Samsung Galaxy Watch 5 ve beklediğimiz özellikler

Samsung Galaxy Watch 5 piyasaya sürülmeye hazırlanıyor ve henüz hiçbir şey resmileştirilmemiş olsa da, bir dizi sızıntının nezaketiyle neler olduğuna dair iyi bir fikrimiz var.

Samsung Galaxy Watch 4, Samsung’un kendi Tizen OS akıllı saat işletim sistemini , oluşturulmasına yardımcı olduğu Wear OS 3 ile değiştirmek için oldukça cesur bir hamle yaptığını gördü.

Bu nedenle, bir Samsung Galaxy Watch 5 sahneye çıktığında, bir kez daha Google’ın akıllı saat işletim sistemini paketleyeceğini varsaymanın adil olduğunu düşünüyoruz.

Yazılım bir yana, Samsung’un bir sonraki akıllı saatinden başka ne bekleyebiliriz ve ne zaman görebiliriz? Parçaları bir araya getirmeye başlamak için Galaxy Watch 5 hakkında en son konuşulanları bir araya topladık.

Gelen üç Galaxy Watch 5 boyutu

Heart-S (SM-R90X), Heart-L (SM-R91X) ve Heart-Pro (SM-R92X) kod adları ortaya çıktıktan sonra, yeni sızıntılar üç olası çarpıklığa işaret etti .
Bu, Galaxy Watch’ın iki boyutunu ve yeni bir Galaxy Watch 5 Pro’yu öneriyor gibi görünüyor.
Jon Prosser ayrıca standart sayı Galaxy Watch 5 için boyutların 40mm ve 44mm olacağını ve yeni Pro için 46mm kasa olacağını iddia etti .
Sızıntılara göre Galaxy Watch 5 Pro, Galaxy Watch 4 Classic’in yerini alacak.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro ile gelen

Bir canavar pile sahip Galaxy Watch 5 Pro’nun varlığı da Kore sertifikası ile desteklendi.

Sammobile tarafından tespit edilen dosyalama, yeni akıllı saat için bir kod adı ortaya koyuyor ve özellikler arasında 572 mAh pil listeleniyor – bu, mevcut boyutta büyük bir yükseltme olabilir.
Mevcut 45 mm Samsung Galaxy Watch 4, 361 mAh pil içerir – bu, şarj cihazından uzaktayken %60’lık bir artış olabilir.
Ve yeni söylentilere göre Galaxy Watch 5 Pro, titanyum gövde ve safir kristal ekrana sahip olacak gibi görünüyor .

Doğruysa, bu tasarım gelişmeleri, birinci sınıf bir fiyat etiketi ile birinci sınıf bir akıllı saat yapmalıdır. 1.000 doların kuzeyindeki fiyat etiketlerine sahip üst düzey Tag Heuer ve Garmin Fenix ​​cihazları, 699 $ + ücret alan Apple gibi bu malzeme karışımını kullandı.

FCC başvuruları ayrıca şarj cihazının 10W’a (5W’dan) yükseltileceğini de ortaya koydu ve bu, özellikle daha uzun bir pil ile şarj süresini hızlandırmanın gerekebileceğini gösteriyor.

Dönen çerçevenin sonu

Galaxy Watch 5 Pro’nun tasarımı hakkında da bazı söylentiler gördük.
Watch 5 Pro, ikonik döner çerçeveyi koruyan tek Galaxy Watch olan Classic’in yerini alacak. Bununla birlikte, raporlar, çerçevenin, Samsung’un en sevilen akıllı saat özelliklerinden birinin sona erdiğini gösteren Watch 5 Pro’ya gelmeyeceğini öne sürdü.

Samsung Galaxy Watch 5: Sıcaklık sensörü

Samsung Galaxy Watch 5 ile ilgili şimdiye kadarki en heyecan verici söylentilerden biri , Koreli teknoloji devinin bir sonraki akıllı saatinde bir termometre işlevi göreceğini iddia eden ET News’den geliyor.

Samsung, görünüşe göre vücut ısısını doğru bir şekilde ölçmenin bir yolunu buldu ve bu, kullanıcıların Covid-19 semptomlarını veya başka bir hastalık veya virüsle aşağı iniyor olabileceklerini tespit etmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Halihazırda sıcaklığı izleyebilen bir dizi giyilebilir cihaz var. Bazıları vücut sıcaklığının aksine cilt sıcaklığını izler. Fitbit Sense ve gelen TicWatch GTH Pro’nun beğenileri, bu yöntemi destekleyen iki cihazdır. Oura Ring 3 gibi vücut ısısını izleme sözü veren cihazlar da var.

Samsung, bir EKG sensörü kullanarak kalp atış hızını ölçme, kan basıncını takip etme özelliğini zaten tanıttı ve Watch 4, yeni bir vücut kompozisyonu analiz özelliği getirdi. Watch 5’te bir sıcaklık sensörünün görünmesi tamamen söz konusu olmazdı, ancak bir sonraki akıllı saatinin kullanıcılarına herhangi bir gerçek kullanım için bu verileri güvenilir bir şekilde iletmesi gerekecek.

Samsung Galaxy Watch 5: Daha büyük pil geliyor

Ortalıkta dolaşan bir başka büyük söylenti de, Watch 5’in Samsung’un pil bölümündeki şeyleri destekleyeceği yönünde.
Saat 5’in mevcut Saat 4’ten daha büyük bir pile sahip olacağını öne süren belirtilmemiş bir düzenleyici dosyaya işaret eden Sammobile’e göre .
40 mm Galaxy Watch 4’ün doğal halefi üzerindeki pil kapasitesi, görünüşe göre 247 mAh’den 276 mAh’a taşınacak. Bu, bir sonraki saatteki tüm boyut seçeneklerinin daha büyük pillere ev sahipliği yapacağını düşündürebilir.

Testlerimizde, Galaxy Watch 4 yaklaşık 2 gün kullanımda kaldı, bu nedenle Samsung’un Watch 5’tekinden daha ileriye götürmenin bir yolunu bulmasını umuyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir