Telefonunuzun Dinlenip Dinlenmediğini Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Birçok insan telefon hırsızlığına kurban gitti. İster düzenli olarak telefonunuzu cebinize düşüren biri olun, ister bu sabah kaybetmiş olun, telefonunuzun dinlenip dinlenmediğini kontrol etmek önemlidir. Ve eğer öyleyse, kendinizi korumak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Telefonunuzun Bantlanıp Kaydedilmediğini Kontrol Etme

 • Arama günlüklerinde ve metin mesajlarında kalıpları arayın. Arama kalitesinde çok fazla tıklama veya ani değişiklik görüyorsanız, telefonunuzu değiştirme zamanı gelmiş olabilir.
 • Bir veri bağlantısını dikkatli ve şüpheli bir şekilde kullanın. İnternete bağlıyken ve telefonunuz sürekli açıkken, birisi bilginiz veya izniniz olmadan veri bağlantılarınıza giriyor olabilir.
 • Pil seviyelerini düzenli olarak kontrol edin ve düşük güç uyarı işareti varsa cihazı kapatın. Koşullara bağlı olarak bu, birisinin telefonunuza kayıt yaptığı veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Pil seviyesini düzenli olarak kontrol edin ve düşük güç uyarı işareti varsa cihazı kapatın; bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız parolalar oluşturmak için bir parola kasası veya bir güvenlik uygulaması kullanın.

Telefonunuzun Bantlanıp Kaydedilmediğini Kontrol Etme İpuçları

 • Arama kayıtlarınızı ve kısa mesajlarınızı düzenli olarak kontrol etmek iyi bir fikirdir.
 • Pil seviyenizi düzenli olarak kontrol edin ve düşük güç uyarı işareti varsa cihazı kapatın; bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız parolalar oluşturmak için bir parola kasası veya bir güvenlik uygulaması kullanın.
 • Pil seviyesini düzenli olarak kontrol etmek ve düşük güç uyarı işareti varsa cihazı kapatmak da önemlidir – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Son olarak, yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız parolalar oluşturmak için bir parola kasası veya güvenlik uygulaması kullanmak önemlidir. telefon veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğunu.

Kendinizi Musluklardan Nasıl Korursunuz

 • Yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız parolalar oluşturmak için bir parola kasası veya bir güvenlik uygulaması kullanın.
 • Pil seviyesini düzenli olarak kontrol etmek ve düşük güç uyarı işareti varsa cihazı kapatmak da önemlidir – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Son olarak, yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız şifreler oluşturmak için bir şifre kasası veya güvenlik uygulaması kullanmak önemlidir – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.

Telefon Nasıl Güvenle Kullanılır:

 • Ofis otomasyonunun bir başka iyi yolu da, iş arkadaşları arasındaki iletişimin çoğunluğunun Android uygulamasıyla birlikte gelen G-Mail aracılığıyla gerçekleşmesidir.
 • Yalnızca sizin bildiğiniz ve cihazlarınızda kullandığınız parolalar oluşturmak için her zaman bir parola kasası veya bir güvenlik uygulaması kullanın.
 • Ayrıca, seyahate çıkmadan önce telefonunuzu kullanmak için kişilerinizi çevrimdışı bir formda tutun; bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Telefonu sessizde tutun – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Yurtdışına seyahat ettikten sonra bir şans verildiğinde, servis sağlayıcınızı arayın ve son birkaç gün içinde herhangi bir şüpheli olay olup olmadığını sorun – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • Threema gibi IM uygulaması Telegram Freaks’i kullanın ve kısa mesajları çok dikkatli kullanın – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya bu metinlerdeki verilere erişime dahil olan gözetim cihazlarının olduğu anlamına gelebilir.

Şifreler Ne Zaman Değiştirilmeli:

 • Şifreleri sık sık değiştirin ve başkalarının tahmin etmesi zor şifreler oluşturun – bu, birisinin telefonunuza dokunduğu veya cihazınızla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir.
 • ATM kartlarının, pasaportların ve diğer bazı resmi belgelerin geçerlilik süresinin bu gün dolması gerektiğinden ve hırsızlar, geçerli belgeler oluşturmak için kurbanların kişisel belgelerini düzensiz zamanlarda taradığından, değişiklik yapmanın önerilen yolu her zaman bir yılın 25 Ekim’idir. sahte verilerden belgeler.

Çözüm

Bu, cihazınız saldırıya uğramış olsa bile Amazon’a geri gönderip yenisini alın anlamına gelir. Çünkü onları sık sık ülke dışına göndermek, kurumsal eşdeğerinden çok alışveriş dinine küfür olur. Hırsızların numaralarınızı takip etmesini önlemek için yurt dışındayken SIM değiştirme yazılımı kullanmayı düşünmelisiniz. Bilgisayarlar gibi bazı makineler bile, harici bir kayıt cihazı veya açık bir USB bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayarınıza erişim sağlanırsa, bir bilgisayar korsanının herhangi bir şeyi çalmasını engelleyebilecek bant önleyici önlemlerle yapılmıştır. Bu makinelere takılan mekanik anahtarlar bağımsız çalışır ve giriş doğrulama ve elektronik kilitler gibi güvenlik özellikleri içerir.

SSS:

S: Cihazımı yedeklersem faydası olur mu?

C: Cihazınızı yedeklemenizi önermiyoruz çünkü bazen Amazon, yedeklemeyi tamamen silen bazı ex post facto yükseltmelerine sahiptir!

S: Neden bu çözüm tarafından desteklenen daha fazla cihaz yok?

C: Hackleyebildiğimiz tek cihaz bunlardı, ancak Apple bunun Nisan ayından beri farkında ve güncelleme programıyla ilgili herhangi bir veri ifşa etmeyecek. Bu nedenle, ürünleri tam olarak güvenli ve güvensiz değildir.

S: İnternete girdiğim anda kopyalanıyorum – bunu düzeltebilir misiniz?

C: Şimdiye kadar bu soruna uygulanabilir bir yazılım çözümü yok. Ancak bilinen, meşru kaynaklardan (casus toplulukları içindeki NSA/GCHQ) geldiğidir. Bir tablet veya dizüstü bilgisayarınız varsa, hassas içeriğe erişmeden ve söz konusu cihazların çalışan hafızasını öldürmeden önce tüm Microsoft’un yerel verilerini oradan silmeniz son derece önemli olacaktır.

About admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir