Parola veya Yüz Kimliği Olmadan iPhone’unuzun Kilidini Açma

Bir iPhone’unuz varsa, bunun sadece bir telefon olmadığını bilirsiniz. Ayrıca kilitli. Kişisel bilgileriniz ve özel fotoğraflarınız yanlış ellere geçmesin diye kilitlendi. Küçük çocukların, ebeveynlerinin haberi olmadan uygulama satın alamamaları için kilitlendi. Bir başkası Bob Amca’yı arayıp senmişsin gibi davranmasın diye kilitlendi. Ve kilitli, böylece arkadaşlarınız ve aileniz, telefonunuzu bulduklarında görmelerini istemeyeceğiniz kedilerin, aptal özçekimlerin ve diğer utanç verici şeylerin tüm fotoğraflarına erişemez. Parolayı unuttuysanız ve iPhone’unuza geri dönmeniz gerekiyorsa veya parolalarınızı kimsenin öğrenmesine izin vermeden satmaya çalışıyorsanız, parola veya yüz kimliği (veya başka bir güvenlik yöntemi) olmadan bir iPhone’un kilidini nasıl açacağınızı bilmeniz gerekir.

Kilidi Nasıl Açılır? iPhone Parola veya Yüz Kimliği Olmadan

Üçüncü taraf bir kilit açma şirketini deneyebilirsiniz

Parolayı unutmuş olsalar da, yalnızca cihazı satmak isteseler de, insanların iPhone’larına girmelerine yardımcı olma konusunda uzmanlaşmış şirketler var.

Bu şirketlerin oldukça süslü bilgisayar korsanlığı araçları olsa da, yapabileceklerinin sınırları ve ne kadar ücret aldıklarının sınırları vardır. Aslında, bir bekleme listesine sahip olmaları ve hizmetleri için yüzlerce dolar talep etmeleri nadir değildir. Çaresizseniz ve telefonunuzu hızlı bir şekilde geri almanız gerekiyorsa bu sizin için buna değer olsa da, telefonunuza hemen ihtiyacınız yoksa ve birisinin iPhone’unuzun kilidini açması için birkaç gün veya hafta bekleyebilirseniz muhtemelen buna değmez. sen.

Web’de bulunan birçok çevrimiçi kılavuzdan birini deneyebilirsiniz

İPhone’unuzun kilidini kimseye hiçbir şey ödemeden açmak istiyorsanız, web’de size nasıl yapılacağını gösterecek birçok yer var. Bu kılavuzlar genellikle iPhone’unuzu jailbreak yapmayı (biraz bir Android cihazını rootlamak/jailbreak yapmak gibi), ardından herhangi bir şifre veya şifreye ihtiyaç duymadan kilidinin açılmasına yardımcı olabilecek belirli bir yazılım kullanmayı içerir. Hızlı bir şekilde bir şeye ihtiyacınız varsa ve bazı teknik işleri kendiniz yapmaktan (ve muhtemelen garantinizi geçersiz kılmaktan) çekinmiyorsanız, bu harika bir seçenektir. Ancak, jailbreak yapmak her zaman kolay veya anlaşılır değildir, bu yüzden bunu denemeden önce ne yaptığınızı bildiğinizden emin olun.

Apple ile iletişime geçebilir ve size yardımcı olup olamayacaklarını görebilirsiniz.

Bazen Apple, parolalarını veya yüz kimliklerini unutan kişilere yardım sunar, ancak şirketteki biriyle iletişime geçmek her zaman kolay değildir ve bir süre beklemede kalabilirsiniz (veya yalnızca bir kişiden başkasına gönderilmeye devam edebilirsiniz). bir diğer). Ayrıca, Apple’daki biriyle konuşabilseniz bile, parolanızı veya yüz kimliğinizi bilmeden iPhone’unuza girmenize yardımcı olamayacakları olasıdır. Ancak, başka seçeneğiniz yoksa yine de denemeye değer olabilir. 4. iTunes’a bağlayarak ve geri yüklemeyi bekleyerek iPhone’unuzun kilidini kendiniz açabilirsiniz.

iPhone’unuzun kilidini açması için başka birine ödeme yapabilirsiniz

Kendiniz yapmayı denemek istemiyorsanız ve başka seçeneğiniz yoksa, iPhone’unuzun kilidini açması için her zaman başka birine ödeme yapabilirsiniz. Bunu ne kadar çabuk yapabildiklerine ve saatte ne kadar ücret aldıklarına bağlı olarak, 50 ila 200 dolar veya daha fazla ücret alan birçok şirket var. Ayrıca kimi seçtiğinize dikkat etmek isteyebilirsiniz, çünkü paranızı alıp onunla çalışacak bazı karanlık şirketler var.

ios 11 ve sonraki sürümlerde kilit ekranı nasıl atlanır

 • Güç düğmesini ve ses açma düğmesini aynı anda basılı tutun. Bir iPhone X kullanıyorsanız, ses açma düğmesini ve yan düğmeyi aynı anda basılı tutun.
 • Ekranınızda “kapatmak için kaydır” veya “yeniden başlatmak için kaydır” seçeneğini görene kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam edin.
 • “Kapatmak için kaydır” veya “yeniden başlatmak için kaydır” üzerine dokunun.
 • iPhone’unuz yeniden başlatıldığında, bir parola girmeden veya Face ID kullanılmadan kilidi açılacaktır.
 • Bir parmağınızla (veya bir iPhone X kullanıyorsanız iki parmağınızla) ekranınızın altından yukarı kaydırarak Denetim Merkezi’ni açın. Göremiyorsanız, bir parmağınızla (veya iPhone X kullanıyorsanız iki parmağınızla) ekranın altından yukarı yerine sağdan sola kaydırmayı deneyin.
 • Mavi renkle vurgulanması için Uçak Modu üzerine dokunun. Bu, Wi-Fi, Bluetooth, hücresel veri ve GPS (varsa) dahil olmak üzere cihazınız için tüm telsizleri kapatacaktır. Hiçbiri artık mavi renkte vurgulanmayana kadar sırayla her birine dokunarak tüm telsizlerin devre dışı bırakıldığından emin olun (Uçak Modu kapatıldığında Wi-Fi otomatik olarak tekrar açılacaktır). Bu radyoyu da devre dışı bırakmak istiyorsanız AirDrop’a da dokunabilirsiniz (AirDrop her ülkede veya bölgede mevcut değildir).
 • Artık mavi ile vurgulanmayana kadar tekrar dokunarak Uçak Modu’nu kapatın.
 • Cihazınızın kilidini açmak için kaydırın ve şifre veya Face ID kullanılmadan oturum açacaksınız.
 • Kilit ekranını atlama konusunda hâlâ sorun yaşıyorsanız, güç düğmesini ve ses açma düğmesini (veya bir iPhone X kullanıyorsanız ses kısma düğmesini) aynı anda basılı tutarak iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyin. 10. Ayrıca, ekranınızda bir Apple logosu görünene kadar hem güç düğmesini hem de ana düğmeyi yaklaşık 10 saniye basılı tutarak telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz (bu işlem birkaç kez denenebilir).

Neden Baypas Etmeniz Gerekiyor? iPhone?

 1. iPhone’unuzu kaybettiğiniz, çalındığı veya bozulduğu için bir parola veya Dokunmatik Kimlik olmadan içine girmeniz gerekiyor.
 2. Wi-Fi bağlantısının zayıf olduğu veya hiç olmadığı bir yerdesiniz ve telefonunuzu internet erişimi için kullanmak istiyorsunuz (yani havaalanındasınız, bir otel odasındasınız, vb.).
 3. Hücresel sinyal alımının zayıf olduğu bir bölgedesiniz (ör. yeraltı otoparkı) ve telefonunuzu internet erişimi için kullanmak istiyorsunuz.
 4. iPhone’unuz çalışıyor (yani, açılmıyor veya kapanmıyor) ve sorunu başkaları fark etmeden (veya pil bitmeden) önce çözebilmeniz için hızlı bir şekilde içine girmeniz gerekiyor.
 5. iPhone’unuzun uyku modundan uyanmasını bekleyecek vaktiniz yok çünkü hemen ilgilenilmesi gerekiyor!
 6. Bir çocuk yanlışlıkla kendi iPhone’unu kilitledi ve önce bir parola veya Dokunmatik Kimlik kullanılmadan onları cihazlarına geri döndürmek için acil yardıma ihtiyacı var!
 7. Telefonunuz çalışıyor (yani açılmıyor veya kapanmıyor), ancak önce uyku modundan uyanmaya çalışırken 10 dakika beklemeden cihazınıza giremezsiniz!

Çözüm

Parola veya yüz kimliği olmadan iPhone XS, XS Max veya XR’nizin kilidini nasıl açacağınızı öğrenmek için bu kılavuzu kullanabilirsiniz. Daha eski bir iPhone modeliniz varsa, bu yöntemlerden birini de kullanabilirsiniz. iPhone’unuz silinirse, parolayı yine de sıfırlayabilirsiniz, ancak bir fark vardır: iPhone’unuzu yeniden kurmak için parolayı kullanmanız gerekir. iPhone’unuzun kilidini açmak, özellikle çocuklarınız varsa veya telefonunuzu satıyorsanız ve birisinin bilgilerinize erişmesini istemiyorsanız önemlidir. iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız, bu kılavuzu iPhone sorunlarınızı çözmek için bir sorun giderme kılavuzu olarak kullanabilirsiniz.

SSS:

iPhone’umun kilitli olup olmadığını nasıl anlarım?

Ayarlar > Genel > Parola Kilidi’ne giderek iPhone’unuzun kilit durumunu kontrol edebilirsiniz. Telefonunuz kilitliyse, “Şifreyi girin” ve “Şifre Koruması” yazan bir mesaj göreceksiniz.

iPhone şifremi sıfırlamak güvenli mi?

Parolanızı unuttuysanız sıfırlamak her zaman güvenlidir, ancak bunu yapmadan önce tüm verilerinizi yedeklediğinizden emin olun! Bu kılavuzu, iPhone’unuzun neden açılmadığını veya neden çalıştığını öğrenmek için bir sorun giderme adımı olarak da kullanabilirsiniz.

iPhone şifremi sıfırlamak için bir bilgisayara ihtiyacım var mı?

Cihazınızdaki şifreyi sıfırlamamız için, iTunes yüklü bir Apple bilgisayarına ve bilgisayarı doğrudan telefonun altındaki Lightning bağlantı noktasına (veya USB-C bağlantı noktasına) bağlayan bir USB kablosuna ihtiyacımız olacak. Bu işlem için bir Mac kullanmanızı öneririz çünkü bir yıldırım kablosu bağlayabilirsiniz, bu da mikro USB bağlantı noktalarına sahip bir adaptör/kablo veya aynı anda şarj ve eşitleme için oluşturulmamış diğer bağlantı noktaları kullanmaktan daha kolay hale getirir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir