Şarj olmadığında iPhone şarj bağlantı noktası nasıl temizlenir?

iPhone şarj portu nasıl temizlenir? iPhone’unuzun düzgün şarj olmamasının birkaç nedeni vardır; “iPhone’um neden şarj olmuyor? Muhtemelen telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekebilir. Ayrıca Yıldırım kablosunda bükülme ve kopma olup olmadığını kontrol etmeli ve güç kaynağınızın çalıştığından emin olmalısınız. Tüm bunları kontrol etmenize rağmen hala çalışmıyorsa, bağlantı noktanızda konektörün sağlam bir bağlantı yapmasını engelleyecek kadar kalıntı olabilir.

Ne zaman bir cebe veya çantaya koysanız, küçük kir ve toz parçaları ve belki de tiftikler yolunu bulabilir. Kabloyu taktığınızda, kiri sıkıştırır ve bağlantı noktasının derinliklerine toplar. enkazla o kadar kirlenmişti ki çalışmayı durdurdu.

Bir el feneri almanız veya parlak bir LED masa lambasının altında çalışmanız gerekir – Lightning portunun derinliklerini tespit etmek istediğiniz için ne kadar parlak olursa o kadar yüksek olur.

Sıkıştırılmış gazla başlamak isteyecek olsanız da, sıkışan kiri çıkarmak için bağlantı noktasına herhangi bir şey sokacaksanız, bu iş için kabul edilebilir tek bir araç vardır: Bir kürdan. Yıldırım portunu asla her türlü pim veya metal çubuk gibi ahşaptan daha sert bir şeyle temizlemeye çalışmayın. Bağlantı noktasının içinde hassas elektronik parçalar vardır ve onu sivri uçlu bir metal pimle çarpmak kalıcı olarak zarar verebilir.

  1. iPhone’unuzu tamamen kapatın. Ayarlar uygulamasını açıp “Genel”e ve ardından “Kapat”a dokunacaksınız.
  2. Sıkıştırılmış gazı dik tutarak (böylece sadece havayı püskürtür ve ıslak iticiyi dışarı atmaz) limana birkaç kısa, kontrollü patlama vurur.
  3. Telefonunuzu açın ve tekrar şarj etmek için kontrol edin. Hala çalışmıyorsa, kürdan almanın zamanı geldi.
  4. Telefonunuz kapalıyken, kürdanı bağlantı noktasına sokun ve bağlantı noktasının iç duvarına hafifçe sıyırın. Telefonun ön tarafına en yakın duvara baskı uygulamayın çünkü orada hassas iğneler var. Genel olarak, nazik olmak çok önemlidir, çünkü bu pimlere ek olarak, kenarlar, taktığınızda Lightning bağlantı noktasına mandallanan 2 küçük yaylı ankraja ev sahipliği yapar (bu nedenle, kabloyu ittiğinizde yerine “yerleşir”) içinde). Herhangi bir şeyi kırarsanız, şarj günleri kalıcı olarak sona erecektir.
  5. Kürdanı kısa bir süre kullandıktan sonra, gevşettiğiniz her şeyi çıkarmaya yardımcı olması için porta bir kez daha sıkıştırılmış gaz patlaması verin.
  6. Eğer kiri dışarı iterseniz.
  7. telefonu tekrar açın ve şarj olup olmadığını kontrol edin.

İşe yararsa, tebrikler artık işinize geri döndünüz. Hâlâ çalışmıyorsa, dikkatli bir şekilde deneyecek veya profesyonel yardım için bir Apple servis merkezine götüreceksiniz.

İPhone şarj bağlantı noktası nasıl temizlenir hakkındaki bu makalemizi beğeneceğinizi umuyoruz.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir