Samsung Galaxy A32 5G İncelemesi

Samsung Galaxy A32 5G’nin mükemmel pil ömrü ve etkileyici tasarımı, bütçeye uygun telefon alışverişi yapanlar için kazanan bir kombinasyon, ancak AT&T müşterileri onu doğrudan operatörden satın almak isteyecek.

ARTILARI

Yakışıklı tasarım
Dayanıklı Gorilla Glass 5 ekran
Yetenekli kameralar
Uzun pil ömrü
Fiyatına göre etkileyici performans
Mükemmel yazılım yükseltme politikası

EKSİLERİ

Düşük çözünürlüklü ekran
vasat konuşmacı
Arka panel kolayca çizilir

Hiç Bu Kadar İyi Görünmemişti

Galaxy A32 5G yakışıklı bir telefon. Plastik bir arka paneli ve kasası var, ancak geçmişin ucuz bütçeli telefonlarına benzemiyor. ABD’de telefonun parlak gri bir yüzeyi var. Ne yazık ki, testlerde parmak izlerini ve kılcal çizikleri hızla topladı.

Telefon 6,5 x 3,0 x 0,4 inç ölçülerinde ve 7 ons ağırlığındadır. Bu, 6,5 inç ekrana sahip bir telefon için tipik bir ağırlıktır, ancak Galaxy A32 5G’nin kaygan yüzeyi, dokulu sırtlı modellere göre kazara düşmelere karşı daha duyarlı olmasını sağlar. Ben test ederken telefon birkaç kez elimden kaydı. Neyse ki plastik gövdesi ve Gorilla Glass 5 ekranı bu zorluklara dayandı.

Galaxy A32 5G’nin ön tarafında, damla çentikli ve hafif çerçeveli 6,5 inç LCD ekran hakim. Çözünürlük, inç başına 270 piksel için 1.600 x 720 piksel hızında çalışır. Ekran parlak ve canlıdır ve yakından incelemeden herhangi bir pikselleşmeyi fark etmekte zorlanacaksınız. Bununla birlikte, daha ucuz olan OnePlus Nord N200 5G’nin 6.49 inç, 2.400 x 1.080 piksel 90Hz ekranıyla karşılaştırılmaz.

Çoğu Samsung telefonunda gördüğünüz çıkıntılı kamera modülü yerine, Galaxy A32 5G, arka panelin sol üst köşesinde dikey olarak yığılmış üç ayrı sensör çıkıntısına sahiptir. Sağlarında, flaşla birlikte telefonla aynı hizada olan başka bir sensör var. Arka panelin alt üçte birlik kısmında bir Samsung logosu ve mikroskobik düzenleyici bilgiler bulunur.

Telefonun üst kısmı çıplak ve USB-C şarj bağlantı noktası, 3,5 mm kulaklık girişi ve hoparlör ızgarası kasanın altını dolduruyor. Sol tarafta SIM/microSD yuvasını bulacaksınız. Sağ taraf, ses seviyesi rocker’ına ve entegre parmak izi sensörlü bir güç düğmesine ev sahipliği yapıyor. Sensör hızlı ve hassastır ve düğmeler, dokunulduğunda tatmin edici bir dokunsal geri bildirim sağlar. Elleriniz küçükse, ses düzeyi rocker’ına ulaşmak zordur.

Dayanıklılık karışık bir çantadır. Galaxy A32 5G bir IP derecesine sahip değil ve Samsung’un web sitesinde suya dayanıklılıktan söz edemedim. Telefonu kullanırken dışarıda şiddetli bir fırtınaya yakalandım ve herhangi bir hasar fark etmedim, ancak onu bir havuza düşürürseniz, tüm bahisler kapanır.

Aksi takdirde, plastik gövde ve şasi, küçük darbeleri ve düşmeleri fazla hasar görmeden kaldırmalıdır. Bu fiyat aralığındaki telefonlar için nadir görülen Gorilla Glass 5 ekran paneli de öyle olmalı – çoğu, önemli ölçüde daha düşük Gorilla Glass 3 kullanıyor.

Mükemmel 5G

Samsung, Galaxy A32 5G’yi hem çevrimiçi olarak hem de AT&T ve T-Mobile aracılığıyla satıyor. Telefon ayrıca Verizon’da çalışır ve sağlam LTE ve 6GHz altı 5G bant desteğine sahiptir.

AT&T müşterisiyseniz, Galaxy A32 5G’nin kilitsiz sürümünü satın almamanız gerektiğini unutmayın. AT&T’ye göre, “Ağımız için yapılan Galaxy A32 5G’nin herhangi bir sürümü, 22 Şubat [222] 3G hizmetlerimiz sona erdikten sonra çalışmaya devam edecek. Bununla birlikte, bu cihazın diğer operatörlerden ağımıza getirilen bazı sürümleri vardır. Bu durumda, uygun müşterilere ücretsiz yedek telefonlar sunuyoruz.”

Telefonu T-Mobile’ın Chicago’daki 5G ağında test ettim ve etkileyici sonuçlar kaydettim. Hızlar ortalama 141.9 Mbps düşüş ve 42.8 Mbps yukarı oldu. Bu sayılar, Nord N200 5G’nin ortalama 154.2 Mbps aşağı ve 46 Mbps yukarı hızlarını biraz takip ediyor, ancak farkı açıklayabilecek düzinelerce değişken var. Bu sayılar, mmWave bağlantısına sahip amiral gemisi bir telefonda alacağınız süper yüksek hızlarla karşılaştırılmaz, ancak ekonomik bir telefon için canlı.

Çağrı kalitesi harika. Kulaklığın 86dB maksimum ses seviyesi, işlek caddelerde duymak için yeterince yüksek. Test çağrıları netti ve gürültü engelleme mükemmel çalıştı.

Tek, alttan ateşlemeli hoparlör etkilemez. 92dB’lik en yüksek ses seviyesinde, gözle görülür bir statik var. Daha düşük hacimler tolere edilebilir, ancak ortalar pirinç gibi ve alçaklar yok. Hızlı arama için hoparlörü kullanmayı planlamıyorsanız, iyi bir çift kulaklık öneririz .

Wi-Fi 6 olmasa da, çift bantlı Wi-Fi yerleşiktir. Giyilebilir bağlantı için Bluetooth 5.0 ve mobil ödemeler için NFC de var.

Günlerce Pil Ömrü

Galaxy A32 5G, 4 GB RAM ile birlikte bir MediaTek Dimensity 720 5G yonga seti tarafından desteklenmektedir. 64 GB depolama alanı var ve kutudan yaklaşık 46 GB çıkıyor; bu yeterli değilse, bir microSD kart ile ek bir terabayta kadar harici depolama alanı ekleyebilirsiniz.

Genel performans iyidir. Uygulamalar hızla açılır ve ekran geçişlerinde neredeyse sıfır gecikme olur. Çoklu görev de telefonu yavaşlatmaz. İlk başlatma işlemi, Nord N200 5G’de olduğundan biraz daha uzun sürer, ancak yakından bakmadığınız sürece farkı fark etmek zordur.

Sabah işe gidip gelirken Candy Crush oynayan sıradan bir oyuncuysanız, Galaxy A32 5G gayet iyi olacak. Ancak hardcore oyuncular, telefonu yetersiz bulacaklar. Ucuz bir oyun telefonu satın alıyorsanız, en iyi seçeneğiniz Samsung Galaxy S20 FE 5G’dir .

Telefonu, Google Play Store’daki en kaynak yoğun oyun olan Genshin Impact ve işlemciye daha az aç olan Alto’s Odyssey ile test ettim. Genshin Impact’te, bir saatlik oyun sırasında uzun yükleme süreleri ve birkaç çökme ile karşılaştım. Alto’nun Odyssey’i çoğunlukla iyi performans gösterdi, ancak birkaç atlanan kare fark ettim.

Ham bilgi işlem gücünü ölçen bir kıyaslama testi olan Geekbench 5’te Galaxy A32 5G, 501 tek çekirdekli (SC) ve 1.678 çok çekirdekli (MC) puan aldı. Nord N200 5G, aynı testte 508 SC ve 1.588 MC’yi çıkardı. Çok çekirdekli puanlarındaki farka rağmen, iki telefon günlük kullanımda yaklaşık olarak eşit derecede iyi performans gösteriyor.

5.000 mAh pil, şarjlar arasında birkaç günlük orta düzeyde kullanım sağlamalıdır. Wi-Fi üzerinden tam parlaklıkta HD video akışı gerçekleştiren pil boşaltma testimizde Galaxy A32 5G 13 saat 1 dakika sonra kapandı. Hızlı bir desteğe ihtiyacınız varsa, telefon 18W hızlı şarjı destekler; kutu içeriğine adaptör dahildir.

Tek Bir Ödünle Mükemmel 5G Değeri

Fiyatı için, Samsung Galaxy A32 5G, uygun fiyatlı bir telefonda istediğimiz şey için neredeyse tüm kutuları kontrol ediyor. Tüm temel görevleri kolaylıkla yerine getirir, mükemmel pil ömrüne sahiptir, birden fazla Android yükseltmesi alır ve iyi bir kamera yığınına sahiptir. Performansı neredeyse çok daha pahalı olan Galaxy A52 5G seviyesinde. Tek gerçek zayıf noktası, düşük çözünürlüklü ekranıdır, ancak bir oyuncu değilseniz veya telefonunuzu Netflix alemleri için kullanmayı planlamıyorsanız, bu muhtemelen sizi rahatsız etmeyecektir. Ekran canlı ve parlaktır ve burnunuz karşında olmadıkça herhangi bir pikselleşme görmezsiniz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir