Onyx Boox Note Air 2 İnceleme

Başka hiçbir E Ink tableti, 10 inç Onyx Boox Note Air 2’nin yapı kalitesi ve yazılım esnekliğini sunmuyor, bu da onu not almak ve geniş formatlı belgeleri okumak için ideal hale getiriyor.

ARTILARI

Birinci sınıf yapı kalitesi
Yerleşik okuma ve not alma uygulamaları iyi çalışıyor
İyi pil ömrü

EKSİLERİ

Üçüncü taraf uygulamalarda not almak harika değil
Uygulama uyumluluğu vurulabilir veya kaçırılabilir
su geçirmez değil

ABD’de bulunan çoğu E Ink okuyucusu 6 veya 7 inç modellerdir çünkü bunlar çoğu kitabın tek elle okunması için uygun boyutlardır. Bununla birlikte, geniş formatlı belgeleri okuyan veya sık sık not alan kişiler, 499,99 $’lık Onyx Boox Note Air 2 gibi daha fazla ekrana sahip bir tableti tercih edebilir. Note Air 2 , en yetenekli ve fiziksel olarak mükemmel selefinden dizginleri alır. boyut aralığında keyifli E Ink tablet . Cihaz ayrıca herhangi bir biçime veya ekosisteme bağlı değildir; herhangi bir Android okuma uygulamasını çalıştırabilir. Not alma deneyiminde bazı tutarsızlıklarla karşılaştık ve su geçirmez olmasını diledik, ancak bu sorunlar Note Air 2’nin Editörün Seçimi ödülüne layık olmasını engellemiyor.

Havalı ve Şık

Çoğunlukla plastik bir E Ink manzarasında Note Air 2’nin metal çerçevesi göze çarpıyor. 9,1’e 7,7’ye 0,2 inç (HWD) ve 14,8 ons’ta, geçen yılki modelle aynı boyut ve ağırlıkta. Bir yandan oldukça iyi dengeleniyor, ancak uzun süreler boyunca bu şekilde tutulamayacak kadar ağır. Tablet, düz bir ön yüze ve 10.3 inç, 1.872 x 1.404 piksel ekranın solunda bir kavrama alanına sahip, pürüzsüz ve havalı. Ürünle birlikte verilen kalem şarj gerektirmez ve tabletin sağ tarafına manyetik olarak takılır. Bununla birlikte, manyetik tutuş o kadar güçlü değil, bu nedenle kalemi serbest bırakmak oldukça kolay. Ne yazık ki, tablet su geçirmez değildir.

Note Air 2, Kobo Elipsa’nın kullandığı daha yeni E Ink Carta 1200 panelini değil, bir E Ink Carta HD ekranını kullanır. Yan yana karşılaştırıldığında, Elipsa sayfaları biraz daha hızlı çevirir ve ön ışığı biraz daha mavi ve daha parlaktır. Öte yandan Note Air 2, maviden sarıya giden renk değiştiren bir ışığa sahiptir. Her iki tablet de inç başına 226 piksel ile aynı çözünürlüğe sahip.

Kindles’tan farklı olarak Note Air 2’de bir hoparlör ve bir mikrofon bulunur. Tablette kulaklık jakı yok – her şey 3,5 mm’lik bir fişten daha ince – ancak ona Bluetooth kulaklık bağlayabilirsiniz. Bir güç düğmesi ve bir USB-C bağlantı noktası, dış özellikleri tamamlar. Çift bantlı Wi-Fi kullanarak internete bağlanır.

Note Air 2’nin plastik aktif kalemi silindiriktir; bir tarafı düz ve mıknatıslı (tablete takmak için), dokulu çizgiler ise tutuşa yardımcı oluyor. Gövde üzerinde düğme yoktur. Yedek kalem 45,99 dolar ve beş ipucu paketi 20,99 dolar.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir