Teknoloji Değerlendirme Merkezleri: Bir ERP Sisteminde Nelere Bakmalısınız?

Bir kurumsal kaynak planlama sistemi, tüm kuruluşlar için faydalıdır ve şirketin güçlü ve zayıf yönlerini hızla bulur. Hayati değişiklikler yapmaya hazır büyük kuruluşların bu sistemlere ihtiyacı var. Sistemler tarafından tamamlanan değerlendirmeler, sahibine tüm kaynaklardan daha fazlasını elde etmek için tüm sorun alanlarını ve daha iyi uygulamaları gösterir.

Sistemler Ölçeklenebilir Olmalı

Kurumsal kaynak planlaması ölçeklenebilir olmalı ve iş büyüdükçe büyümelidir. İşletme sahipleri, ERP’yi gözden geçirmeli ve genişlemeyle ilgili zorlukları ölçmelidir. Şirketin, yeni çalışanlar eklendiğinde veya işletme ek iş hizmetleri kullandığında genişlemesi çok uzun sürmeyecek bir ERP’ye ihtiyacı var. Şirketler yeni entegrasyonların kapalı kalma süresini karşılayamaz ve yeni sistemin devreye alınması çok az zaman alır veya hiç zaman almaz. İşletme sahipleri bir ERP sistemi bulun şimdi bir satıcıyla iletişime geçerek.

İşletme Sahipleri İçin Mobil Uyumlu Seçenekler

İşletme sahipleri, mobil uyumlu bir ERP’ye ihtiyaç duyar ve sistemi kontrol etmek ve erişmek için uzaktan bağlantılar sunar. Birçok işletme sahibi bütün gün ofiste kalmaz veya her gün ofise gelmez. Sahibinin, ERP’den akıllı telefonuna veya tabletine bağlantılara ihtiyacı var.

İşletme sahibinin işletmeyle ilgili ayrıntıları gözden geçirmesi gerektiğinde, ERP sistemi raporlama seçenekleri, hızlı veriler ve hayati kaynaklar sunar. Mobil bağlantılar, bilgi için yeterli güvenlik ve yetkisiz erişimi engelleme yeteneği ile sahibine herhangi bir yerden erişim sağlar.

Kullanımı Kolay Sistemler

Hiç kurumsal kaynak planlama sistemi sahibinin kullanması kolay olmalıdır. Entegrasyonlar, işin tüm yönlerini izlemek ve sorunlu alanları hızlı bir şekilde ele almak için mükemmeldir. Sistem, sahibinin ürünün sunduğu tüm harika özellikleri kullanması ve bunlara erişmesi için kapsamlı bir eğitim gerektirmemelidir.

Sistem canlı olduğunda, mal sahibi tüm özelliklerin tüm bilgi ve becerilerine sahip olmalı ve ürünü tam olarak nasıl kullanacağını bilmelidir. Ürünleri değerlendirirken, işletme sahipleri belirli kuruluşlar için ideal çözümü bulana kadar çeşitli sistemler için grafik kullanıcı arayüzünü karşılaştırabilir.

Kurum İçin Uzmanlardan Öneriler

İşletme sahipleri, ERP sistemlerini gözden geçirmek ve tüm özellikleri karşılaştırmak için bir satıcıyla görüşebilir. Satıcılar ürünleri için bir satış konuşması sunarken, hizmet sağlayıcılar da işletme sahiplerinin her bir seçimin tüm artılarını ve eksilerini karşılaştırmasına yardımcı olabilir.

Satıcılar ayrıca işletmelere, şirketin gereksinimlerine göre prototipin bir test çalıştırmasını sağlayabilir. En yüksek puan alan ERP sistemleri, işletme için en iyi çözümü sunabilir ve şirketin ihtiyaç duyduğu özelliklerin daha fazlasını sunabilir.

Sistem İçin Uygun Fiyatlar

İşletmelerin bir kurumsal kaynak planlama sistemi seçerken bir bütçe tanımlaması gerekir. Şirketin ihtiyaç duyduğu tüm harika özellikleri elde etmesi gerekirken, maliyet çok yüksekse işletme sahibi aşırı harcama yapmamalıdır. ERP sistemlerinin müthiş yanı, başlangıç ​​fiyatının çok yüksek olması durumunda işletme sahibinin daha sonra daha fazla özellik ekleyebilmesidir.

Kurumsal kaynak planlama sistemleri, şirketlere iş operasyonları, şirketin kullandığı ürünler ve personelinin müşterileri ne kadar iyi idare ettiği hakkında daha fazla bilgi verir. İşletme sahiplerinin yerinde ve uzak kaynaklarından en iyi şekilde yararlanmaları gerekir ve şirket bu yatırımlardan maksimum getiri alamıyorsa, değişiklikler kritik öneme sahiptir. Sahipler, bir ERP sisteminde nelerin aranacağını gözden geçirerek, organizasyonlarını düzene sokmak için daha iyi seçenekler elde eder.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir