Star Wars Old Republic 2021’de Oynamaya Değer mi?

Neredeyse tüm MMO’ların 2D oyunlar veya ortaçağ fantezi tabanlı oyunlar olduğu için, yıldız savaşlarının bilimkurgu evreninde geçen bir MMO kesinlikle harika bir fikir gibi görünüyor ve Star Wars The Old Republic kesinlikle bunu mümkün olan en iyi şekilde kanıtladı.

Star Wars: The Old Republic, hem tek başınıza hem de arkadaşlarınızla deneyimleyebileceğiniz harika bir hikaye tabanlı MMORPG’dir ve aynı derecede harika olacaktır. 2011’de tamamen piyasaya sürülen bu on yıllık MMO, yalnızca klasik+modern oyun deneyimi arayan oyuncular için değil, aynı zamanda Star Wars evreniyle derin bir bağlantısı olan oyuncular için hala en iyi MMO oyunlarından biri olmaya devam ediyor.

Ve Star Wars: The Old Republic, türünde iz bırakan türden bir oyun olsa da, yeni bir SWTOR hesabı satın almaya ve 2021’de oyuna başlamaya değip değmeyeceğini merak eden birçok yeni MMO sever var. O halde konuşalım. bunun hakkında.

Yıldız Savaşları: Eski Cumhuriyet

Star Wars, geleneksel MMO’lardan farklıdır. Dediğim gibi, MMO’ların çoğu orta çağ fantezi temalarına dayanıyor ve SWTOR bu geleneksel standartları kırıyor ve kendi kendine koyuyor. Demek istediğim, kim sallanan ışın kılıçlarının sesini sevmez ki?! Bir bütün olarak fikir, tek başına SWTOR kavramı o kadar sürükleyici ki, harika oynanabilirliğini çıkarsak bile oyun yine de büyük bir hit olurdu.

Pek çok oyuncunun düşündüğü şey, SWTOR’un orijinal yıldız savaşları filminden büyük ölçüde esinlenilmiş bir oyun olduğu ve oyunu oynarken eğlenerek oynayabilenler, önceden yıldız savaşları serisine aşina olanlar ama tam olarak bu değil. durum burada. SWTOR, filmden binlerce yıl öncesine dayanan bir evrende geçiyor, yani oyunun konseptini ve hikayesini kavramak için bilmeniz gereken çok fazla bağlantı yok.

Bu, yeni oyuncuların oyunu tam olarak istedikleri gibi, istedikleri şekilde oynamalarını sağlar. İzlemek istedikleri yolu seçmekte, yıldız savaşları serisi dahil hiçbir şeye bunalmadan kendi hikayelerini yaratmakta özgürler. Bu, yeni oyuncuların kolaylıkla yerleşmelerine ve kendi maceralarına devam etmelerine olanak tanır.

Oynanış

Yüzlerce saatlik oynanış süresiyle oyun, zaman zaman oyuncularına harika deneyimler yaşatıyor. Zorluk seviyesi seviyenize göre çok uygun bir şekilde ölçeklendiğinden, tüm görevlerin, aktivitelerin ve maceraların tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz, bu da onu büyük ölçüde oynanabilir bir deneyim haline getirir, oyundaki bazı şeylerin aşırı güçlenmesinden asla endişe duymazsınız.

Hem iyi hem de kötü taraflarda 4 farklı sınıf ile Star Wars: The Old Republic’te karakter yaratma olağanüstü yaratıcı bir süreçtir. Her farklı sınıfın, oyuncuları şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen kendi sonsuz olasılıkları vardır. Bu, karakterinizin oyunda nasıl olması gerektiği konusunda oldukça ilginç bir tutuş sağlar ve bu da, doğru yaparsanız veya yapmazsanız, oyun deneyiminizi inanılmaz derecede tatmin edici hale getirebilir.

SWTOR’u diğer MMO’lardan ayıran bir başka harika şey de, takım arkadaşlarınızın yetkinliğine ve kullanılabilirliğine güvenmek zorunda olmamanızdır ve bunu bu kadar iyi yapan da budur. Oyun, nasıl oynamak istediğinizi seçmenize izin veriyor, bu da onu gerçekten çok eğlenceli kılıyor. Oyuna tek başınıza veya gruplar halinde girebilirsiniz ve önemli olan her iki senaryoda da kişisel becerilerinizdir.

Bu son derece yararlı olabilir çünkü birçok oyuncu görevleri, zorlukları, patron dövüşlerini tamamlamak ve hatta kazanmaya yardımcı olmak için takım kuracak iyi oyuncular bulamamaktan şikayet eder. SWTOR kredileribu da onu olabildiğince sinir bozucu hale getiriyor.

SWTOR’un eksik olduğu kısım, yeterince zorlayıcı olmamasıdır. Normal oyundan patron dövüşlerine kadar, oyun, sizi hardcore bir oyuncuya dönüştürmek için olması gerektiği kadar zor zamanlar vermez, bu da onu gerçekten kolay hale getirir ve bu yüzden SWTOR, hardcore oyuncuların kitaplarında yer almaz. .

Bir oyun olarak SWTOR gerçekten iyi bir deneyim ve oyuncuların kesinlikle keyif aldığı bir konsept, Star Wars evreni milyonlarca kişi tarafından seviliyor ve SWTOR bir şekilde bu standarda ayak uydurmayı başardı. Oynanış oldukça harika, mekanikler gayet iyi çalışıyor ve muhteşem görünüyor, başka ne beklenir. Ancak, herhangi bir el tutuşu deneyimi olmayan daha sert bir MMO oyunu arıyorsanız, SWTOR’un başlamak için en iyi seçenek olmadığını söyleyebilirim. RuneScape veya WoW gibi oyunlar daha uygun seçenekler olacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir