Rockstar, GTA 6’nın eğlence için yaratıcı kriterler belirlemesini istiyor

Geliştiriciler için çılgınca başarılı bir oyunu, aynı derecede iyi karşılanmış bir oyunla takip etmek asla kolay değildir. Ancak bu görev, GTA 6’nın gelecekteki sürümüyle birlikte tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olan GTA V ile karşılaştırmalarla karşılaşacak olan Rockstar için özellikle zor olacak. ve bir sonraki Grand Theft Auto oyununun “dizi, sektörümüz ve tüm eğlenceler için” bir ölçüt oluşturmasını istiyor.

Rockstar, bu yılın başlarında yeni bir GTA oyununun çalıştığını doğruladı. Bu, Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’in oyunun çok yüksek bir çıtaya sahip olacağını doğruladığı ana şirketin en son finansal sonuç çağrısı sırasında tekrarlandı ve biraz genişletildi.

“Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki girişin geliştirilmesi yolunda ilerlerken, Rockstar Games ekibi bir kez daha seri, sektörümüz ve tüm eğlence için yaratıcı kriterler belirlemeye kararlı, tıpkı markanın her birinde yaptığı gibi. onların cephe bültenleri,” dedi Zelnick.

GTA 6’nın selefinin başarısına yaklaşmaya yaklaşıp yaklaşamayacağını keşfetmek ilginç olacak. Oyun hakkında duyduklarımızın çoğu söylentiler ve spekülasyonlar, ancak bir GTA başlığında görmeye alışık olduğumuzdan oldukça farklı olacak gibi görünüyor.

Geçen ay , seri tarihinde ilk kez GTA 6’nın bir kadın kahramanı, “Bonnie-and-Clyde-benzeri” ikilinin bir parçası olan Latina bir kadını içereceği ve oyunun tekrar birden fazla oynanabilirliğe sahip olacağı haberini getirdi. karakterler.

Ek olarak, franchise’ın ünlü olduğu, genellikle tartışmalı mizahın çoğunu göremeyebiliriz. Rockstar’ın GTA 6’da politik olarak daha doğru bir duruş sergileyeceği ve marjinal gruplarla dalga geçerek “zımbalama” yapmayacağı bildiriliyor. Bu ay gelen ve serinin hayranlarının çoğu tarafından hoş karşılanmayan yeni Saints Row oyunu tarafından benimsenen benzer bir yaklaşım.

Rockstar, GTA 6’nın bir endüstri kriteri oluşturup oluşturamayacağını ne zaman öğreneceğimize gelince, Rockstar ilk olarak Şubat ayında geliştirmenin “iyi bir şekilde devam ettiğini” söyledi. Bazı söylentiler çıkış tarihini 2025’e kadar uzatıyor. Bloomberg’den Jason Schreier daha önce bunu gelecek yıl beklememesini söylese de, bu tarih pek olası görünmüyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir