Telefon Hoparlöründen Su Nasıl Çıkarılır

Telefonunuzdan su almanın birçok yolu vardır. Hoparlörlerden su almak için de birçok yöntem vardır. Bu yazıda, her ikisi için de adımları inceleyeceğiz. Sorununuzu çözmenin yollarını arıyorsanız, okumaya devam edin! İçinde su olan bir hoparlörünüz var ve onu nasıl çıkaracağınızı bilmek istiyorsunuz. Veya yanlışlıkla telefonunuza bir şey döktünüz ve şimdi hoparlör tamamen ıslandı. Her iki durumda da, hiçbir şeyi değiştirmek zorunda kalmadan temizlemenizi sağlayacak kolay bir çözüm var. İşte nasıl!

Telefon Hoparlöründen Su Nasıl Çıkarılır

1. Telefonu kapatın.

2. Telefonunuzun arka kapağını çıkarın.

3. Hoparlör ızgarasını çıkarmak için bir ataş veya iğne kullanın.

4. Hoparlörün üzerine bir kağıt havlu koyun ve en az bir saat boyunca çıkarmayın.

5. Kuru bir bez alın ve hoparlörün ızgara alanında toplanan suyu silmeye başlayın (elinizden geldiğince).

6. Yaklaşık on dakika sonra, telefonunuzun arka kapağını değiştirmeden veya SIM gibi bileşenlerini yeniden takmadan önce her şeyin kuru olduğundan emin olmak için kuru bir bez alın ve telefonunuzun ekranında veya düğmelerinin çevresinde kalan suyu silin. kartlar, vb.

7. Temizlemek için çıkardığınızda kullanıyorsanız, arka kapağı yerine takın ve telefonunuzu tekrar kutusuna koyun!

8. Telefonunuzu açın! Şimdi iyi oynamalı! Hazırsınız! İçeride su kalmadığı için tekrar sızdırmayacak! Bu kılavuzu izledikten sonra hala sorun yaşıyorsanız, cihazınızda yalnızca hoparlörden su almak yerine çözülmesi gereken başka bir sorun olabilir!

Telefonunuza Su Verirseniz Neler Olabilir?

1. Telefonunuzun hoparlörüne su kaçabilir, bu da hoparlörün arızalanmasına veya daha da kötüsünün tamamen durmasına neden olabilir.

2. Hoparlörü içinde çok su olan bir kutuya koyarak ve kurumasına izin vermeyerek kendisine zarar verebilirsiniz.

3. Telefonunuzun hoparlörüne zarar verirseniz ve içindeki suyu çıkarmaya çalışıyorsanız, hasarlı hoparlörü yenisiyle değiştirerek sorununuzu çözebilirsiniz!

Telefonunuzu Sudan Nasıl Korursunuz?

1. Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda her zaman bir kılıf içinde olduğundan emin olmalısınız.

2. Yüzmeye, plaja ya da suya maruz kalabileceği başka bir yere gitmeden önce telefonunuzun kılıf içinde olduğundan daima emin olun.

3. Telefonunuzu yanlışlıkla tuvalete düşürerek ıslanmasına izin vermeyin!

4. Özellikle yerde yağmur veya kar varken, telefonunuzu sıcak bir arabada bırakmayın! Telefon ısıya karşı korunmazsa, arabanın içi çok ısınabilir ve cihazın bileşenlerine zarar verebilir.

5. Telefonunuza su girmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, SIM kartınızı çıkarmayı deneyin ve SD Bir kağıt havluyla veya eski giysilerle temizleyin ve işe yarayıp yaramadığını görmek için tekrar yerine koymadan önce temizleyin!

6. Telefonunuzda ekran koruyucu varsa, yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzu temizlemeden önce onu çıkarmayı deneyin!

Telefonunuzu Nasıl Güvende Tutabilirsiniz?

1. Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlarda daima bir kılıf içinde olduğundan emin olun.

2. Yüzmeye, plaja ya da suya maruz kalabileceği başka bir yere gitmeden önce telefonunuzun kılıf içinde olduğundan daima emin olun.

3. Telefonunuzu yanlışlıkla tuvalete düşürerek ıslanmasına izin vermeyin!

4. Özellikle yerde yağmur veya kar varken, telefonunuzu sıcak arabada bırakmayın! Telefon ısıya karşı korunmazsa, arabanın içi çok ısınabilir ve cihazın bileşenlerine zarar verebilir.

5. Telefonunuza su girmesiyle ilgili sorun yaşıyorsanız, SIM kartınızı ve SD kartınızı çıkarmayı deneyin ve tekrar yerine koymadan önce bir kağıt havlu veya eski giysilerle temizleyin ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün!

6. Telefonunuzda ekran koruyucu varsa, yardımcı olup olmadığını görmek için telefonunuzu temizlemeden önce onu çıkarmayı deneyin!

7. Bir iPhone’unuz varsa, telefonunuzun ekranının temiz olduğundan emin olmanız gerekir! Ekranınızda olabilecek toz ve kiri temizlemek için üzerinde biraz su bulunan yumuşak bir bez kullanın.

8. Bir iPhone’unuz varsa, telefonunuzun ekranının temiz olduğundan emin olmanız gerekir! Ekranınızda olabilecek toz ve kiri temizlemek için üzerinde biraz su bulunan yumuşak bir bez kullanın.

9. Bir iPhone’unuz varsa, telefonunuzun ekranının temiz olduğundan emin olmanız gerekir! Ekranınızda olabilecek toz ve kiri temizlemek için üzerinde biraz su bulunan yumuşak bir bez kullanın.

10. Cihazınızın kasasında herhangi bir çizik veya küçük çatlak varsa, kullanmadan önce çıkardığınızdan emin olun!

11. Cihazınızın kasasında herhangi bir çizik veya küçük çatlak varsa, kullanmadan önce çıkardığınızdan emin olun!

12. Cihazınızın arka kapağında herhangi bir çatlak veya çizik varsa, kullanmadan önce bunları da çıkarın! Zımpara kağıdına benzer bir malzeme kullanabilir veya hatta bir madeni parayla hafifçe ovalayabilirsiniz.

13. Anahtarları temizlerken/kilidini açarken vs. her zaman cihazınızı bükmemeye veya zarar vermemeye (çizmemeye) çalışın çünkü bu sıvı hasarına da neden olabilir!

14. Telefonunuzu temizlemeden önce çıkarılabilirlerse (örn. geçmeli pil) tüm pilleri çıkarın, çünkü bu sıvı hasarına da neden olabilir!

Telefon İçin En İyi Su Geçirmez Kılıf

1. Otterbox Defender Serisi Su Geçirmez Kılıf

2. OtterBox Banliyö Serisi Su Geçirmez Kılıf

4. LifeProof Fre Su Geçirmez Kılıf

5. LifeProof Nuud Su Geçirmez Kılıf

6. iPhone için OtterBox Simetri Serisi Su Geçirmez Kılıf

Çözüm

Hepsi bu kadar! Suya batmış telefonunuz yüzünden kaçırdığınız müziğin keyfini artık çıkarabilirsiniz! Umarım bu makale size bir şekilde yardımcı olmuştur. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya bir yorum bırakın, size yardımcı olmaya çalışacağım!

SSS:

S. Telefonumun ıslanmasını nasıl önleyebilirim?
C. Su geçirmez bir kılıf veya su geçirmez dereceli bir kılıf kullanabilirsiniz. İkincisini öncekinden daha dayanıklı olduğu ve cihazınızı öncekinden daha uzun süre sudan koruyacağı için tavsiye ederim.

S. Telefonumu nasıl temizlerim?
A. Ter ve diğer sıvılardan dolayı yapışan kiri ve kiri temizlemek için suyla yumuşak bir bez kullanın ve cihazınızın çevresini nazikçe ovalayın! Telefonunuzu temizlemeden önce çıkarılabilirse pilin tamamını çıkardığınızdan emin olun!

S. Telefon kılıfımı nasıl temizlerim?
A. Ter ve diğer sıvılardan dolayı yapışan kiri ve kiri temizlemek için suyla yumuşak bir bez kullanın ve cihazınızın çevresini nazikçe ovalayın! Telefonunuzu temizlemeden önce çıkarılabilirse pilin tamamını çıkardığınızdan emin olun!

S. Ekranımı nasıl temizlerim?
C. Ekranınızda olabilecek toz ve kiri temizlemek için üzerinde su bulunan yumuşak bir bez kullanabilirsiniz. Telefonunuzu temizlemeden önce çıkarılabilirse pilin tamamını çıkardığınızdan emin olun!

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir