Samsung, erişilebilirliğe odaklanan Galaxy Watch 4 için yeni bir güncelleme yayınladı

Samsung bugün, yaklaşan One UI Watch 4.5 güncellemesinin Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic akıllı saatlerine yeni erişilebilirlik özellikleri ekleyeceğini duyurdu . Ayarlar, esas olarak, kullanıcıların renk ayarlamaları ve stereo sesi yeniden dengeleme dahil olmak üzere ses ve görsel ayarları yapmasına izin verecektir.

Renkleri ayırt etmekte zorlanan kullanıcılar için güncelleme, çeşitli renk filtreleriyle ekranı değiştirmelerine izin verecek. Samsung ayrıca, kullanıcıların yazı tiplerini daha okunaklı hale getirmek için kontrastı artırabilmeleri, saydamlığı ve bulanıklaştırma efektlerini devre dışı bırakabilmeleri ve tüm animasyonları kaldırabilmeleri için ayarlar sunuyor.

İşitme güçlüğü çeken kişiler, bir Bluetooth kulaklığa sol ve sağ ses çıkışları arasındaki dengeyi ayarlayabilecektir. Ancak Samsung, ince baskıda bu özelliğin telefon görüşmeleri sırasında çalışmayacağını söylüyor. Şirket ayrıca dokunmatik ekran dokunuşlarının ne kadar süreceğini uzatmanıza ve tekrarlanan dokunmaları devre dışı bırakmanıza izin verecek ve güncelleme, kullanıcıların ekranda ses kontrollerinin ve bildirimlerin ne kadar süreyle görüneceğine karar vermelerine izin verecek.

Ayarlara gelince, Samsung erişilebilirlik seçeneklerini tek bir menüde birleştiriyor, böylece daha kolay bulunabilirler. Sık kullandığınız bir özellik varsa, menüyü tamamen terk edebilir ve saatin ana sayfa düğmesine bir kısayol programlayabilirsiniz. Düzenleyici menülerden bahsetmişken Samsung, daha hızlı erişim için tercih ettiğiniz saat yüzlerinden bir “favoriler listesi” oluşturmanıza izin verecek.

Küçük bir akıllı saat ekranında yazmayı kolaylaştırmak için Galaxy Saatler, QWERTY klavyelerine hızlıca kaydırma, el yazısı ve dikte gibi yeni yazı girdileri ekleyecek. Samsung, yeni klavyenin, kullanıcıların her an kendileri için en uygun olana bağlı olarak bu farklı giriş yöntemleri arasında kolayca geçiş yapmalarına izin vereceğini söylüyor. Örneğin, bir metni yüksek sesle dikte ediyorsanız, ekstra gizlilik için el yazısına geçebilirsiniz.

Son olarak, Galaxy Watch serisi, çift SIM’li bir Galaxy telefonla eşleştirilmesi koşuluyla çift SIM desteği alacak. Öyleyse, tercih ettiğiniz SIM kartın hangisi olduğunu ayarlayabilirsiniz ve bu, saatle otomatik olarak senkronize edilir. Bu şekilde, kullanıcılar iki ayrı numaradan arama yapabilir ve arama yapabilir.

Samsung, One UI Watch 4.5’in bu yılın üçüncü çeyreği için planlandığını ve gelecekteki herhangi bir Galaxy Watch serisinde de mevcut olacağını söyledi. Veya öksürük öksürüğü, yaklaşmakta olan Samsung Galaxy Watch 5. Şirket genellikle yaz sonunda bir Unpacked etkinliği düzenliyor ve bu tarihsel olarak Samsung’un sonbaharda gönderilmeden önce yeni akıllı saatlerini piyasaya sürdüğü zamandı. Bu, gördüğümüz birkaç Galaxy Watch 5 sızıntısı ile birleştiğinde, One UI Watch 4.5 için beklemenin çok uzun olmayacağını gösteriyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir