Sıkışmış Sim Kart Nasıl Çıkarılır

Çoğu insan gibiyseniz, muhtemelen cihazlarınızda birkaç sıkışmış sim kartınız vardır. Bir iPhone’unuz, bir Droid’iniz veya bir Android telefonunuz olsun, çalışmayacak bazı sim kartlar olma ihtimali yüksektir. Bu, özellikle cihazınız kilitliyse geçerlidir. Sim kartı çıkarmak için bir dalgıç veya kaynar su kullanmayı deneyebilirsiniz, ancak hepsi farklı sonuçlar veriyor gibi görünüyor. Aramak istediğiniz şey, her tür cihazda çalışacak bir SIM kart çıkarma yöntemidir.

Sıkışmış Sim Kart Nasıl Çıkarılır?

1. Bir SIM kart çıkarma aracınız olduğundan emin olun.

2. Sim kartı telefonunuzdan çıkarın.

3. Bir ataş veya benzeri bir nesne bulun ve tepsi ile telefonunuzun SIM tepsisi arasındaki boşluğa yerleştirin.

4. SIM kart çıkarma aracını ataşın üzerine yerleştirin ve telefonunuzun tepsisinden çıkarmak için yavaşça yerinden çıkarın.

5. Bir kürdan kullanarak sim kartınızda kalan yapıştırıcıyı kürdan üzerinde az miktarda alkol kullanarak çıkarın.

6. Sürtünme alkolüne batırılmış bir pamuklu çubuk veya Q-ucu üzerine ovma alkolüyle (doğrudan tepsinin üzerine değil) SIM tepsinizin etrafındaki yapışkan kalıntılarını çıkarın. Amaç, yeni SIM kartınızın cihazınızın tepsisine düzgün şekilde yerleştirilmesini engelleyebilecek tüm yapışkan izlerini ortadan kaldırmak ve iyi bir ölçüm için, yapışkanı alkolle çıkardığınız herhangi bir alana biraz daha yağ ekleyin, böylece yapışmaz. Gelecekteki yapışkan sim kart durumlarında tekrar sopa!

Ne Tür Sim Kartı Çıkarmalısınız?

1. “Normal” veya “standart” SIM kartlar.

2. Telefonunuzla uyumlu bir çip ile gömülü SIM kartlar.

3. Cihazın kendisine zarar vermeden çıkarabileceğiniz SIM kartlar.

4. Telefonunuza bir PIN kodu (iPhone) veya sim kart ve güvenlik yazılımının (Android) bir kombinasyonu aracılığıyla kilitlenen SIM kartlar.

5. Cihazınıza veya bileşenlerine (örneğin pil, anakart) zarar vermeden çıkarılamayan SIM kartlar.

6. Sağlayıcınızla iletişime geçin ve cihazınızda kullanabileceğiniz bir kartı varsa size kilidi açılmış bir sim kart göndermelerini isteyin (maliyet genellikle nominaldir).

Sim Kartı Çıkarmak İçin Neye İhtiyacınız Var?
1. Bir SIM kart çıkarma aracı.

2. Aranızdaki boşluğa sığacak bir SIM kart veya ataş veya benzeri bir nesne. telefonun tepsisi ve SIM tepsisi.

3. Tepsinin etrafındaki yapışkan kalıntıyı çıkarmak için pamuklu çubuk üzerinde kuru ovma alkolü veya ovma alkolüne batırılmış Q-ucu.

4. Alkolü sim kartınızın tepsisinden tamamen çıkarmak için kürdan üzerinde küçük bir miktar kullanarak sim kartınızda kalan yapışkan kalıntılarını gidermek için kürdan üzerine sürtün ve ardından yapışmaması için biraz daha yağ ile değiştirin. Gelecekteki yapışkan sim kart durumlarında tekrar!

Farklı Kaldırma Yöntemleri Kullanmanın Sonuçları Nelerdir?

1. Bir SIM kart çıkarma aracı kullanarak, sim kartınızı cihaza veya bileşenlerine zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

2. Bir ataş veya benzeri bir nesne kullanarak sim kartınızı cihaza veya bileşenlerine zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

3. Bir pamuklu çubukta ovma alkolü veya ovma alkolüne batırılmış Q-ucu kullanarak, SIM tepsinizin çevresinde bulunabilecek herhangi bir yapışkan kalıntısını çıkarabilir ve ardından yapışmaması için biraz daha yağ ile değiştirebilirsiniz. Gelecekteki yapışkan sim kart durumlarında tekrar!

4. Bir kürdan üzerine alkol sürterek, sim kartınızın tepsisinden tamamen çıkarmak için kürdanınızın üzerine küçük bir miktar kullanarak sim kartınızda kalan yapışkan kalıntılarını çıkarabilecek ve ardından bunu biraz daha yağ ile değiştirebileceksiniz. Gelecekteki yapışkan sim kart durumlarında tekrar yapışmaması!

5. Sıradan bir ataş veya benzeri bir nesne kullanarak, SIM kartı cihazın kendisine zarar vermeden çıkaramazsınız (ancak çıkarma sırasında hasar oluşmayacağının garantisi yoktur). Ancak, çoğu kişinin zarfları ve paketleri açmak için kullandığı gibi sıradan bir ataşla SIM kartı tepsisinden başarılı bir şekilde çıkarmayı başarırsanız, çıkarma sırasında da hasar olmayacağının garantisi yoktur (örn. telefonun içinde kırılmalarına neden olur). Bu nedenle, SIM kartı tepsisinden çıkarmak için sıradan bir ataş işe yararsa, gelecekte kullanmaktan kaçınmak en iyisi olabilir.

6. Bir SIM kart çıkarma aracı kullanarak, SIM kartınızı cihaza veya bileşenlerine zarar vermeden çıkaramazsınız.

7. Bir ataş veya benzeri bir nesne kullanarak SIM kartınızı cihaza veya bileşenlerine zarar vermeden çıkaramazsınız.

8. Bir pamuklu çubukta ovma alkolü veya ovma alkolüne batırılmış Q-ucu kullanarak, SIM tepsinizin çevresinde bulunabilecek herhangi bir yapışkan kalıntısını çıkaramayacak ve ardından yerine biraz daha yağ koyamayacaksınız. Gelecekteki yapışkan sim kart durumlarında tekrar sopa!

Çözüm

Uzman rehberlerimiz yardımıyla sim kartları doğru şekilde çıkarın. Kılavuzlarımız yardımıyla doğru yöntemleri kullanarak sim kartları çıkarın ve herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

SSS:

S. Bazı sim kartları çıkarmak neden bu kadar zor?

A. En yaygın neden, sim kartın yapışkan kalıntısı ile tepsiye yapışmasıdır.

S. Bir sim kartı tepsisinden nasıl çıkarabilirim?

C. Bir ucunda düz uçlu ve diğer ucunda küçük bir kıstırma hareketi olan özel bir araç olan sim kart çıkarma aracını kullanmanız gerekir.

S. Sim kartı çıkarırken telefona zarar verirsem ne olur?

C. Çoğu durumda, SIM kartı tepsisinden başarılı bir şekilde çıkarmayı başarırsanız, çıkarma sırasında da hasar oluşmayacağının garantisi yoktur (örneğin, telefonun içindeki pimlerin kırılmasına neden olması). Bu nedenle, SIM kartı tepsisinden çıkarmak için sıradan bir ataş işe yararsa, gelecekte kullanmaktan kaçınmak en iyisi olabilir.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir