Son Android 13 beta güncellemesi bugün yayında

Bu, Android 13’ün resmi sürümünün hemen köşede olduğu anlamına gelir.

Çarşamba günü Google, mobil işletim sistemi için son beta sürümü olan Android 13 Beta 4’ün yayınlandığını duyurdu. Beta 4, Android öykünücüsünün RC yapısıyla birlikte Pixel telefonlar için Android 13’ün sürüm adayı yapısını içerir. Derlemeler daha kararlı hale gelene kadar Android beta programına kaydolmayı bekliyorsanız, kaydolmak için iyi bir zaman .

Google, Android geliştiricilerini, “birkaç hafta” içinde gerçekleşecek olan resmi sürümden önce uygulamalarını test etmeyi tamamlamaya çağırıyor.

Android 13, dünya çapında milyarlarca cihaza güç sağlayan mobil işletim sistemine yönelik birkaç yeni özellik ve iyileştirme içeriyor. Yeni özellikler arasında daha da fazla Material You tema seçeneği, uygulamaların fotoğraf kitaplığınıza nasıl eriştiğine dayalı gizlilik iyileştirmeleri ve bir uygulamaya telefonunuza bildirim gönderme izni verme istemi dahildir. Ayrıca yakındaki WiFi cihazlarına erişim gerektiren uygulamalar için yeni bir izin var.

Google, Android 12’yi 2021 yılının Ekim ayında piyasaya sürdü; bu, şirketin daha önce büyük Android güncellemelerini yayınlamasından daha sonraydı. Android 10 ve 11 Eylül ayında, Android Pie (9) ise Ağustos ayında piyasaya sürüldü.

Güncelleme genellikle Google’ın Pixel telefonlarıyla başlar ve daha sonra değişiklikleri uygulamanın ne kadar sürdüğüne bağlı olarak diğer telefon üreticilerine ulaşır.

Android 13 beta’yı yüklediniz mi? Eğer öyleyse, değişiklikler ve yeni özellikler hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir