Nvidia Shield TV Pro’nun Favori Medya Oynatıcım Olmasının 3 Nedeni

Nvidia, en son bilgisayar teknolojisini geliştirme konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Grafik kartları, çipler ve mikroişlemciler alanında parlak bir başarı elde etti ancak pek çok insanın bilmediği şey Nvidia’nın Android ile ortaklığıdır.

Nvidia Shield TV serisi, Nvidia’nın etkileyici donanımından toplayabileceği en iyi ve en sürükleyici medya ve oyun deneyimini sağlamak için açıkça tasarlanmış Android işletim sistemine dayanmaktadır. Ancak bir şekilde coğrafi kısıtlamalı içerik nedeniyle nvidia shield tv pro’daki her şeyi izleyemezsiniz, bunun için Nvidia Shield VPN’leri kullanabilirsiniz Bununla birlikte.

Nvidia, ilk Shield TV’sini 2015’te piyasaya sürdü. Nvidia, oyun ve medya cihazı serisini uzun süredir zorluyor. OG Shield TV, bugün bile ayakta kalan çok güçlü Tegra X1 işlemciyle birlikte geldi. Cihazın kendisi bugün bile desteklenmektedir.

Ancak bu blog Shield TV’nin 2015 varyantına odaklanmayacak, bunun yerine Shield TV Pro olarak bilinen 2019 varyantına odaklanacak. İlk olarak, bir medya oynatıcı için neden en iyi seçenek olabileceğinin nedenlerini özetleyeceğiz.

Nvidia Shield TV Pro – Neden En İyi Medya Oynatıcı

Nvidia Shield TV Pro – Genel Bakış

En iyi ve kişisel favori olmasının nedenlerine girmeden önce, özelliklerden ve genel cihazın kendisinden bahsedelim.

Fiyat Noktası

Nvidia Shield TV Pro, 2019’da 199,99 $ fiyatla piyasaya sürüldü. Bu, cihazı medya akış cihazlarının en üst ucuna yerleştirir. Ancak, 280 $ fiyatla piyasaya sürülen Nvidia Shield TV Pro’dan (2017 varyantı) daha ucuz olduğunu bilmek sizi şaşırtacak.

Rakibi, A11 Bionic çipli Apple 4K TV. Fiyat noktası Nvidia Shield TV Pro’ya (2019) oldukça benzer, ancak Nvidia Shield TV Pro ile Apple 4K TV’den daha iyi bir patlama elde edeceksiniz.

Tasarım

Tasarımla ilgili olarak, 2019 Nvidia Shield TV Pro varyantı kesinlikle büyümüş ve daha tıknazlaşmış gibi hissediyor. Cihazın yüksekliği, standart varyantın iki katı ve genişliğinin üç katıdır. Ayrıca baştan sona plastikten yapılmıştır, ancak tutulduğunda sağlam ve güçlü hissettirir.

Ancak masanızın veya TV masanızın üzerine nasıl yerleştireceğinizi merak ediyorsanız, dik tutmak yerine yatay olarak koymanızı öneririz. Dik tutmak, yanlışlıkla kabloları çekmeniz durumunda düşmeye meyilli hale getirir.

Her ikisi de A Tipi, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası ve bir Gigabit Ethernet denetleyicisi olmak üzere iki USB 3.0 bağlantı noktasına sahiptir. Cihaz ayrıca uzun ve ince tasarımlı, yeniden tasarlanmış bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

İçerik ve Performans

Nvidia Shield Pro, akış için mükemmeldir. Netflix, Amazon Prime Video, Google Play Filmler ve TV, YouTube gibi her türlü platforma ve hatta ITV Hub ve BBC iPlayer gibi platformlara erişim sağlar.

Tıpkı eski varyantlar gibi 4K HDR10’u destekler, ancak aynı zamanda bu özelliği destekleyen TV’leri olan kişiler için harika olan Dolby Vision HDR desteği de ekledi. Ayrıca bir Dolby ses paketine ve DTS-X surround sese sahiptir. Nvidia Tegra X1+ işlemci ve 256 çekirdekli GPU ve 3 GB RAM ile birlikte gelir, bu da onu bir medya cihazı için oldukça güçlü kılar.

Nvidia Shield TV Pro’nun Favoriniz Olması İçin 3 Neden

1. Son Derece Gelişmiş Yapay Zeka Yükseltme Teknolojisi

Dünya ilerledikçe, insanlar cihazlarından en iyi performansı istiyor. Akış hizmetleri Netflix ve HBO Max gibi 4K akış sunar, ancak bu özellik yalnızca üst düzey paketler için ayrılmıştır. Bu fahiş fiyatları herkes ödeyemez.

Neyse ki, Nvidia Shield TV Pro burada günü kurtarıyor. Piyasadaki diğer tüm AI yükseltme teknolojilerinden çok daha iyi çalışan yerel bir AI yükseltme özelliği ile birlikte gelir. Bu nedenle, 1080p akış paketiniz olsa bile, Nvidia AI yükseltme teknolojisi üzerinde çalışacaktır. çözünürlüğü yükseltme görüntüleme deneyiminizi geliştirmek için 4K’ya.

Bu nedenle, ekstra abonelik ücreti ödemeniz gerekmez. Tek ihtiyacınız olan bir 4K TV ve gitmeye hazırsınız. Amazon Omni TV’ler gibi yapay zeka yükseltme için piyasada başka seçenekler de var, ancak üst düzey 65” model bile Nvidia Shield TV Pro’nun performansına dayanamadı.

2. Yeniden Tasarlanmış ve Yenilenmiş Uzak Kayalar

Orijinal Shield TV uzaktan kumandası hantaldı. Tasarımı rafine edilmemiş gibiydi ve korkunç bir pil ömrüne sahipti. Ayrıca, ses kontrolü için kendisini kullanıcılara sevdirmeyen garip bir dokunmatik ekran çubuğuna sahiptir.

2019 varyantı, tüm bunları çok daha şık, tamamen yeni ve yenilenmiş bir tasarımla düzeltti. Yeni tasarım, selefine kıyasla oldukça minimalist ve işi harika bir şekilde yapıyor. Bununla birlikte, navigasyon düğmeleri için yuvarlak bir kadranı olan tasarımı da oldukça gelenekseldir.

Ayrıca alır AAA piller bu, arka ışığa rağmen, endişelenmeden aylarca sürmesini sağlar. Yani pil ömrü de artık sorun değil. Hatta özel bir Netflix Uygulamayı doğrudan açmak için kullanabileceğiniz düğme.

3. Mükemmel Bir Kablo Alternatifi

Sonunda kablodan kurtulmak için bir bahane mi arıyorsunuz? İşte burada. Nvidia Shield TV Pro, yalnızca tüm mükemmel akış hizmetlerini desteklemekle kalmaz, aynı zamanda kablosuz bağlantı için çok fazla olan özellikle zorlu akışlar için ethernet bağlantı noktalarına sahiptir.

Hatta kendi medya sunucularınızı veya medya ağınızı kurabilirsiniz. Bu, özel 1080p akışları kolaylıkla 4K’ya yükselteceğinden, AI yükseltmesinin parladığı yer burasıdır. Sadece korsan filmleri/TV şovlarını veya sürücünüze indirdiğiniz Blu-ray kopyalarınızı oynatmak isteseniz bile, Nvidia Shield TV Pro bunların hepsinin üstesinden gelebilir.

Çözüm

Bu o kadar harika bir cihaz ki kek gibi satıyor. Birçok yerde stok tükendi ve talebe ayak uydurmak için daha fazla stok yapmak için çabalıyor. Bu, tek başına, bu cihazın ne kadar iyi olduğunu size söylemelidir.

Yani, beklemeyin. Elinizden geldiğince çabuk bunlardan birine sahip olun.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir