SteelSeries Arctis Nova Pro Kablosuz Kulaklık incelemesi

SteelSeries yine yapacağını yaptı. Arctis 7+ ve 7P+ ‘ da kesinlikle harika kulaklıklara sahip olmasına rağmen , oyun çevre birimi şirketi, başarılarıyla yetinmekle yetinmedi. Bunun yerine, büyük bir şey yapmak istediğini söyleyebilirsiniz. Daha da akılda kalıcı bir şey. Biraz göksel bir şey.

Yeni SteelSeries Arctis Nova Pro serisiyle tanışın. SteelSeries’in en yeni kulaklıkları olan Nova Pro serisi, şirketin önceki nesillerinden öğrendiği her şeyi bir araya getiriyor ve ardından yeni geliştirmeler ve yükseltmelerle hepsini tepetaklak ediyor. Sonuç, açıp kapatmanız için kesinlikle özelliklerle dolu bir yardımcı uygulama olan SteelSeries Sonar sayesinde neredeyse sınırsız miktarda kişiselleştirmeye sahip harika bir ses profilidir.

Bu incelemenin amacı için çoğunlukla daha pahalı Nova Pro Wireless’a atıfta bulunacağım. Ancak, testlerim sırasında kablolu Nova Pro ile biraz zaman geçirdim ve genel deneyimin çoğu bu kulaklıkla da ilişkili olacak.

Artıları

ComfortMAX sistemi,
kolay kafa bandı ayarlamalarına izin verir
Sonar uygulamasının yeni özellikleri,
ses üzerinde daha da fazla özelleştirme ve kontrol sağlar
Çift pil tasarımı sayesinde harika güç sistemi
Signature SteelSeries ses kalitesi

Tasarım ve konfor

Nova Pro, ileriye dönük olarak Nova Pro Wireless ve Nova Pro olarak bilinen Kablosuz ve Kablolu varyasyon olmak üzere iki ana tasarıma sahiptir. Her iki kulaklık da benzer şekilde tasarlanmış olsa da, elbette her birinin kendi avantajları vardır. Nova Pro Wireless ve Nova Pro arasındaki en büyük tasarım farkı ağırlıktır. Kablosuz bir kulaklık kullanmak, kulaklıklara daha fazla ağırlık vermek anlamına gelir. Bunun nedeni, onu kablosuz hale getirmeye yardımcı olan elektrikli bileşenler ve pil için alana ihtiyaç duymanızdır.

Genel olarak, kulaklığın her iki versiyonu da uzun kullanım saatleri sırasında kulaklarınızda veya kafanızda herhangi bir zorlanmaya neden olmayacak kadar hafiftir. Ayrıca SteelSeries, kayak gözlüğü tarzı kafa bandında bazı tasarım değişiklikleri yaptı. Artık bandın içindeki birkaç farklı ayarı kullanarak kafa bandını ayarlayabilirsiniz. Bu, ihtiyacınız olan bir ayara daha iyi yerleştirmenizi sağlar.

SteelSeries, bu yeni kurulumu ComfortMax olarak adlandırıyor ve uzun oyun oturumlarında bile oldukça iyi performans sunuyor. Elbette kulaklık başlıkları da SteelSeries’in önceki ürünleri kadar rahat, yani çok rahatlar.

Kulaklığı 12+ saatlik test süreleri için kullanmama rağmen, kulaklıklardan kaynaklanan herhangi bir kulak yorgunluğu veya ağrı fark etmedim. Ayrıca kulaklarınızın güzel bir şekilde nefes almasını sağlarlar, bu da uzun süreli oyun seansları için harikadır.

Son olarak, Nova Pro Wireless ve önceki SteelSeries kulaklıklar arasındaki en büyük değişikliklerden biri geri çekilebilir mikrofon. SteelSeries, kulaklığa tam oturacak şekilde tasarladı. Bu, geçmişte mikrofondan küçük bir çıkıntının her zaman görülebildiği yerde, onu sorunsuz bir şekilde gizlemenizi sağlar. Bu küçük bir değişiklik, ancak kulaklıklarını evin dışında takmaktan hoşlanan kullanıcılar için uzun bir yol kat edecek.

Arctis Nova Pro kablosuz uyumluluğu

Hem Nova Pro hem de Nova Pro Wireless, SteelSeries’in GameDAC 2 dediği şeyle birlikte gelir. Bu, Nova Pro Wireless için kablosuz alıcı ve çeşitli ses ayarları için bir kontrol noktasıdır. Mevcut ses seviyelerinizi takip etmenin ve hatta Aktif Gürültü Önlemeyi (SteelSeries için bir ilk) ve Nova Pro Wireless’taki diğer özellikleri kontrol etmenin harika bir yolu.

GameDAC 2 doğrudan PC’nize veya konsolunuza bağlanır ve Nova Pro’nun satış noktasının bir parçası “çoklu konsol” bağlantıları olduğundan, PC’nizi ve konsol sesini aynı cihaz üzerinden kolayca bağlayabilirsiniz. Bu, PC’nizde veya konsolunuzda oyun oynamak için sürekli olarak kabloları değiştirmek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Konsol uyumluluğuna gelince, sistem PlayStation 5, Nintendo Switch, PC ve aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm diğer kurulumlarla çalışır. Ayrıca SteelSeries, Xbox’ın tescilli ses sistemleriyle çalışmak üzere tasarlanmış Nova Pro ve Nova Pro Wireless’ın belirli sürümlerine sahiptir. Ancak uyumluluk, SteelSeries için her zaman güçlü bir takım olmuştur. Ve harika olsa da, gerçek özellikler Nova Pro kulaklığınızı SteelSeries Sonar ile eşleştirdiğinizde ortaya çıkar.

Yeni özellikler ve yükseltmeler

SteelSeries kulaklıkların önceki incelemelerinde Sonar’a değinmiştim. Ancak şirket, Nova Pro serisinin piyasaya sürülmesiyle işleri bir adım öteye taşımaya hazır. Sonar’ın arkasındaki fikir, oyunculara sesleri üzerinde tam özelleştirme kontrolü vermektir.

Bu, ister bir ses miksajı ustası olun, ister tüm fikre yeni başlayan biri olun, başarılabilir. Belirli oyunlardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli profillerin yanı sıra standart EQ ayarları da uygulanabilir. Örneğin, Grand Theft Auto V ve hatta Escape From Tarkov gibi oyunlar için EQ ayarları var . Ayrıca, özellikle FPS adımları ve daha fazlası için ayarlar bulacaksınız.

Nova Pro serisiyle geri dönen bir başka kullanışlı özellik de SteelSeries Chat ve Game Audio mikseridir. Bu, dağıtımına öncelik vermek istediğiniz ses arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Örneğin oyununuz çok gürültülüyse, sesi sohbete doğru daha fazla karıştırabilirsiniz. Bu, sesinizin dikkatini odaklamak istediğiniz yere ince ayar yapmanızı sağlar.

Bu, geçtiğimiz birkaç yılda oyun kulaklıklarında gördüğümüz en iyi özelliklerden biri ve SteelSeries, bunun için kullanımı kolay bir seçenek sunmaya devam ediyor. Mikrofonunuz ve sohbet sistemleriniz için EQ ayarları da vardır. Bunlar, Gürültü Azaltma gibi ayarları değiştirmenize olanak tanır ve hatta Sonar’ı Nova Pro serisiyle birlikte kullanarak, takım arkadaşınızın mikrofonlarındaki gürültüyü hiçbir şey yapmak zorunda kalmadan ortadan kaldırabilirsiniz.

Mekansal Ses

Sonar için bir başka yeni ekleme, 360 derecelik surround sesli uzamsal sestir. SteelSeries, diğer sanal surround ses sistemlerinden farklı olarak, Sonar’ın gerçek 7.1 surround ses sistemini kullandığını söylüyor. Ardından, sanal bir surround ses çıkışı oluşturmak için bir dizi algoritma aracılığıyla sesin uzaydaki tam yerleşimini gönderir. SteelSeries’in “oyunda bir ilk” olduğunu söylediği Sonar’ın surround ses yoğunluğunu da özelleştirebilirsiniz.

Nova Pro serisi ve SteelSeries’in diğer Arctis kulaklıkları arasındaki bir diğer değişiklik, hem yüksek hızlı kablosuz hem de Bluetooth’un tanıtılmasıdır. Bu, Nova Pro Wireless ile ikisi arasında kolayca geçiş yapabileceğiniz anlamına gelir ve hareket halindeyken kulaklığınızı yanınıza almanıza ve telefonunuza, Switch’e ve diğer taşınabilir sistemlere bağlanmanıza olanak tanır.

Sonsuz güç

Nova Pro Wireless, SteelSeries’in Infinity Power sistemi olarak adlandırdığı yeni bir güç sistemine sahiptir. Sistem, kulaklığın kulaklıklarından birini çıkararak kolayca değiştirebileceğiniz iki pile dayanır. Aslında asla ölmeyen bir pil değil, ancak sistem pratikte son derece iyi çalışıyor.

İkili pil sistemi, GameDAC 2’nin içinde her zaman bir pilin şarj olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, kulaklıktaki pil azalmaya başladığında, kulaklığı kolayca çıkarıp değiştirebilirsiniz. Bu, yeniden şarj etmek için oyun zamanını kaybetmeden pilleri anında değiştirmenize olanak tanır.

Pilleri titiz bir şekilde kullanmak için birkaç gün harcadım. Müzik dinledim, oyun oynadım ve video izledim. Ek olarak, Discord’da arkadaşlarımla çok zaman geçirdim. Bir pili en az iki ila üç gün kullanabildim. Tabii ki bu, kulaklığı her seansta ne kadar süre kullandığıma bağlı olarak değişti. Ve her zaman dolu ve kullanıma hazır bir pil bulunduğundan, pilin bitmesi hiçbir zaman endişe kaynağı olmadı. Kayıt için, SteelSeries, kulaklıkları şarjla 22 saat dayanacak şekilde değerlendiriyor ve bu hiç de fena değil. Ancak, ikili pil sistemiyle, dışarı çıkmadığınız ve ne zaman öleceğini zar zor fark edeceksiniz.

Arctis Nova Pro Kablosuz Ses Kalitesi

Ancak tüm bu yeni özellikler ses kalitesine nasıl dönüşüyor? İşte en önemli şey bu. Nova Pro ve Nova Pro Wireless, SteelSeries’in bugüne kadar çıkardığı açık ara en iyi sesli kulaklıklardır. Ve bu kalitenin çoğu, sesi beğeninize göre ayarlayarak gerçekten devreye giriyor.

Evet, kulaklığın varsayılan ayarlarında ses kalitesi fazlasıyla yeterli. Varsayılan ayarlarda bile her şey net ve net geliyor. Test ettiğim oyunlarda etrafımdaki sesleri algılamada sorun yaşamadım. Bu, Battlefield 2042 , Red Dead Redemption 2 ve Escape From Tarkov’da doğrulandı . Ancak, gerçek et ve patatesler, Sonar’daki sesin ayarlanmasından gelir.

Uzamsal Sesin eklenmesi ve genel yoğunluğunu ayarlama seçeneği oyunun kurallarını değiştiriyor.

Sonuçlar

Genel olarak, SteelSeries Arctis Nova Pro ve Nova Pro Wireless harika kulaklıklardır. Bir kablosuz kit aramıyorsanız, Nova Pro harika ses ve kişiselleştirme sunar. Ve bu sürüm, yüksek kaliteli kulaklıklar için sadece 249,99 $ gibi oldukça standart bir fiyata mevcuttur.

Ancak, SteelSeries’in burada başarmaya çalıştığı şeyi gerçekten deneyimlemek istiyorsanız, Nova Pro Wireless’ı seçin. 349,99 dolardan, fiyatı yutmak biraz zor, elbette. Bununla birlikte, Sonar ile sunulan çok miktarda özelleştirme, sesini çok özel sonuçlara ayarlamak isteyen oyuncular için türünün tek örneği bir sistem haline getiriyor.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir