Oyunlarda NFT nedir?

Oyunda kullanılsın, NFT kısaltması, dijital bir öğe için “Fungible Token” anlamına gelir. Adı genellikle kulağa karmaşık geliyor, ancak konsept aslında oldukça basit. NFT, sınırlı miktarlarda üretilmesi gereken dijital bir malın mülkiyet belgesidir. Dijital görüntülere veya memlere, video kliplere ve hatta World Wide Web’in orijinal kaynak kodu kadar soyut bir şeye eklenebilirler. Bir şey “değişebilir” ise, dolar faturası gibi birbirinin yerine kullanılabilen bir metadır. burayı ziyaret et

NFT Oyunu tam olarak nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bunun gibi NFT oyunları , bir şekilde NFT’leri içeren oyunlardır. Diğer NFT türlerinin aksine, NFT oyunları, oyuncu etkileşimi, avatar ve silah satın alma ve oyna-kazan modeli aracılığıyla para kazanma becerisini içerir.

NFT oyununun cazibesi, blok zincir teknolojisine dayalı merkezi olmayan bir dijital defterde birbiriyle değiştirilebilen türünün tek örneği ve sınırlı jetonlar üretmesidir. Geliştiriciler, kullanılan NFT’lerin kurallarını oluşturan akıllı sözleşmeler oluşturarak oyuncuların bir oyun içinde NFT’leri değiştirme, oluşturma ve uygulama seçenekleriyle gerçek sahiplik sahibi olmalarını sağlar.

NFT’ler video oyunlarında nasıl çalışabilir?

Özellikle oyun söz konusu olduğunda, büyük kuruluşlar NFT’leri dijital malzemeden sürekli bir gelir akışı oluşturmak için bir fırsat olarak görüyor. Örneğin, NFT olarak nadir bir Fortnite kaplaması sağlanmışsa, bir oyuncu kaplamayı oyun içinde açan ve ardından ona sahip olan ilk oyuncu olabilir. Bu yapıldıktan sonra, o skin için token daha sonra belki de çok para için en yüksek teklifi verene açık artırmayla satılabilir. Derinin ne kadar sattığı önemli değil. Epic Games’teki orijinal yapımcıları yine de bu tazminatın bir kısmını alacaktı. Epic’in muhtemelen her seferinde bir parça almasıyla, yeni sahibi tarafından diğer sahiplere kalıcı olarak yeniden satılabilir.

NFT’leri kozmetik görünümler sunan herhangi bir oyuna bağlamanın yanı sıra, NFT konseptlerinin EA Sports oyunlarında bulunan Ultimate Team modları gibi kart toplama oyunlarına nasıl uygulanabileceğini görmek de aynı derecede kolay . Esasen, moddaki tüm kartlar kendi NFT’si olabilir ve daha sonra destenizdeki kartların sahipliğini diğer oyunculara devredebilirsiniz, Electronic Arts müzayede satışlarının bir kısmını alır.

Bu nedenle, EA, orijinal olarak nadir kartların geldiği paketi satın alan bir oyuncu için tazminat almanın yanı sıra, NFT’ler mümkün olduğu sürece, yalnızca bu kartların yeniden satışına dayalı tamamen yeni bir gelir yaratma akışı yaratabilir. Gerçek para için nadir kartlar içeren Ultimate Team hesapları satan kişiler için uzun zamandır bir tür “karaborsa” olsa da, NFT’ler yayıncının bu değerli pastadan kendi paylarını alma fırsatı olarak hizmet ediyor.

NFT’ler, oyun içi mikro dönüşümlerin bir sonraki gelişimi olacak. Bu kavramın ganimet kutularından savaş geçişlerine kadar geliştiğini gördük ve şimdi ikinci eğilim bir dokunuş bayatladı, fasulye sayaçları NFT’leri FOMO’dan muzdarip hayranlardan para çekmek için bir sonraki en iyi yöntem olarak görüyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir