Samsung, 40 ülkede yeni katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdü

Samsung Electronics, yeni ürünlerin yüksek enflasyon ortamında cansız küresel akıllı telefon satışlarını hızlandıracağını umarak, Cuma günü yaklaşık 40 ülkede en son katlanabilir akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi, Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 ile Galaxy Watch 5 ve Galaxy Buds 2 Pro’nun diğerlerinin yanı sıra Güney Kore, ABD ve Fransa’da resmi olarak piyasaya sürüldüğünü ve ürünleri genişletmeyi planladığını söyledi. Eylül ayına kadar yaklaşık 130 ülkede kullanılabilirlik.

Katlanabilir telefonlar için ön siparişler, Samsung’un bu ayın başlarında çevrimiçi bir “Paketlenmemiş” etkinliği sırasında tanıtmasından bu yana yaklaşık 70 ülkede mevcuttu.

Samsung, Hindistan’da dördüncü nesil katlanabilirlerine yönelik güçlü bir talebe tanık oldu ve 12 saatten kısa bir sürede Galaxy Fold4 ve Galaxy Flip4 için 50.000’den fazla ön rezervasyon kaydetti.

Bora Moru, Grafit ve Pembe Altın renklerinde mevcut olan Galaxy Z Flip4, 8GB+128GB varyantı için 89.999 Rs ve 8GB+256GB varyantı için 94.999 Rs olarak fiyatlandırılmıştır.

Cam renkleri ve çerçeve seçenekleri sunan ‘Bespoke Edition’, Samsung Live ve Samsung Exclusive Mağazalarında 97.999 Rs karşılığında satışa sunulacak.

Graygreen, Bej ve Phantom Black renkleri bulunan Galaxy Z Fold4, 12GB+256GB varyantı için 154,999 Rs ve 12GB+512GB varyantı için 164,999 Rs olarak fiyatlandırıldı.

Tüketiciler ayrıca 184.999 Rs karşılığında yalnızca Samsung Live ve Samsung Özel Mağazalarında 12 GB + 1 TB varyant satın alabilirler.

Yonhap haber ajansının bildirdiğine göre, şirkete göre, Güney Kore’de 22 Ağustos’ta sona eren yedi gün için 970.000 ön sipariş yapıldı, şirkete göre bu, herhangi bir katlanabilir telefon için en büyük rakam ve önceki rekora göre yaklaşık yüzde 5,4 arttı.

Daha ince menteşeye sahip kapaklı Galaxy Z Flip 4, daha uzun pil ömrü ve daha güçlü kamera performansıyla geliyor. Bir kitap gibi açılan çok daha büyük Galaxy Z Fold 4, daha hafif hale geldi ve PC’ye benzer bir düzen ile gelişmiş bir çoklu görev ve kullanıcı dostu ekran ortamı sunuyor. Ayrıca daha uzun pil ömrü ve daha iyi şok koruma özellikleri ile birlikte gelir.

Bazı uzmanlar, Samsung’un küresel katlanabilir pazarda öncü olmasına rağmen, yeni telefonların çığır açan yeniliklerden yoksun olduğunu ve benzer özelliklere sahip olduğunu söyledi.

En yeni katlanabilir akıllı telefon serisi, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinin, diğer birçok tüketici cihazı şirketi gibi, tüketicileri gereksiz ürünlere harcayacak daha az parayla bırakan küresel ekonomik sıkıntılardan ters rüzgarlarla karşı karşıya olduğu bir zamanda geldi.

Pazar araştırma şirketi Canalys’e göre Samsung, ikinci çeyrekte 60 milyon akıllı telefon sattı ve yüzde 21 pazar payıyla küresel akıllı telefon pazarına liderlik etti. Taksitli önceki çeyreğe göre yüzde 19 düştü, ancak bir yıl önceki 58 milyona göre biraz yükseldi.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir