Operasyonel Analitik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Bir işe başladığınızda, her türlü analitiği duyabilirsiniz. Ne tür bir işiniz olduğu, işinizle nereye gitmek ve büyümek istediğiniz veya olası en iyi müşterinizin kim olduğu önemli değil. Bunların hepsi veridir ve bu veri noktalarının birileri tarafından analiz edilmesi gerekecektir! Ancak, Operasyonel Analitiğin kafa karıştırıcı olduğu ve bunu yapamayacağınız konusunda umutsuzluğa kapılmadan önce, önce bu makaleyi okuyun.

Operasyonel analitik hakkında bilgi edinmenin en iyi yollarından bazılarının yanı sıra, işletmenizin bunları sorunsuz bir şekilde kullanabilmesini ve işletmenizin kazanç elde etmesini sağlamak için bunlar hakkında bilmeniz gereken diğer her şeyi açıklayacaktır. onlarla mümkün olan maksimum avantaj.

Operasyonel Analitik Nedir?

İster pazarlamada, satışta, müşteri desteğinde veya verilerle ilgili başka bir pozisyonda olun, o zaman taze ve doğru verilerin bir işletmenin başarısı için çok önemli olduğunu bilirsiniz. Taze veriler, sorunları daha hızlı çözmenize ve müşterilerinize en güncel çözümleri sunmanıza ve ayrıca işletmenizin tüm alanlarında daha iyi hizmet sunmanıza olanak tanır.

İş dünyasının çoğu ya ‘hemen harekete geçemeyecekleri güvenilir verilere’ ya da ‘uygulanabilecek ancak tam olarak güncel olmayan verilere’ sahip gibi görünse de, operasyonel analitik bu açığı kapatmaya çalışıyor. ikisinin arasında.

Operasyon Analitiği, verileri doğrudan veri ambarından ekibinizin ışıkları açık tutmak için kullandığı ön cephe araçlarıyla senkronize etmenize olanak tanır. Müşterileriniz ve kendi ekipleriniz tarafından beslenen tüm verilerden faydalanabilir, bunları kolayca analiz edebilir ve verilerden en hızlı şekilde yararlanmak için yararlanabilirsiniz.

İşletmenizin bir bölümünün doğrudan operasyonel analitiklere yatırım yapması, işletmeniz, müşterileriniz ve işletmenizi oluşturan sayısız ekip için çeşitli avantajlar elde etmenize olanak tanır. Operasyonel analitiğin sizin için sağlayabileceği avantajlardan bazıları şunlardır:

Daha Hızlı Kararlar Vermenizi Sağlar

Verilerinize yalnızca ara sıra veya daha kötüsü, birkaç farklı kaynaktan tamamen derlemek ve daha sonra bakmak zorunda kalmanın en büyük sorunlarından biri zaman faktörüdür. Bu noktada veriler birkaç hafta, hatta aylar öncesine ait olabilir ve kaçırdığınız tüm kalıpları ve buna göre hareket edemediğiniz halde kaybettiğiniz potansiyel geliri görmek için en iyi zaman olmayabilir.

Bunun yerine, operasyonel analitikle, tüm sorunları ve kalıpları hemen elinizin altında görebilir ve bunlara gerçek zamanlı olarak yanıt verebilirsiniz. Bu, operasyonlarınızı iyileştirebilir ve hatta biraz daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Ek olarak, sahip olduğunuz artan yanıt süresi, genel olarak daha mutlu müşterilere yol açacaktır.

Örneğin, müşteri tabanınızın önemli bir yüzdesinin e-posta listenizden geçtiğini ve her biriyle etkileşime girdiğini ancak doğrudan web sitenize gitmediğini tespit ederseniz, bu verilere sahip olabilir ve sorunla etkileşime geçebilirsiniz. Araştırdıktan sonra, son e-postadaki web sitenize olan bağlantınızın bozuk olduğunu ve düzeltmeniz gerektiğini görebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, satışlar gibi yeni müşterilerin katılımı da artar.

Verimliliği ve Üretkenliği Artırabilir

Bazen iş hayatında ağaçlara çok yakın olup tüm ormanı göremeyebiliriz. Tüm iş verilerini görebilmek Operasyonel Analitik hem işletme hem de müşteriler için birçok soruna neden olabilecek verimsiz sorunların düzeltilmesine olanak sağlayabilir. Bir şirket, ödeme sürecinin çok yavaş olduğunu ve satışların düşmesine yol açtığını ve müşterilerin daha süreci kullanmadan vazgeçmelerine neden olduğunu görürse, sorunu çözmesi gerektiğini bilir.

Operasyonel Analitik hakkında bilmeniz gereken tek şey, bu makaleden başka bir şey almasanız bile, operasyonel analitiğin sorunları çözerken proaktif olduğu ve reaktif olmadığıdır. Bir sorun görür ve bir müşterinin bunu dikkatine getirmesini beklemek yerine, bir şirket sorunu görebilir ve onu düzeltmek için saldırıya geçebilir.

Bu, birçok yönden faydalıdır ve şirketiniz operasyonel analitiklere yatırım yapma konusunda kararsızsa, o zaman sınırları aşmaları ve kullanmaya başlamaları gerekir, çünkü şirketinize her ikisinde de faydadan başka bir şey vermez. kısa ve uzun vadeli. Proaktif problem çözme, daha mutlu müşteriler ve daha fazla satış, bunda sevilmeyen şeyler.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir