PS3 Denetleyicisini PS4’te Kullanabilir misiniz?

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanıp kullanamayacağınızı merak ediyorsanız, cevap evet! Sony, oyuncuların yeni donanım satın almak zorunda kalmaması için eski kontrol cihazlarını yeni konsollarda kullanmayı mümkün kıldı. Ancak, PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bu blog yazısında, PS3 kumandanızı PS4’ünüze bağlamanın farklı yollarını ve oyun deneyiminizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi tartışacağız!

ps3 denetleyicisini ps4’te kullanabilir misin?

Evet, PS4’te bir PS3 denetleyicisi kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için bir PS4 denetleyici adaptörü satın almanız gerekir. Piyasada pek çok farklı adaptör mevcuttur, bu yüzden alışveriş yaptığınızdan ve ihtiyaçlarınız için en iyisini bulduğunuzdan emin olun.

PS4 Konsolunda PS3 Kontrol Cihazı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Merhaba PlayStation Topluluğu. Bugün PlayStation 4 konsolunuzda Dualshock 3 kontrol cihazı kullanmanın faydalarını tartışmak istiyoruz. Birçok kişinin bildiği gibi Sony, Dualshock 4 için PC uyumluluğunun mümkün olduğunu ancak resmi olmayan bir USB adaptörü gerektirdiğini onayladı. Bu, Playstation 4 denetleyicinizi bu adaptörlerden birini kullanarak bilgisayarınızda kullanabileceğiniz anlamına gelir.. Bir Windows cihazında nasıl yapılacağı ile başlayalım:

1) Bir Mac OSX veya Linux bilgisayarınız varsa, işiniz biraz daha kolay. İhtiyacınız olan tek şey bir Playstation 3 denetleyicisi ve bir USB kablosu. Dualshock 3’ü herhangi bir USB cihazı gibi bilgisayarınıza bağlayabilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. Halihazırda bir PS3’ünüz varsa bu yöntem harika çalışıyor ancak Dualshock 4’ün dokunmatik yüzeyi, ışık çubuğu ve dahili hoparlörü için sıfırdan özel olarak optimize edilen oyunlar nedeniyle şu veya bu oyunla ilgili bazı uyumluluk sorunları varsa şaşırmayın. .

2) Halihazırda bir PS3 denetleyiciniz yoksa ne satın almalısınız? Neyse ki Sony, nesilden nesile aynı kablosuz protokolünü korudu; bu, Mad Catz, PDP, vb. gibi şirketlerin üçüncü taraf denetleyicilerinin, PS4’ünüzde olduğu gibi PS3’ünüzde de aynı şekilde çalışacağı anlamına gelir. Sony’nin protokolünü kullanıyor. Güvende olmak ve tam olarak istediğinizi elde etmek istiyorsanız, resmi bir Sony Dualshock 3 kontrol cihazı satın alın! Bu kontrolörler, GameStop veya EB Games (Kanada) gibi çoğu mağazada bu rotaya gitmek istiyorsanız oldukça ucuza kullanılabilir.

3) PC oyuncuları için bir başka harika seçenek de aşağıda “Neye ihtiyacım var?” bölümünde listelenen bir Brook Super Converter satın almaktır. bölüm. Bu cihaz, kablosuz, USB kablolu veya bir USB hub’a takılıyken bile (bazı küçük sınırlamalarla) herhangi bir Playstation 3 denetleyici modelini kullanmanıza izin verecektir. Duke, Anker veya Tactical Assault Commander 3 gibi daha büyük denetleyici modellerini kullanmanıza izin verdiği için bunun faydaları vardır. Bu, daha büyük elleri olan bizler için bu denetleyicilerin daha kolay yönetileceği anlamına gelir.

4) Kuzey Amerika’da EASports NCAA 2014, Madden 25, NHL 14 vb. sunan birçok kurumdan birinde okula devam eden bir öğrenciyseniz, o zaman öğrenci kitapçınıza uğrayın çünkü orada satın alınabilecek PS3 kablosuz kontrol cihazları olmalıdır. ! Bunlar harika çünkü sadece çok ucuz değiller (10-20 $), aynı zamanda kablolu geliyorlar, bu yüzden pil ömrü konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ps3, Ps4 Konsolu ile Nasıl Çalışır?

Playstation 3 ve 4 konsolları, Sony tarafından çeşitli şekillerde birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yöntemler aşağıdakileri içerir:

  1. PS4, internete bağlandığında eski PS3 sisteminizden otomatik olarak içerik indirebilir.
  2. Oyunları kendi PS4’lerinde en fazla dört arkadaşınızla paylaşabilirsiniz, ancak paylaştığınız oyunu aynı anda yalnızca bir arkadaşınız oynayabilir. Bu işleme uzaktan oynatma denir ve ev ağınız üzerinden çalışır, bu nedenle herhangi bir özel ekipman veya bağlantı ücreti gerekmez.
  3. Playstation 3 oyunlarını PS4’te bulunan ağ bağlantısı üzerinden yeni konsolda oynanabilen yayın hizmeti Playstation Now’a erişmek için ek bir ücret ödemeniz gerekmeyecek.
  4. Playstation 3 kupalarınızı PS4’ün kupa bölümüyle entegre edebilirsiniz, böylece yeni konsolda kazandığınız kupalar koleksiyonunuzla baştan başlamak zorunda kalmazsınız.
  5. Her iki sistemde de arkadaşlarınızla çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak için sistemi kablosuz olarak veya bir ethernet kablosuyla bağlayabilirsiniz.

Bu nedenle, her iki konsolu da kendi başlarına yapmak üzere tasarlanmalarına ek olarak birlikte kullanabileceğiniz beş çok sağlam yol var, ancak gelecek için daha fazlası da planlanıyor!

Bir Ps3 Denetleyicisini Bir Ps4 Konsoluna Nasıl Bağlarsınız?

Çoğu insan, ps4 konsolunuza bir ps3 denetleyicisi bağlayabileceğinizin farkında değildir ve şaşırtıcı bir şekilde, yapması kolaydır. PS4 Playstation 4 konsolu için bu görev için iki yöntem vardır. İlk yöntem, ps4 sisteminizle diğer cihazları kullanabilmeniz için bir OTG kablosu kullanmaktır, ikincisi ise Mart 2015’ten sonra piyasaya sürülmemiş yeni bir denetleyici satın almayı gerektirir.

Yöntem 1 – Bir OTG Kablosu Kullanma:

İlk yöntem, uçlarına bağlı cihazlar arasında veri aktarımını destekleyen resmi bir mikro usb-OTG kablosu kullanır. İşte başlamak için ihtiyacınız olan şey:

Bu resmi kabloyu bulduktan ve “USB Game Controllers” uygulamasını indirdikten sonra, kablonun bir ucunu ps4 konsolunuza ve diğer ucunu harici bir cihaza (örn. fare, klavye, kumanda vb.) takın. Bunun çalışması için konsolunuza bu özel uygulamayı yüklemeniz gerekir. Kurulduktan sonra, sadece açın ve başlat’a basın. Bu, bir fareyi veya bir ps3 denetleyicisini sisteminiz tarafından yerel olarak destekleniyormuş gibi kullanabilmeniz için yalnızca birkaç saniye sürer.

Yöntem 2 – Yeni bir Denetleyici Satın Alma:

İkinci yöntem, Mart 2015 civarında piyasaya sürülen yeni bir resmi Sony Playstation 4 Dualshock 4 Kablosuz Denetleyici satın almanızı gerektiriyor. Ne yazık ki, bu denetleyicinin konsolunuza usb aracılığıyla bağlanmanın herhangi bir yolu yok, ancak resmi bir Bluetooth’u var. . Neyse ki, aynı denetleyiciyi basit bir USB Bluetooth adaptörü kullanarak ps4 konsolunuza bağlayabilirsiniz. Ayrıca, aynı uygulama olan “USB Game Controllers”ın bu yöntemle de kullanılması önerilir. Başlamak için ihtiyacınız olacak ürünler şunlardır:

1) resmi bir Playstation 4 Dualshock Kontrol Cihazı bulun

2) bir USB Bluetooth Adaptörü satın alın

3) “USB Oyun Denetleyicileri”ni indirip yükleyin.

4) kablonun bir ucunu ps4 sisteminize ve diğer ucunu Bluetooth adaptörüne takın

5) “USB Oyun Denetleyicileri” uygulamasında başlat düğmesine basın

6) kurulumdan sonra ekranda görüntülenen talimatları izleyin Doğru bir şekilde yapıldığında, ps3 kontrol cihazınızı bir ps4 konsolunda kullanabilmelisiniz.

Çözüm

PS4’te bir PS3 denetleyicisi kullanabilirsiniz! Ps3 denetleyicisi yeni konsolla uyumludur, bu nedenle pahalı bir yeni oyun aksesuarı satın alma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

SSS

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmanın herhangi bir dezavantajı var mı?

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmanın birkaç dezavantajı vardır. Yeni başlayanlar için, PS3 denetleyicisinde bazı oyunlar için yararlı olabilecek bir dokunmatik yüzey yoktur. Ek olarak, PS3 denetleyicisinin yerleşik bir mikrofonu yoktur, bu nedenle çok oyunculu modda sesli sohbet için kullanamazsınız

oyunlar. Son olarak, PS3 denetleyicisindeki pil ömrü, PS4 denetleyicisindeki pil ömründen daha kısadır.

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmak için ayarları nasıl değiştirirsiniz?

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmak için önce ayarlar menüsüne gitmeniz gerekir. Oradan Denetleyici Ayarları’na gidin ve ardından Bluetooth Cihazlarını Yönet’i seçin. Yeni Aygıt Kaydet’i seçin ve ardından ışık yanıp sönmeye başlayana kadar denetleyicideki PS düğmesini ve Paylaş düğmesini basılı tutun. Bundan sonra, Bluetooth Cihazları listesinde Bağlandı olarak görünecektir. Artık PS3 denetleyicinizi PS4’ünüzde kullanabilirsiniz.

PS4’te PS3 denetleyicisi kullanmanızı önerir misiniz?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Bazı insanlar PS4’te PS3 denetleyicisi kullanırken başarılı olurken, diğerleri başaramadı. Sonuç olarak, denetleyicinin belirli marka ve modeline ve ayrıca PS4 sisteminin donanım yazılımı sürümüne bağlıdır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir