Samsung Galaxy Z Fold 4 çıkış tarihi sızdırıldı

Galaxy S22 serisinin yarı felaketli lansmanından sonra , Samsung muhtemelen bir sonraki amiral gemisi telefonlarını ortaya çıkarmak için sabırsızlanıyor. Ancak bunlar katlanabilir cihazlar olacak. Geçen yılki Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3’ün halefleri onlar. Fold 4 ve Flip 4 şimdiden birkaç sızıntıda ortaya çıktı ve telefonların tasarımlarından ve teknik özellik sayfalarından ne bekleyeceğimizi biliyoruz. Ve bir sızıntı, Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 için sözde lansman, ön sipariş ve çıkış tarihlerini açıkladı.

Fold 4 ve Flip 4 öncekilere benzeyecek, ancak katlanabilir telefon hayranları birkaç önemli tasarım değişikliği bekleyebilir.

Samsung’un Galaxy Z Fold 4 tasarımı, iki cihazdan daha heyecan verici. Telefon, Fold 3’ten daha kısa ve daha geniş olacak. Yine de devasa bir katlanabilir dahili ekrana sahip olacak. Ancak, harici ekran daha iyi bir en-boy oranına sahip olacağından, katlandığında ahizeyi kullanmak daha rahat olmalıdır.

Fold 4 ayrıca öncekinden daha hafif ve daha ince olacak. Samsung’un telefonun ağırlığını azaltmak için yeni bir menteşe mekanizması kullanacağı iddia ediliyor.

Yukarıda bahsedilen Galaxy Z Fold 4 ayrıntılarının çoğunu sağlayan aynı sızıntı, ahizenin ana özelliklerini de listeledi. Ana paket, Fold 4’ün yepyeni bir yongaya, Qualcomm’un yeni tanıttığı Snapdragon 8 Plus Gen 1’e sahip olması.

Bu, tüm Fold 4 modellerinin, hayranlar için iyi bir haber olan aynı Yonga Üzerinde Sistem’i (SoC) paketleyeceği anlamına geliyor. Zayıf Exynos 2200 performansı bu yıl Galaxy S22’ye zarar verdi ve birçok kişi Samsung’un en son SoC’sini mümkün olan en kısa sürede bırakması gerektiğini düşünüyor.

Ice Universe geçmişte Fold 4 ve Flip 4 hakkında birçok bilgi verdi. Ancak iki Galaxy Z telefonunun lansman ve çıkış tarihi ayrıntılarını asla açıklamadı.

Neyse ki, artık bu bilgilere farklı bir tanınmış sızıntı yapan YouTuber Jon Prosser’dan sahibiz.

Galaxy Z Fold 4 çıkış tarihi

YouTuber , yeni katlanabilirler de dahil olmak üzere piyasaya sürülmemiş birkaç Samsung ürününü tartışmak için Twitter’a gitti. Prosser, bir dizi tweet’te lansman, ön sipariş ve çıkış tarihlerini açıkladı. Galaxy S22’nin Lavanta versiyonu olan Galaxy Z Fold 4, Flip 4’ün yanı sıra yaklaşmakta olan Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro giyilebilir cihazlardan bahsetti.

Prosser’ın kaynakları doğruysa Samsung, 10 Ağustos’ta Galaxy Z Fold 4 lansman etkinliğini gerçekleştirecek. İşte o zaman şirketin Flip 4’ü ve yeni 2022 giyilebilir neslini tanıtması gerekiyor. Tüm bu ürünler için ön siparişler aynı gün başlamalıdır.

Ardından, Galaxy Z Fold 4 ve bu yeni cihazların geri kalanı görünüşe göre aynı çıkış tarihini alacak: 26 Ağustos.

Sızıntı yapan kişi, Galaxy Z Fold 4’ün Phantom Black, Green ve Beige renklerinde geleceğini söyledi. Flip 4, lansman sırasında Graphite, Bora Purple, Pink Gold ve Blue gibi renk seçenekleriyle sunulacak.

Galaxy Watch 5, tanıdık gelen 40 mm ve 44 mm boyutlarında gelecek. Her iki modelin de Phantom Black veya Silver renk seçenekleriyle satışa sunulduğu söyleniyor. Daha küçük model Pembe bir seçeneğe sahip olacak, 44 mm ise Safir (mavimsi) bir renk tonu alacak. Watch 5 Pro’nun da Phantom Black ve Silver renklerinde geleceği bildiriliyor, ancak 46 mm’de biraz daha büyük olacak.

Prosser, bu cihazların hiçbiri için fiyat bilgisi sağlamadı, ancak en azından görünür bir çıkış tarihimiz var. Ancak Samsung’un geçen yılki katlanabilirleri daha uygun fiyatlı hale getirmek için elinden geleni yaptığını düşünürsek, Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 için de benzer bir strateji beklerdik.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir