.NET’in C#’tan Farkı Nedir?

Bilişim teknolojilerini öğrenme aşamasında olan her geliştirici, C# ile . AĞ. Çoğu, uzmanların bu terimleri çoğu zaman sanki aralarında hiçbir fark yokmuş gibi yan anlamlarla birlikte kullandıklarını duymuştur. Ama bu doğru değil. Aralarındaki en belirgin farkları ele alalım.

kavramlar

İnternete gidersek, oldukça anlaşılır terimler göreceğiz, ancak bize ana farkı gösteriyorlar. C# bir programlama dili olarak kabul edilir, ancak .NET biraz farklıdır. Bir uygulama çerçevesi kütüphanesi ve geliştirmelerinizi oluşturabileceğiniz bir ortam anlamına gelen genel bir terim olarak söylenebilir.

Bu, farkın oldukça basit ve anlaşılır bir açıklamasıdır, ancak bilgi teknolojisi okumaya yeni başlayan bir kişiyseniz, bu terimler size benzer ve anlaşılmaz görünebilir. Bu nedenle, bu yazıda daha basit kelimeler ve kavramlar kullanarak aradaki farka bakacağız.

.NET tabanlı geliştirmenizi acilen hayata geçirmeniz gerekiyorsa, güvenle başvurabilirsiniz. kiralık net geliştirici.

Kaliteli Ürün Tasarımı Yaratmak İçin En İyi İpuçları

Diyelim ki bir öğrencisiniz. Öğreneceğiniz ilk şey JavaScript. İlk programınızı yazdığınızda, kodun sadece düz metin olduğunu anlayacaksınız. JavaScript kodunun tek özelliği .js uzantısıdır. Ayrıca, sözdiziminizi, yani Çeşitli parantezleri ve diğer öğeleri burada fark edebilirsiniz.

Bilgisayarınızda normal bir not defterine girip bu uygulamada kod yazarsanız hiçbir şeyin işe yaramayacağını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, kodun bir çalışma zamanı ortamına ihtiyaç duymasıdır. Yani kodun çalışması için onu anlayacak ve nasıl uygulanacağını bilecek özel bir programa ihtiyacınız var. JavaScript’in kurtarmaya geldiği yer burasıdır.

Her dilin düzenli olarak güncellendiğini ve oraya yeni öğeler eklendiğini unutmayın. Bu nedenle, bazı komutları yenileriyle değiştirirseniz, ancak çalışma zamanınız en son sürüme güncellenmezse, herhangi bir şeyin çalışması olası değildir.

C# ve .NET Arasındaki Fark

Şimdi ana fark hakkında konuşacağız. C#, küme parantezleri, sınıflar ve nesneler dizisinin temel öneme sahip olduğu bir programlama dilidir. Her şeyin çalışması için kod yazma kurallarına uymanız gerekir.

.NET ise bir çalışma zamanı ortamıdır. Yani, gerçekten oluşturulmuş koda çevirmemize izin verir. Bu Çerçeve, C# da dahil olmak üzere birçok dile ek olduğu için genellikle Ortak Dil Çalışma Zamanı olarak adlandırılır.

.NET Framework bize geliştirme sürecimizde kullanabileceğimiz ve tüm süreci gözle görülür şekilde kolaylaştırabileceğimiz bir sınıf kitaplığı sunuyor.

Özetle, .NET’in Microsoft tarafından yazdığımız kodları örneğin C# aracılığıyla uygulamak için oluşturulmuş hazır bir sınıf kitaplığına sahip bir Framework olduğu sonucuna varabiliriz. Bu ana farktır.

Projenin uygulanmasında yardıma ihtiyacınız olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kalırsanız, kullanmak en iyisidir. insan kaynakları yazılım geliştirme. Böylece, alanında gerçek uzmanlardan istediğiniz sonucu, tüm fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmeyi alacaksınız.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir