Sessiz Alarmları Rahatsız Etmez – Nasıl Kullanılır?

İnsanlar akıllı telefonlarını severler, ancak başka biri aynı cihaza sahip olduğunda dikkatleri dağılabilir. Örneğin, mükemmel çalar saat, kullanıcının uykusunu asla engellemeyen bir çalar saat olabilir. Bu yüzden bir akıllı telefonu sessizce nasıl kullanacağınızı bilmek önemlidir.

Gürültüye duyarlı oda arkadaşları olan kişiler için bu makale, bir oda arkadaşını rahatsız etmeyen sessizlik alarmlarının nasıl ayarlanacağını açıklamaktadır. Çevrenizdekileri rahatsız etmeden bir alarmı susturmanın birçok farklı yolu vardır. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki makaleye göz atın.

Sessiz alarmları rahatsız etmiyor mu?

Hayır, değil. Bu özelliği rüyanızda kullanmak istiyorsanız, HATIRLATICI AYARLARI altında rüyanızın tercihlerinden UYKU RAHATSIZ ETMEYİN ALARMI kurmanız gerekecektir.

Susturucu Alarmı Nedir?

Sessizlik alarmı, biri sizi uyurken yakaladığında otomatik olarak çalan bir alarmdır. Alarmı tercihlerinize bağlı olarak gece boyunca farklı zamanlarda çalacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Bazı cihazlarda, siz uyurken bile alarmı kurar kurmaz çalmasını sağlayan bir sessiz mod bulunur.

Sessiz Alarm Nasıl Kullanılır?

Uyumakta zorluk çekiyorsanız, alarmınızı susturmanın farklı yollarını aramaya değer. Bazı insanlar evdeki diğer kişileri rahatsız etmemek için alarmlarını belirli bir zamana kurmayı tercih eder. Diğerleri, hafta sonları yanlışlıkla uyanmamak için alarmı haftanın belirli bir gününe kurmayı sever. Bunu yapmanın birçok farklı yolu vardır, ancak burada en yaygın olanlardan bazıları şunlardır:

 • Alarmınızı belirli bir saate ayarlayın. Bu, bir alarmı susturmanın en kolay ve en rahat yoludur. Ve kesinlikle evinizdeki insanları uyandırmaktan sizi alıkoyacaktır.
 • Alarmınızı haftanın belirli bir günü için ayarlayın. Bu, bir alarmı susturmanın en esnek yoludur. Alarmınızı haftanın herhangi bir günü için ayarlayabilir ve hatta alarmınızın haftanın hangi gününde çalacağını seçebilirsiniz. Hafta sonları uyanmaktan kaçınmak istiyorsanız bu en iyi yaklaşımdır.
 • Alarmınızı günün belirli bir saatine ayarlayın. Bu, bir alarmı susturmanın en zorlu yoludur, ancak aynı zamanda bunun için en etkili yoldur. Bir alarmı defalarca susturmak için özellikle ısrarcı olmalısınız.
 • Sessizlik, uyku alışkanlıklarınızı kontrol altına almanın harika bir yoludur. Uyumakta zorluk çekiyorsanız, alarmınızı susturun ve bir fark yaratıp yaratmadığına bakın. Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsanız, alarmınızı belirli bir gün yerine belirli bir saate kurmayı deneyin ve bunun size yardımcı olup olmadığına bakın.
 • Ertelemeyen bir alarm, tekrar tekrar kalkmak zorunda kalmanın yarattığı hayal kırıklığını önlemenin harika bir yoludur. Uykuya dalmasanız bile, kurduğunuz anda çalacak olan sessiz bir alarmdır.
 • Gece için alarmınızı sessize alın. Bu, her gece en az yedi saat uyuduğunuzdan emin olmanın harika bir yoludur. Alarmınızı belirli bir saate kurun ve ertesi sabaha kadar tekrar açmayın. Sabah uyandığınızda kendinizi halsiz ve yorgun hissetmek yerine çok daha dinç hissedeceksiniz.
 • Sessiz bir alarm daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olur, bu da her gece daha fazla uyumanız anlamına gelir. Alarmınızı belirli bir saate veya haftanın belirli bir gününe ayarlayabilirsiniz ve hangi saate ayarlamış olursanız olun, her sabah 07:00’den hemen önce çalar. Ayrıca, sizin için en iyisi buysa, bir saat, hatta iki saat sonra sönecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Değişmesi gereken tek şey, sabah uyandıktan sonra alarmı ne kadar süre açık bıraktığınızdır.

Rahatsız Etmeyin Modunun Açık Olduğu ve Alarmın Çaldığı Zaman Nasıl Ayarlanır?

 1. Alarm Clock uygulamasını açın ve alarmı kurmak istediğiniz saate dokunun.
 2. Ekranın üst kısmındaki “Ayarlar” üzerine dokunun.
 3. “Rahatsız Etmeyin Modu” üzerine dokunun.
 4. “Rahatsız Etmeyin Modundayken” altında, alarmınızı/hatırlatıcınızı tüm alarm ve hatırlatıcılardan ne zaman kapatmak istediğinizin yanı sıra yeni alarmlar veya hatırlatıcılar hakkında ne zaman bilgilendirilmek istediğinizi seçin.
 5. Yeni alarmlar ve hatırlatıcılar görmek istiyorsanız, “Bildirimleri Göster”i seçin ve ardından bildirimlerin cihazınızdaki Bildirim Merkezi’nde ve ayrıca kilit ekranınızda gösterilmesini isteyip istemediğinizi seçin.
 6. Titreşim yerine sesli olarak bilgilendirilmek istiyorsanız “Yeni Alarm/Hatırlatıcı Kapandığında Titret” seçeneğini seçiniz. Not: Bu özelliği yalnızca cihazınız iPhone 6 veya üstü, iPad ve iPod touch gibi titreşimleri destekliyorsa ayarlayabilirsiniz.
 7. Yeni ayarlarınızı kaydetmek için ekranın altındaki “Ayarla” üzerine dokunun.
 8. Ekranın altındaki “Düzenle”ye dokunarak ve ardından “Ayarları Güncelle”yi seçerek ayarlarınızı istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
 9. Çalar Saat’in ana menüsüne dönmek için ekranın sağ üst köşesindeki “Alarm Saatine Dön” üzerine dokunun.
 10. Rahatsız Etmeyin modunu kapatmak için, ekranınızın sağ üst köşesindeki “Kapat”a ve ardından “Rahatsız Etmeyin Kapat”a dokunun.

Son sözler

Gördüğünüz gibi, bir alarmı susturmanın birçok farklı yolu vardır. Herkes için işe yarayacak tek bir yöntem yoktur, bu yüzden sizin için en iyi olanı görmek için farklı teknikleri denemekten korkmayın.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir