bu, birçok kullanıcının bildirdiği bir sorundur. Dikkatli olmazsanız kulaklarınızdan düşebilirler. Bunun olmasını önlemek için, kullanmadığınız zamanlarda kulaklarınızda tutmaya çalışmalısınız!

4. Çok fazla kablo

Airpod’un ana dezavantajı, onu iPhone veya iPad’e bağlamak için çok fazla kablo olmasıdır. Yeni bir Wifi yönlendirici kullanmak ve mümkün olduğunda AirPod’ları şarj etmek iyi bir fikirdir!

5. Ses düğmesi yok

AirPod’lar müziğinizi kontrol edebilir, ancak ses seviyesini onlarla kontrol edemezsiniz. Bunun için iPhone veya iPad’inizi kullanmanız gerekecek.

Airpod’un Potansiyel Kullanım Alanları Nelerdir?

1. Müzik dinleyin

En sevdiğiniz şarkıları, sesli kitapları veya sesli kitapları dinlemek istiyorsanız, internet bağlantınızın olması gerekir. Ancak airpod ile AirPod’larınızı şarj etmek zorunda kalmadan alabilirsiniz! Müzik ve podcast’leri bir güç kaynağına bağlamanıza gerek kalmadan dinleyebilirsiniz!

2. Videoları izleyin

Netflix veya Hulu’da video izliyorsanız, video akışlarının çalışması için bir internet bağlantısına ve bir veri planına ihtiyacınız olacaktır. Ancak airpod ile videoları bir güç kaynağına bağlamanıza gerek kalmadan izleyebilirsiniz! Arkadaşlarınız ve ailenizle nerede olurlarsa olsunlar film ve TV şovları izleyebileceksiniz; sadece herkesin aynı ağda olduğundan emin olun!

Çözüm

Airpod harika bir ürün, ancak mükemmel değil. Bir kere, su geçirmez değil. Kulakiçi kulaklıklar da normal kulaklıklar kadar rahat değil ve aynı zamanda oldukça pahalılar. Bunları evinizde şarj edemiyor olmanız da bir dezavantaj. Ancak bu birkaç dezavantaja rağmen, airpod hala harika bir ürün!

SSS:

1. Bunları Mac’imle nasıl eşleştiririm?
Mac bilgisayar kullanıyorsanız şu adımları izleyin:
Mac bilgisayarınızda iTunes’u açın ve ‘Tercihler’i seçin. Ardından, ‘Genel’ altındaki ‘Aygıtlar’a gidin. Bu listeden AirPod’unuzu seçin ve “Güncelle”ye tıklayın. iTunes tarafından istendiğinde, gerekirse şifrenizi girin.

2. Onları nasıl şarj edebilirim?
Bunları standart bir USB kablosu (telefonlara veya tabletlere bağlananlar) kullanarak şarj edebilirsiniz. Gerekirse şarj etmek için bir USB güç adaptörü de kullanabilirsiniz!

3. Bunları nasıl açarım?
Düğmeyi yaklaşık üç saniye basılı tutarak AirPod’ları açabilirsiniz. Ardından, müziği çalmak ve duraklatmak, ses düzeylerini ayarlamak ve aramaları yanıtlamak için düğmeyi kullanabilirsiniz. Buna ek olarak, Siri’yi ‘Hey Siri!’ gibi Siri özelliklerini etkinleştirmek için de kullanabilirsiniz.

4. Bunları Mac’imle nasıl eşleştiririm?
Mac bilgisayarınızda iTunes’u açın ve ‘Tercihler’i seçin. Ardından, ‘Genel’ altındaki ‘Aygıtlar’a gidin. Bu listeden AirPod’unuzu seçin ve “Güncelle”ye tıklayın. iTunes tarafından istendiğinde, gerekirse şifrenizi girin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir