Sizi Instagram Ustası Yapacak 6 Hile

Çoğu insanın günde ortalama 29 dakikasını Instagram’da geçirmesiyle günümüzde en popüler sosyal ağ platformlarından biri haline geldi. İster bireysel, ister küçük işletme veya büyük marka olun, Instagram’da olma şansınız yüksek.

Bazıları Instagram’ı yalnızca fotoğraf ve video paylaşmanın bir yolu olarak görse de, bundan daha fazlası var. Nasıl doğru kullanılacağını biliyorsanız, Instagram güçlü bir pazarlama aracı olabilir. İşte Instagram’dan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak on ipucu.

Ek Uygulamaları Kullanın

Instagram’ın yerleşik özelliklerine ek olarak, birkaç harika uygulama, platformdan daha fazlasını elde etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenlemek istiyorsanız VSCO veya Snapseed gibi bir uygulama kullanmayı deneyin. Bu uygulamalar, fotoğraf ve videolarınızın görünümü ve verdiği his üzerinde size daha fazla kontrol sağlayacak ve daha parlak bir nihai ürün oluşturmanıza yardımcı olacak.

İçeriğinizi planlamanıza ve programlamanıza yardımcı olması için Later veya Hootsuite gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz. Bu, özellikle bir iş yürütüyorsanız veya kişisel markanızı büyütmeye çalışıyorsanız yararlıdır. için uygulamaları da keşfedebilirsiniz. Instagram fotoğraf indir diğer hesaplardaki içeriği yeniden yayınlamanıza yardımcı olmak için. Bu araçlar, rakiplerinizin fotoğraflarını ve videolarını daha sonra kullanmak üzere hızlı ve kolay bir şekilde kaydedebileceğiniz için, rakiplerinizi araştırmak istiyorsanız da yardımcı olabilir. Ayrıca, Instagram beslemenizi web sitenize yerleştirmenize izin veren uygulamalar da var.

Hashtag’leri kullanın

Hashtag’ler, içeriğinizin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlamanın mükemmel bir yoludur – alakalı hashtag’ler kullandığınızda, içeriğinizin arama sonuçlarında görünme olasılığı daha yüksektir. Ve içeriğinizi ne kadar çok kişi görürse, sizi takip etme olasılıkları o kadar yüksek olur.

İçeriğiniz için en iyi hashtag’leri bulmak için hashtag oluşturucuları kullanmayı deneyin. Bu, içeriğinize daha fazla göz atmak için kullanabileceğiniz popüler, alakalı hashtag’leri bulmanıza yardımcı olacaktır. Popüler hashtag’leri bulmak için Instagram’ın arama işlevini kullanmayı da deneyebilirsiniz – içeriğinizle ilgili bir anahtar kelime yazın ve ilgili hashtag’lerin bir listesi açılır.

Profesyonel Bir Kamera Kullanın

Özellikle bir ürün veya hizmeti tanıtmak için Instagram kullanıyorsanız, fotoğraflarınızın ve videolarınızın kalitesi önemlidir. Telefonunuzun kamerasını bir tutamda kullanmaktan kurtulabilirsiniz, ancak Instagram’da pazarlama konusunda ciddiyseniz, profesyonel bir kameraya yatırım yapmaya değer.

Yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmek için mükemmel olan birçok harika kamera var. Doğru aksesuarlarla, Instagram’da canlı yayın yapmak için DSLR’nizi bile kullanabilirsiniz. Hangi kamerayı alacağınızdan emin değilseniz, internette biraz araştırma yapın veya profesyonel bir fotoğrafçıdan tavsiyelerini isteyin.

Estetik Yaratın

Tutarlılık anahtarıdır estetik yaratmak Instagram hesabınız için. Fotoğraflarınız benzer bir görünüme ve hisse sahip olmalı ve hepsi markanızla uyumlu olmalıdır.

Estetik oluşturmak için bir renk şeması seçerek başlayın. Ardından, tüm fotoğraflarınızda bu renk düzenine sadık kalın. Filtreleri idareli kullanın ve yalnızca genel estetiğinize uyanları kullanın. Fotoğraflarınızın kompozisyonuna da dikkat etmelisiniz. Daha parlak bir görünüm istiyorsanız, fotoğraflarınızın iyi ortalandığından ve bol miktarda negatif alana sahip olduğundan emin olun. Ve daha rustik bir görünüm için gidiyorsanız, dağınık olmaktan korkmayın.

Bir hikaye anlatmak

İnsanlar hikayeleri sever. Ve bir ürün veya hizmet satmaya çalıştığınızda, bir hikaye anlatmak, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın en iyi yollarından biridir.

Instagram’da, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çalışırken sergileyen fotoğraflar ve videolar yayınlayarak markanızın hikayesini anlatabilirsiniz. Ürün veya hizmetiniz hakkında kısa bir hikaye anlatmak için başlığı da kullanabilirsiniz. Ve bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, daha derinlemesine bir hikaye anlatmak için Instagram’ın Hikayeler özelliğini bile kullanabilirsiniz.

Öne Çıkan Hikayeler Oluşturun

IG Stories, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın harika bir yoludur, ancak insanların hikayelerinizi daha kolay bulmasını istiyorsanız, öne çıkan hikayeler oluşturabilirsiniz.

Öne çıkanlarınız en iyi hikayelerinizin bir koleksiyonu gibidir ve profil sayfanızda yaşarlar. Markanızı sergilemenin ve insanlara hesabınızdan neler bekleyebileceklerini göstermenin harika bir yoludur. Ayrıca, insanların aradıklarını daha sonra kolayca bulabilmeleri için hikayelerinizi düzenler.

Son düşünceler

İşletmenizi veya kişisel markanızı pazarlamak için Instagram’ı kullanmak, hedef kitlenizle bağlantı kurmanın ve ürün veya hizmetlerinizi tanıtmanın harika bir yolu olabilir.

Ve bu ipuçlarıyla Instagram oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz. Başarı garantisi olmasa da, ne kadar çok koyarsanız, sonuçları görme olasılığınız o kadar artar.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir