Nintendo Switch Lite’ı TV’ye Bağlayabilir misiniz?

Nintendo Switch, hem elde taşınır hem de TV oyunları için popüler bir konsoldur. Bu konsolun avantajlarından biri, hareket halindeyken veya evde oynanabilmesidir. Nintendo Switch Lite, selefine göre daha uygun fiyatlı bir alternatif olacak şekilde tasarlanmıştır ve bu nedenle HD rumble, açılır ekran ve ayrılabilir Joy-Cons gibi bazı özelliklere sahip değildir. Nintendo Switch Lite’ınızı TV’nize nasıl bağlayacağınızı merak ediyorsanız, işte böyle.

Nintendo switch lite’ı bir televizyona bağlayabilir misiniz?

Evet, Nintendo Switch Lite’ınızı bir TV’ye bağlayabilirsiniz. Nintendo Switch Lite, bir HDMI kablosu kullanarak bir TV’ye bağlanma özelliğine sahiptir. Nintendo Switch Lite’ınızı bir TV’ye bağlamanın iki yolu vardır: TV modunda veya elde taşınır modda.

Nintendo Switch Lite’ımı Neden Bir TV’ye Bağlamak İstiyorum?

1. Şarj etmek için

Nintendo Switch Lite’ınızı bir TV’ye bağlamanın en büyük nedenlerinden biri onu şarj etmektir. Switch Lite’daki daha küçük pil, uzun süre oynuyorsanız hızla boşalabilir. Uzun bir süre oynuyorsanız, Nintendo Switch Lite’ı bir TV’ye bağlayabilir ve oyun oynarken şarj edebilirsiniz. Bu şekilde, piliniz oyunun ortasında biterse, oynamayı bırakmanız gerekmez!

2. Odanızda Diğer İnsanlarla Oynamak

Nintendo Switch Lite’ınızı hareket halindeyken kullanmayı planlıyorsanız konsolunuzu bir TV’ye bağlamanız gerekli olmayabilir. Ancak, sizinle aynı odadaki diğer insanlarla (kardeşler veya arkadaşlar gibi) oynamak istiyorsanız, Nintendo Switch Lite’ınızı bir TV’ye bağlamak yararlıdır çünkü herkes ekranda neler olduğunu görebilir! Bu, özellikle Mario Party veya Mario Kart 8 Deluxe gibi oyunlar oynarken kullanışlıdır çünkü herkes kimin nereye taşındığını görebilir.

3. Büyük Ekranda Oyun Oynamak

Eğer benim gibiyseniz, televizyonda oyun oynamayı seviyorsunuz! Nintendo Switch Lite’ım şu anda televizyonuma bağlı ve üzerinde her zaman Super Smash Bros Ultimate ve Mario Kart 8 Deluxe gibi oyunlar oynuyorum! Ayrıca Agario’yu büyük ekranda oynamayı deneyebilirsiniz, bu eğlenceli bir çok oyunculu oyundur. Agario’yu arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz. Büyük ekranda oyun oynamayı seviyorsanız, Nintendo Switch Lite’ınızı bir TV’ye bağlamak harika bir fikir! Grafikler, bir TV’de elde taşınır modda olduğundan çok daha iyi görünüyor.

4. Kulaklıkla veya Harici Hoparlörle Oyun Oynamak İçin

Bazı insanlar Nintendo Switch’lerini çalarken kulaklık veya harici hoparlör kullanmayı tercih ederken, diğerleri konsolla birlikte gelen yerleşik hoparlörleri kullanmayı tercih ediyor. Sessizce oynamak istiyorsanız, konsolunuzu bir TV’ye bağlamak, kulaklıklarınızı veya harici hoparlörlerinizi doğrudan televizyonunuza bağlamanıza olanak tanır, böylece oyunda neler olduğunu başka hiç kimse duyamaz! Bu, özellikle Switch’inizi oynarken etrafta başka insanlar varsa kullanışlıdır.

5. Daha Büyük Ekranda Oyun Oynamak ve Daha İyi Duymak için!

Benim gibiyseniz, daha büyük bir ekranda oynamak VE daha iyi ses duymak istediğiniz zamanlar vardır. Bazen Nintendo Switch’imi elde taşınır modda çalmak istiyorum ama yine de sesi TV hoparlörlerimden veya kulaklıklarımdan duyabiliyorum. Konsolunuzu bir TV’ye bağlamak bunun için mükemmeldir çünkü hem el modunda oynamaya devam etmenize hem de televizyonunuzdan gelen sesi duyabilmenize olanak tanır! Bu, özellikle gece geç saatlerde oyun oynarken uyumaya çalışan oda arkadaşlarınız veya diğer aile üyeleriniz varsa kullanışlıdır!

Nintendo Switch Lite’ı TV’ye Bağlama Süreci

  1. Başlamadan önce TV’nizin HDMI girişi olduğundan ve Nintendo Switch Lite ile uyumlu olduğundan emin olun. Nintendo Switch Lite, bir HDMI kablosu kullanılarak bir TV’ye bağlanabilir.
  2. Nintendo Switch Lite’ınızı açın ve bir tık sesi duyana kadar HDMI kablosunu arka tarafından konsola takın.
  3. TV’nizi açın ve TV’nizin uzaktan kumandasını veya konsolunuzun kumandasındaki düğmeyi kullanarak girişler arasında geçiş yapın.
  4. Bir giriş seçtikten sonra, bir kaynağa bağlı olduğunu onaylamak için konsolunuzda A’ya basın.
  5. Artık, ekranda görünen herhangi bir oyun ekranı için kumanda üzerindeki B düğmesine basarak veya HOME menüsünden bir oyun oynamaya devam etmek isteyip istemediğiniz sorulduğunda konsolunuzun ana ekranının altındaki C düğmesine basarak veya Mario Kart 8 Deluxe veya Breath of Fire gibi bir uygulamada veya oyundayken başlat düğmesine basmak

6: Ejderha Mahallesi.

Bir HDMI Bağlantı Noktası Varsa Switch Lite’ınızı TV’ye Nasıl Bağlarsınız

Nintendo Switch Lite’ınızın bir HDMI bağlantı noktası varsa, TV’nize bağlamak için birlikte verilen HDMI kablosunu kullanabilirsiniz.

Aşama 1

HDMI kablosunu Nintendo Switch Lite’ınıza takın ve ardından diğer ucunu TV’nin HDMI bağlantı noktasına takın.

Adım 2

Konsolunuzu açmak için güç düğmesine basın. Nintendo logosu görünecek ve ardından ana menüye getirileceksiniz. Buradan hangi oyunu oynamak istediğinizi veya izlemek istediğiniz filmi seçebilirsiniz.

Aşama 3

Artık oyun oynamaya veya film izlemeye başlayabilirsiniz!

El Modunda Nintendo Switch Lite’ınızı Nasıl Bağlarsınız?

Nintendo Switch Lite yalnızca elde taşınabilen bir sistemdir, bu nedenle sırtında bir HDMI bağlantı noktası yoktur. Bununla birlikte, arka tarafında, orijinal Switch’in iki katı kadar, 256 GB’a kadar genişletilebilir depolamaya izin veren bir microSD kart yuvası var! Elde taşınır modda oynarken, oyuncular bir

El Modunda Nintendo Switch Lite’ınızı Nasıl Bağlarsınız?

  1. Nintendo Switch Lite’ınızla birlikte gelen AC adaptörünü konsolun altına takın.
  2. Nintendo Switch Lite’ınızla birlikte gelen USB şarj kablosunu AC adaptörüne takın.
  3. Şarj kablosunun diğer ucunu bir elektrik prizine takın. Bu, Nintendo Switch Lite’ınızı oyun oynarken veya Netflix, Hulu veya Amazon Prime Video’da film ve şov izlemek için kullanırken şarj edecektir!
  4. Nintendo Switch Lite’ınızın ekranında iki turuncu ışık arasında beyaz bir ışık görene kadar “Güç” düğmesini yaklaşık beş saniye basılı tutun. Bu noktada, başlatmayı bitirdikten sonra otomatik olarak kapanacağı için düğmeyi bırakabilirsiniz!

Çözüm

Nintendo Switch Lite, orijinal Nintendo Switch sistemi kadar güçlü olmayan Nintendo Switch oyunlarını oynamak için yeni bir seçenektir. Daha küçük, taşınabilir ve TV modunda oynamak için daha uygun! Nintendo Switch Lite’ınızı TV modunda bağlamak kolaydır. Nintendo Switch Lite’ınızın HDMI çıkışını TV’nizdeki bir HDMI girişine takmanız yeterlidir. Switch Lite’ınız TV’nize bağlıyken oyunlarınızı daha büyük ekranda oynayabilirsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir