Samsung Galaxy Tab S8 İnceleme

Samsung Galaxy Tab S8, satın alabileceğiniz en üst düzey Android tablettir, ancak Android, profesyonel düzey uygulamalar söz konusu olduğunda hala yetersiz kalıyor

ARTILARI

Hızlı, pürüzsüz performans
S Pen içerir
Dex modu, çok pencereli bir kullanıcı arayüzü sağlar

EKSİLERİ

iPadOS’tan daha az profesyonel düzeyde yaratıcı uygulama
Android uygulamaları genellikle tabletlerle iyi çalışmıyor
Bazı kimlik doğrulama hataları

Samsung’un Galaxy Tab S8 serisindeki tabletler, Android’in Apple’ın profesyonel düzeydeki iPad’lerine yanıtı ve platformda profesyonel yaratıcı çalışmalar için en iyi cihazlar. Tab S8, serideki en küçük modeldir, ancak yine de bol miktarda güç gücüne sahiptir, 11 inçlik güzel bir ekrana sahiptir ve Samsung’un mükemmel S Pen kalemi ile birlikte gelir. Ayrıca Samsung’un Android ve Chrome OS arasındaki boşluğu dolduran üretkenlik odaklı Dex modunun hayranlarıyız. Ancak 699,99 ABD Doları ile Galaxy Tab S8, benzer iPad’lerden ve Windows tabletlerden daha pahalıdır ve bu cihazlardan daha az profesyonel uygulama sunar. Android’in tablet deneyimi rekabeti yakalayana kadar , donanım ne kadar etkileyici olursa olsun , tüm üst düzey Android tabletler dezavantajlı durumda kalır.

En Küçük Sekme S8

Galaxy Tab S8’in üç versiyonu mevcuttur. Burada incelediğim 11 inçlik Galaxy Tab S8, Chrome tabletler ve iPad’lerin en doğal rakibi gibi görünüyor. 899,99 $, 12,4 inç Galaxy Tab S8+ fiziksel olarak daha büyük; LCD yerine AMOLED ekrana sahip, daha büyük bir pile sahip ve 5G bağlantısı sunuyor. Son olarak, 1.099,99 $, 14,6 inç Galaxy Tab S8 Ultra, gördüğüm en büyük tabletlerden biri – devasa bir eskiz defteri olduğu kadar küçük bir TV kadar da kullanılabilir.

Galaxy Tab S8, siyah cam ön yüzü, gümüş metal çerçevesi ve kare kenarlarıyla oldukça standart görünüyor. 9,99 x 6,51 x 0,29 inç (HWD) ölçülerinde ve 1,11 pound ağırlığındadır, bu da onu en son M1 tabanlı iPad Air’den (9,74 x 7,02 x 0,24 inç; 1,02 pound) biraz daha uzun ve ağır, ancak daha dar yapar.

Ekranın biraz çerçevesi var, ancak ön tarafta fiziksel düğmeler yok. Dörtlü hoparlörler, bir USB-C bağlantı noktası, ses düğmeleri, bir microSD kart yuvası ve güç/parmak izi sensörü de dahil olmak üzere tüm hareket kenarlarda gerçekleşir. (Parmak izi sensörü, kimlik doğrulama için en iyi seçeneğiniz, çünkü yüz tanıma seçeneğinin maske takmıyorken bile düzgün çalışmasını sağlayamadım.) Arkada, iki kameranın yanında dar bir cam pencere oturuyor. . S Pen’in (çok gevşek bir şekilde) manyetik olarak bağlandığı ve şarj olduğu yer burasıdır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Tab S8’in 600 nit, 2.560 x 1.600 piksel LCD’si eğlence için idealdir. Bununla birlikte, video oynatma bir tablet için masa bahisleridir – yalnızca video izlemek istiyorsanız, 149,99 ABD doları Amazon Fire HD 10 ve 279,99 ABD doları Lenovo Tab P11 Plus gibi daha uygun fiyatlı modeller de aynı derecede yeteneklidir. Daha büyük haber ise ekranın 120 Hz yenileme hızı, sorunsuz kaydırma ve sorunsuz S Pen kullanımına olanak tanıyor. Yeni iPad Air, karşılaştırma için yalnızca 60Hz ekrana sahip.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir